183 Shares 5974 views

Oznacza „Lapis” chwastów – zbawienie ziemniak

Każdy z ogrodem lub ogrodu warzywnego, wie, co się chwastów. Każdej wiosny nadchodzi ale przyjemny kłopotów, czekamy na tą bezkompromisowej walki. I to nie jest zawsze taka osoba wychodzi zwycięzcą w nim. Chwasty są mniej wymagające pod względem wzrostu, mają większe szanse na przeżycie niż tych roślin uprawnych. Na przykład, ziemniaki nie mogą przeżyć bez opieki osoby, bez podawania wody. I chwasty rosnące obok niego, na jego terytorium, a to jego rywale w walce o składniki odżywcze i wilgoć. Jeśli nie zniszczyć, oprócz obniżania jakości handlowej bulw, pojawienie się różnego rodzaju chorób, dyskomfort podczas zbioru ziemniaków, straty plonu może wynosić do 50%. I to jest bardzo wrażliwe. Bo biednych wczasowiczów każdy weekend, aby spędzić kilka godzin swojego czasu do chwastów w ogrodzie, zamiast spędzić te godziny do bardziej interesujących zajęć.


Właściwości leku, „Lapis”

Niektórzy ludzie absolutnie nie uznają chemię, obawiając się trucizny i gleby, a ja, walczą z chwastami mechanicznie. Inni zaczynają szuka asystenta. Istnieje kilka skutecznych recept na zniszczenie chwastów w uprawie ziemniaka. Jeden z nich – stosowanie herbicydów specjalne preparaty do zwalczania szkodliwych roślin. Dla przetwórstwa ziemniaków istnieje grupa narzędzi pochodzących od różnych producentów. Do tej pory, lek „Lapis” chwastów – główny środek chwastobójczy. On niszczy idealny jednorocznych chwastów w uprawie ziemniaka. Wnikając liści i ich zabija. Jest to również ważne dla 1-2 miesięcy przez glebę na rosnące chwasty.

Lek ten hamuje roczne trawiastych i dwuliściennych szkodliwych (knapweed, komosa, ambrozja, szarłat, oset, mniszek lekarski, rumianek, sowthistle i inne). Tak więc, jeśli są prawidłowo stosowane, nie ma żadnego negatywnego wpływu na ziemniaki. Środek wytwarzany „Lazurite” chwastów w postaci proszku, który obejmuje metrybuzyna 700g / kg. 20 g pakowany w saszetki

Metody i czas obróbki

Przyczynić się do „Lapis” chwastów na dwa sposoby. Pierwszy – pojedynczy. Posypać ziemia składa się z roślin z szybkością 0,7-1,4 kg / ha. Ważnym punktem: bulwy powinny być zagłębione w ziemię optymalnie do leku nie może wpłynąć na strefę zarazków. Skutecznych wyników, a równomierny rozkład oznacza, gleba powinna być wilgotna, luźna i nierówne, grzebienie osiedlili dobrze. Pogoda pożądane bezwietrzny.

Metoda 2 – dwa razy. Pierwszy opryskuje się glebę przed kiełkowania ziemniaków zwykle 0,5-1 kg / ha. Druga obróbka jest wykonywana raz w dawce 0,3 kg / ha kiełkowania ziemniaków wysokości 5 cm i okres występowania 70-80% z nich.

Dawki nanoszenia

Stosując preparat „Lapis” chwastów, należy postępować zgodnie z dokładną dawkę zgodnie z zaleceniami producenta i ostrożnością. Bezpośrednio przed użyciem wytwarza się roztwór: w dużej wiadra w 1 litrze wody rozpuszczono 1 preparat saszetki i wypełnienie miesza się jeszcze 5 litrów do przeróbki (przed pojawieniem się roślin uprawnych). Gdy roztwór, który przygotowuje się procedurę wtórną, worek 1 rozcieńcza się w 20 litrach wody. Gotowy roztwór jest stosowany natychmiast, nie przechowywać!

Dawka zależy również od składu podłoża i zawartości humusu w nim. Maksymalna dawka leku „Lapis” jest używane w ciężkich glebach, a płuca – są minimalne. Jeżeli grunt zawiera mniej niż 1% próchnicy, że z powodu słabej pojemności absorpcyjnej herbicyd nie jest w ogóle stosowane. Torfu, gleby, humusu, zawierającego więcej niż 6%, podmokłych Rozpylanie powinno być przeprowadzane, gdy chwasty są hodowane. Na wczesne ziemniaki są stosowane dla mniejszych dawkach leku (nie więcej niż 0,5 kg / ha), w dalszej części – większa. Leczenie najlepiej jest wykonywać w temperaturze 15-20 ° C. Jeżeli chłodnica przeszedł lub deszczu po leczeniu, skutkiem jest znacznie zmniejszony. Po 2 tygodniach, chwasty zabity.

Przeciwwskazania do stosowania herbicydu

Nie jest konieczne stosowanie facility „Lapis” chwastów, gdy sadzonki ziemniaka wpływa na działanie mrozu, szkodniki, choroby lub pędy bardzo słabe. Również, gdy wrażliwość odmian na herbicydy i ich negatywny wpływ na wzrost i rozwój roślin, powinno być zaniechane obróbce chemicznej.

Trzeba być ostrożnym i postępuj środki bezpieczeństwa, przy wykorzystaniu środków „Lapis”. Zwalczanie chwastów herbicydami eliminuje żmudne odchwaszczania nawet zwiększa wydajność. Ale trzeba pamiętać, że ta metoda nie jest bezpieczna i jest uzasadnione tylko wtedy, gdy inne środki do niszczenia chwastów były nieudane.