789 Shares 4463 views

pustynie Nikandrova (rejon Psków): historia, zabytki

pustynie Nikandrova (rejon Psków) – jest jednym z najstarszych klasztorów w północno-zachodniej Rosji. To jest 40 km od miasta Porchow, niedaleko miejscowości Demianko.

Pustynie i znajduje się klasztor tam, aby tam, gdzie pojazd pomoże mapę rejonie Pskowa, mają bogatą historię. są również atrakcje tych miejscach naturalnych obiektów – święte kamienie, dąb i źródła lecznicze.

historia

Pochodzący z Psków gruntów Nikandr pustyni przez ponad 50 lat prowadził samotne życie w strefie niezamieszkanej przez ludzi, usłyszał przez posłuszeństwo przykazanie modlitwy z ołtarzem świątyni. Później miejsce to stało się znane pod nazwą świętego i uzdrowił wielu chorych ludzi tutaj. Przed śmiercią Nikandr obiecał chronić mieszkańców samotnej pustyni, a w 1584 roku klasztor został założony tam. On buduje świątynie osoba, która otrzymała uzdrowienie podczas modlitwy świętych.

Opis pustyni podczas swojej świetności

Klasztor zespół składał się:

  • Zwiastowanie pięć-headed katedra NMP;
  • kamienna dzwonnica z zegarem, walki nad Bramą Świętego;
  • Komórki Rectory dwukondygnacyjne;
  • owalny kamienny kościół, konsekrowany na cześć św Giennadij.

Monastirskiy Podwórko reprezentowane sześciokątny kształt, a ogrodzenie składała się z komórek, a powyżej 4 wzniesiono wieżę.

Na murach klasztornych położonych hoteli dla zwykłych ludzi, a także w pobliżu terenów targowych drewnianych ławkach. Ponadto, klasztor funkcjonował młyn i gospodarski na rzece Lyubovets.

zniszczenie

desery Nikandrova (rejon Psków) został zniszczony przez bolszewików. Oni zniszczyli świątynię, wzniesiona ponad trzy wieki. Klasztor od dawna przestała istnieć. Próby klasztor odrodzenie w latach powojennych były tłumione przez ówczesnych władz. Z biegiem czasu, terytorium byłej pustyni Nikandrova całkowicie porośnięta lasem. Tylko częściowo zachowane resztki alejek, ogrodzenia, święte studnie, ruiny i fundamentach świątyń i klasztornego cmentarza.

odrodzenie

Nikandrova pustynie (rejon Psków) ożyły dopiero na początku nowego tysiąclecia. Osiedlił się w niezapomnianych miejscach mnichów z modlitwami zaczęło. Pomagając im mieszkańców i marines stacjonujących w pobliżu jednostki wojskowej, a także leśnicy i Kozaków. Wysiłek pięć lat, aby odnieść sukces, i do sanktuariów ponownie przeniósł się do pielgrzymów.

Obecnie odradza klasztor ewoluuje. Dwie świątynie konsekrowane dołącza Katedra Zwiastowania, budynków mieszkalnych i użytkowych. Rozliczania okolicę, droga do świątyni.

W klasztorze są codzienne usługi; najbardziej uroczyście przechodzą one na święto świętego, aby upamiętnić ustanie epidemii cholery, a w obchodach pamięci Królewskich męczenników.

świątynie

Jeśli masz kartę z regionem atrakcji Psków, jesteś pewny, aby znaleźć swoje pustynie Nikandrov. Istnieje kilka świątyń, które są kopiami starych kościołów, które zostały zniszczone podczas buntu:

  • Katedra Zwiastowania, konsekrowany w 2010 roku;
  • Drewniany kościół z ikony „giną”;
  • Temple of Royal męczenników.

Źródła Nikandrova pustyni

Na terenie klasztoru znajduje się święte źródła. Ich woda leczy ciało i uzdrowić duszę.

Przy wejściu do klasztoru jest źródłem torfu wodą. To nie jest bardzo nadaje się do picia, ale pomaga w leczeniu chorób oczu.

W pobliżu znajduje się święte źródło i św Aleksandra Svirskogo z Hot radonu błękitną wodą. Zanurzenie przynosi myśli w porządku, podkreślając je w głównym. Wodoszczelna i popychając pływaków na zewnątrz.

Istnieje również źródło Monk Nikandr, która według legendy, stosowany w gospodarstwach domowych potrzebuje św.

Klasztor iść pomagać ludziom cierpiącym z alkoholu i narkomanii, niepłodności. Aby odzyskać, oni powinni trasie wodę ze źródła leczniczej i Peter Paul.

Święte kamienie

Kamień „Vozglavnitsa” od dawna w kościele klasztornym i był przedmiotem czci mieszkańców i pielgrzymów. To na równi z ikonami stosowanymi w procesji. Legendy mówią, że Nikandr Chylę głowę na tym kamieniu na poduszce w stanie spoczynku. Ojcowie Kościoła miały przedmiot kultu pogańskiego w Piotrogrodzie, gdzie stracił ślady. Tylko legendy o nim, i nieświadomych ludzi na usunięciu przez długi czas nadal szukać reliktów.

Kamień „Bóg sledok”, podobne do następujących stóp człowieka, została uznana za świętą z powodu rzekomej przynależności do druku Virgin Mary. Jego kult wzrósł po utracie „Vozglavnitsy”.

święty dąb

To ogromne drzewo w średniowieczu, było przedmiotem kultu pskovityan. Rzeczywiście, pod tym drzewem Nikandr przewidział przyszłość i leczyć chorych, gdzie został pochowany po śmierci.

Czas nie był łaskawy dla starego dębu, a zmarł w pożarze. Aby przetrwały tylko legendy, nie został zachowany i zbudowany na miejscu kaplicy.

pustynie Nikandrova: jak się tam dostać

Dotrzeć do klasztoru samochodem jest dość łatwy, na przykład, za pomocą nawigatora satelitarnego. Moskwa może być osiągnięty na trasy, następnie poprzez Twerze, Valdai i Luga, w Petersburgu – w Luga. Następnie ścieżka przechodzi przez miejscowości Loudon, środki powierzchniowo czynne, Dubrovo do Zagosok. Stamtąd na pustyni pojedzie 10 km. W pobliżu znajduje się parking. Hotele w dzielnicy jeszcze, ale można uzgodnić kwater w okolicznych wsiach lub zaplanować jednodniową wizytę.

pustynie Nikandrova (mapa zabytków z towarzyszącymi miejscowościach reprezentowanych poniżej) odwiedzane przez tysiące pielgrzymów. Wiele z nich pochodzi środkami transportu publicznego. Aby to zrobić, trzeba dostać się do Pskowa, a następnie przenieść się do jednego z autobusów kursujących do miasta Porchow i rozliczeń Dedovichi i na dole. Następnie można przejść na piechotę lub skorzystać z prywatnych usług gokarty.

Teraz już wiesz, gdzie desery Nikandrova (rejon Psków). Po wizycie w klasztorze, nie tylko zrelaksować duszę, ale także móc podziwiać piękne krajobrazy.