836 Shares 4234 views

Home Flower ficus: rodzaje i pielęgnacja

Co trzeba stworzyć w swoim domu przytulny zakątek zieleni? Oczywiście, aby wybrać najbardziej interesujące dla niego i pięknych roślin! Mogą być one rzadkie, egzotyczne i dość znane i tradycyjne. Tak więc, na przykład, są godne waszej uwagi do krajowych zakładów gumowych, odmiany są tak zróżnicowane, że bez wątpienia będą ozdobą każdego domu. Ich ojczyzna – Indie, Birma, Sri Lanka, Nepal, Himalaje. Niezwykłe rośliny, które są bezpretensjonalne i nie dostarczają wiele kłopotów kwiaciarni. W przyrodzie istnieje ponad osiem sto odmian. Wszystkie należą do rodziny morwy. Są to krzewy, drzewa i pnącza. Jak bogaty wybór, będzie można ocenić na liczników kwiaciarni. Ponadto, w domu może ozdobić te typy figur, które są podatne na powstawanie korony. Robią wspaniałe rzeźby życia.

W celu zapoznania się z tym, co są drzewa figowe, gatunek, nazwa, patrzeć na nich w sposób bardziej szczegółowy. Różnorodność popularnej Ficus jak liry. Ta nazwa zdobył dzięki postaci ciemnozielonych liściach. Mają rośliny ozdobione pasemka blond i długości do 50 cm. Bardzo piękne Ficus benjamina. To małe, spiczaste liście, które mogą mieć różne kształty i kolory. Banyan jest bardzo ciekawy. Dodatkowego wsparcia dla roślin są korzenie powietrzne, które rosną na gałęziach bocznych. Można też wspomnieć o gumową-Ficus i jego podtypy: Varegata, Robusta.

Wszystkie rodzaje i odmiany tej rośliny, aby opisać w krótkim artykule jest niemożliwe. Jednakże, jeśli chcesz mieć swój dom urządzony gatunków Ficus i staranności wymaganej po nich. Jeśli mieszkanie osiadł jego barwny lub ampelnye formę, wymaga temperatury +12 do + 20 ° C Te rodzaje miłości nie tylko ciepłe, ale również lekkie. Większość innych odmian można dobrze rosną w cieniu. Oni nie tolerują przeciągów.

Ficus lubi wilgoci. Dlatego ważne jest częste podlewanie, szczególnie w czasie jego wzrostu, w okresie od wiosny do jesieni. Ale wszystko musi być zgodne ze środka. Nie można pozostawiać nadmiaru wody w garnku, w przeciwnym razie roślina może gnić korzenie. Podlewanie jest zmniejszona jesienią i zimą odbywa się tylko raz w ciągu dziesięciu dni. Co trzeba ficus rozwinęły się bezpiecznie? Odmian i opieka obejmować dokonywania regularnego nawożenia. Jest produkowany z sezonu wiosny do września. Odpowiednie nawóz mineralny lub organiczny (dziewanna, popiół z drewna, słomy, ekstrakt pokrzywy). Robią tylko raz na dwa tygodnie. Nawożenie w zimie lepiej jest zatrzymać.

Masz młode rosnące ficus? Odmiany i opieki wymagają przeszczepu 1 raz na dwa lata. Odbywa się to w celu odświeżenia gleby. dorosłych roślin nie potrzebują przeszczepu. Pot należy dobrać małe i ciasne, aby hamować wzrost ficus. Przeniesione do nowego zakładu wydajności przy zachowaniu glinianego śpiączkę, metody postępowania.

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju należy do ficus. Rodzaje i wymagają różnych opieki. Dla wielu odmian nadaje hydroponiki. Ale dla wszystkich rodzajów podłoża, najlepszym rozwiązaniem – jest to połączenie torfu, piasku, liści i torf ziemi.