578 Shares 1317 views

Porządek i schemat ząbkowanie dziecka

Zęby odgrywają ważną rolę w życiu człowieka, bo z ich pomocą jest w stanie zmielić żywności. Szczególnie ważny jest proces dorastających dzieci, jest to nowy etap rozwoju dziecka. Ząbkowanie u niemowląt, stają się one zainteresowane w systemie wszystkich nowych rodziców.


Kiedy powstają zęby mleczne

W pierwszych miesiącach ciąży zaczynają być wprowadzane przyszłe zęby dziecka. Około 6 tygodni tworzą listwy zębatej. Następnie (do 10. tygodnia) wreszcie symulowane zestaw zębów mlecznych, a nawet szkliwo, które obejmuje ich. Na początku miesiąca 5-go do utworzenia stałych zębów. Proces ten trwa aż do wieku dziecka pięcioletniego. W drugim i trzecim trymestrze jest proces mineralizacji, kobiety w ciąży powinny więc być ostrożnym, aby obejrzeć swoją dietę. Ważne jest to, że menu było obecne fluorek wapnia. Słodki lepiej ograniczyć, jak zęby to nie będzie w najlepszym stanie. Traktuj swoje zęby w czasie ciąży jest nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne, ale należy ostrzec lekarza o jego położeniu.

Schemat ząbkowanie niemowląt

Pierwszy ząb pojawia się zazwyczaj w wieku od 6 miesięcy. W tym czasie diety dziecka zmienia się nieco, pierwsze stałe pokarmy wprowadzony.

Ale wciąż możliwe, a inne pod względem wyglądu jak ząbkowanie schemat dziecka jako jednostki, jak również wskaźniki wzrostu, masy ciała. Ale jeśli ten proces nie rozpocznie się po upływie 1 roku, należy skonsultować się ze specjalistą. Pierwszy dziurkowany dolnych siekaczy (centralny). Są one następnie i top. Ponadto, drugie górne zęby wybuchu. Po jakimś czasie tam i niższego wzrostu. w następujących etapach Schemat wybuch zębów mlecznych dzieci następująco :, i dolne zęby (w tej samej sekwencji) i w końcu drugi trzonowe (w tym przypadku, jeżeli pierwsza dolna wydaje) górne zęby trzonowe (pierwsze zęby trzonowe są nazywane).

objawy początkowe

Przede wszystkim, moja matka uczcić fakt, że dziecko staje się nastrojowy, niespokojny. Ślinienie się obfite. Często przeszkadzał apetyt, odporność zanika nieco, więc w tym okresie dziecko staje się podatny na wiele wirusów. Następnie znajduje się katar, kaszel, gorączka. Innym może wystąpić biegunka. Co do zasady, wszystkie objawy znikają z wyglądu zęba. Ząbkowanie niemowląt (schemat opisany powyżej) może również przebiegać bez tych przykrych wspomnień.

Erupcja kłów

Jeśli proces nowych zębów nadal jest stosunkowo prosta, wybuch siekaczy może przynieść poważny ból.

Jazda ząbkowanie dziecka wymaga ich wygląd po 1,5 roku. Ich główną cechą jest lokalizacja. Po pierwsze, są one dość głęboko siedzi w gumie, a sposób ich poruszania odpowiednio więcej. Także w pobliżu znajdują się nerw twarzowy, a jego podrażnienie nieuchronnie prowadzi do rozdzierający ból, który daje głowę i oczy. Dłuższe, charakteryzuje się masowym korony. Ponadto, górna trochę bardziej niż parametry krawędzi tnącej niż dolna. Wszystkie te cechy prowadzą do tego, że u dzieci nie jest zły sen, apetyt, są rozdrażnione i niespokojne.

Jak pomóc dziecku w tym okresie

Jakoś łagodzić swędzenie i ból, może oferować specjalne gryzaki dla niemowląt. Oni są chłodzone w lodówce. Pomoże to na chwilę, aby usunąć stan zapalny i świąd. Ale konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na jakość produktów jest lepiej wybrać takie urządzenia bez wypełniacza.

Wymienić takie zabawki mogą być warzywa. Zimno jabłko lub marchew doskonale poradzić sobie z zadaniem. Najważniejsze jest to, że moja matka powinna wiedzieć – jest to, że dziecko nie rozumie, czego warunkiem jest tymczasowy. On zniechęcony i zdezorientowany. W związku z tym, że dziecko wymaga uwagi. W ciągu dnia trzeba spróbować odciągnąć go z gry, nowej książki. W rzadkich przypadkach (w nocy), można użyć specjalnego żelu. Był przez pewien czas (20-30 minut) będzie złagodzić ból. Często jednak nie jest to konieczne, aby zastosować go jako część lidokainy jest zwykle obecny. Ważne jest, aby raz do wycierania śliny, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry wrażliwej. Stolce są zazwyczaj dziecko w tym okresie zwiększyły kwasowość, więc przedwczesna zmiana pieluszki może powodować podrażnienie obfity w okolicy odbytu. Matki powinny utrzymać go pod kontrolą. Jeśli problemem nie stanie, to pomoże morza oleju kruszyny. Katar, gorączka, kaszel i wymaga leczenia.

do pielęgnacji zębów mlecznych

Jazda ząbkowanie dziecka implikuje obecność 16 sztuk w wieku dwóch lat. Przez trzy lata rosnąć komplet – 20 zębów. Ale do opieki nad nimi należy rozpocząć tak szybko, jak pierwszy.

Pierwsze zęby mogą być czyszczone z gazą owinięty wokół palca. Teraz specjalne dysze są sprzedawane do tych celów. Po roku należy kupić specjalną szczoteczkę do zębów i nauczyć dziecko korzystania z takiego urządzenia. Po dwóch latach dentystów zaleca się stosowanie dziecięcej pasty do zębów. Ważne jest również, aby dać wszystkie możliwe obciążenia na zębach. Żywność powinna stopniowo występować z małych części, które dziecko nauczył się go żuć, a po 3 latach i zrobić to porzucić mielenia żywności. Cukier – jest głównym wrogiem zębów dzieci. Dlatego, cukierki i inne słodycze powinny ograniczyć, to lepiej, aby zaoferować BABY suszone owoce. Korzystny wpływ na stan zębów mlecznych dotkniętych surowych warzyw i owoców. Oni dalej oczyścić powierzchnię z pozostałości żywności, pociąg do żucia umiejętności.

Wymiana zębów mlecznych na stałe

Proces ten odbywa się w wieku około sześciu. Zęby stałe, gdyż zostały zepchnięte mleka, a tym samym na ich miejsce. Pierwszy rosnąć tak zwany „sześciopak” – pierwszy ząb trzonowy. W tym czasie zęby dziecka i nie może wypaść. Dalsze dziecko schemat ząbkowania jest podobna, jak w przypadku mleka: najpierw zmienić siekaczy (centralne, a następnie z boku), a następnie pierwsze zęby przedtrzonowe ( „Cztery”) rośnie. I w tym przypadku, zęby pojawiają się prawie na końcu. Na miejscu drugim trzonowców pierwotnych rosną drugi przedtrzonowych i wtedy pojawiają się i drugich zębów trzonowych. Schemat uzębienie obejmuje trzecie zęby trzonowe (lub zębów mądrości), ale nie mogą one pojawić się tak. Na ogół proces ząbkowania zajmuje sporo czasu i jest zakończona w ciągu około 15 lat. Często nie jest to sytuacja, gdy ząb dziecko nie spadło, i ma stałą rosnące za nim. W tym przypadku konieczne jest, aby włączyć do dentysty, aby uniknąć niewłaściwego kształtowania zamknięcia.