258 Shares 5464 views

Początki rolnictwa i hodowli zwierząt

Ocieplenie ziemi stworzył korzystniejsze dla starożytnych ludzkich warunków życia. Głównym źródłem utrzymania były polowania, rybołówstwo i zbieranie. Zbierająca jagody, grzyby, orzechy, różne rośliny. Polowali dziki, jelenie i mniejsze zwierzęta.


rolnictwo

Około 12 tysięcy lat temu (historia starożytnego świata), ludzie nauczyli się, jak zrobić małe, ostre wafle krzemowe. To przyczyniło się do bardziej aktywnego rozwoju łowiectwa. Płyty te zostały wykorzystane do wytwarzania łuku i strzały z ostrymi końcówkami. Polowanie stało się znacznie łatwiejsze, łuk wolno zabijać ofiary z daleka. (Reference wędkarz i myśliwy). W tym okresie wynalazek dotyczy topór, którym udało się przetworzyć drzew zbudować tratwę dużych drzew drążenia łodzi. haczyki wędkarskie nauczył się produkcją i tkać sieć. Udomowienie psów przyczyniły się do rozwoju polowania. Pies był pierwszym zwierzę.

Starożytne ludzie już dawno zauważyli zboża. Hard shell ziarna jest dobrze utrzymany i obecnie można gotować smaczne i zdrowe jedzenie. Zbiorów używać specjalnych noży wykonanych z zaostrzonymi kamieni umieszczonych w uchwycie kości. Ale twarda powłoka nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Gotować ziarna powłoki należało zniszczyć. W tym celu tarką i moździerz. Na początku ludzie zbierane tylko dzikich traw, ale około 11 tysięcy lat temu, dowiedzieliśmy się siać i zbierać je. Narzędzie dla rolnictwa stopniowo ewoluowała od kije-kapalok płaskich drewnianych łopatami i motyki. Zbiorów sekator zostały zaprojektowane z końcówkami kości. Rolnictwo pochodzi z Azji Mniejszej i rozprzestrzenił się na inne kraje. Rolnictwo było wielkie znaczenie w rozwoju ludzkości.

Hodowla.

Bow polowanie i pies bardziej wydajne. Teraz można nie zabić całą zdobycz polować. Młode karmienie wykończenie stal i zbudować zagrody dla niego. To przyspieszone powstawanie hodowli zwierząt. Następujących po psa domowego zwierzęta stają się kozy i owce. Oni dobrze rozmnażają się w niewoli. Później były udomowione świnie i krowy. Oraz rozwój rolnictwa przez czas dozwolony szybkiego tuczu zwierząt, dzięki czemu możliwe jest stale jeść mięsa, mleka, a także korzystanie z skór zwierzęcych.

Odkrycie rolnictwa i hodowli zwierząt jest jednym z najważniejszych i najbardziej znaczącego postępu ludzkości w całej swojej historii.