807 Shares 6628 views

Anna Pietrowna Lopuhina: jego życia ulubiony Paweł I

Rosyjskich rodzin szlacheckich, z których wielu pochodziły od Ruryka poczyniła ogromny wkład w rozwój języka pisanego, kultury i tworzenia państwowości w naszym kraju. Każdy z książąt czuł się zobowiązany do zrobienia czegoś dla Rosji. Na przykład, w XIX wieku była znana pism teologicznych A. P. Lopuhina. „Wyjaśniająca Biblia”, która zawiera wyjaśnienia Starego i Nowego Testamentu, stało się jednym z najbardziej znanych książek prof Lopuchin. Ale nie tylko politycy i odważni żołnierze zapamiętany w historii starożytnego książęcej rodziny. Kobiety szlacheckiej rodziny często stają się ulubieńcami rosyjskich carów i cesarzy, wykorzystując swoje wpływy w celu rozwiązania różnych kwestii politycznych. Szczególne miejsce w tym szeregu ambitnych piękności trwa Lopuchin Anna Pietrowna, ulubieniec cesarza Pawła I, z tendencją do spokojnego rodzinnego szczęścia, ale skazany uwięziony w wir namiętności i intryg dworskich.

Dzieciństwo ulubiony Pawła I: rodzina, a zwłaszcza edukacja

Ósmy września 1777 Anna Pietrowna Lopuhina urodził się w rodzinie senatora. Biografia kobiety nie została wypełniona ciąg niezwykłych wydarzeń, ale los zaprowadził ją prawo na swojej drodze, nie pozwalając na odejście od niego nawet o centymetr.

Matka dziewczynki, Praskovya Levshina, bardzo lubiący córką i inaczej zepsute. Ale gdy Anna miała osiem lat, moja matka nagle zachorował i zmarł szybko. Peter Lopuhin długo pozostał wdowcem, dostojny i przystojny mężczyzna zawsze cieszył uwagę kobiet, więc wkrótce po śmierci żony ożenił się po raz drugi. Jego wybór padł na Katarzyny Shetnevu, który miał zastąpić matkę dziewczynki. Ale postać nowej żony nie pasuje do edukacji młodego człowieka. Shetneva wolał zachować luźny sposób życia w społeczeństwie trafiła legendy o licznych powieściach księżniczką. Nawet niskie współcześni mówili o jej walorach moralnych, według plotek, młoda kobieta nie była mniejsza niż pięć kochanków w tym samym czasie, niektóre z nich nawet aktywnie dostarczany z pieniędzmi.

Należy uczciwie powiedzieć, że Peter V. nie wahał się kontaktów na stronie. Współcześni pisał o nim jako osoba samolubny, chciwy, fałszywe i mściwy. Ale kobiety z wielką przyjemnością, że rany się z nim liczne powieści i wybaczyć zdrady.

W tej trudnej sytuacji dla dziecka i rosła Anna Pietrowna Lopuhina. Ojciec przeniósł opiekę nad córką na jego drugiej żony, a ona z kolei nie mógł znaleźć czasu na jej edukację. Dziewczynka otrzymała wykształcenie przeciętne, ale luki w etykiety pozwalała jej w późniejszym życiu na dworze. Wiele kobiet zauważyć, że kochanka cesarza często mylone i nie wie, jak zachowywać się w społeczeństwie. Wiele oficjalnych imprez pozwoliła ofensywne błędów, które spowodowały wiele kpin na dworze.

Do dwudziestu lat, Anna Pietrowna Lopuhina trudno wyjść i prowadził spokojne życie w posiadłości swego ojca, w otoczeniu sług. Ale w 1798 roku, jej życie nagle zmieniło.

Wymagania kochać z cesarzem

Na dworze rosyjskim było dość powszechne w użyciu wpływ faworytów do rozwiązania ważnych kwestii państwowych, wydawaniu gruntów i urzędników, jak również różnych nagród. Z pomocą niektórych książęcych frakcjami bliskich do cesarza kobiet mogłoby wpływać na politykę wewnętrzną i zagraniczną. W związku z tym sąd był w ciągłym poszukiwaniu młodych piękności, które mogą być zastąpione już uznanych faworytów.

Do czasu zapoznania się z młodą Anna Paweł I miał czterdzieści cztery lata. On od dawna żonaty Maria Fiodorowna, do którego miał przetargowych uczucia i miał dziesięcioro dzieci razem. Sam cesarz uważał, że jego małżeństwo jest bardzo szczęśliwy, ale to było na dworze jego byłej kochanki Ekaterina Nelidova. Obie kobiety, ale wzdłuż, a nawet mogą ze sobą współpracować, aby przekonać cesarza do przyjęcia decyzji. Książę Kutaisov dołożenia wszelkich starań, aby poróżnić Pawła I i Nelidov a następnie wydalić go z Petersburga. Ale liczne próby, aby przenieść ulubiony bez rezultatu, w tym czasie Kutaisov Książę spojrzenie nagle padł na młodą córkę senatora w Moskwie.

Pochodzenie etniczne A. P. Lopuhinoy

Anna Pietrowna Lopuhina, według współczesnych, nie była pięknością, ale ma niesamowity urok. Była niska, nie różniły elegancję i wdzięk zdać uznany piękno. Ale w tym samym czasie księżniczka miała duże ciemne oczy, ciekawych funkcji, oprawiony w grubych loków, które często sobie płynny i łagodny charakter.

Relacja Paweł I Anna Lopukhina

Który przybył do Moskwy Pawła dałem wspaniałą piłkę, którą zaprezentował młody i Lopuchin. Zaskakująco, delikatny dziewczynka wykonane cesarz bardzo silne wrażenie. Poza przebiegły Kutaisov prezentując dziewczyna powiedziała, że był szaleńczo zakochany w cesarza, bardziej zjednała Paweł I do młodego stworzenia.

Miesiąc później, rzekomo od swobodnej znajomy Lopukhins otrzymał ofertę, aby przyjść do Petersburga z całą rodziną. Ta podróż okazała się bardzo korzystna dla Petera Vasilievich – był natychmiast zadowoleni ze stanowiskiem Prokuratora Generalnego i tytuł księcia. Jego miłosne żona stała się znana jako państwa-pani, a ona podeszła Anna Pietrowna Lopuhina Maria Fiodorowna, stając się jej komora-druhną. Stanowisko to pozwoliło cesarzowi stale zobaczyć swój ulubiony pałac i wszystkie zdarzenia społeczne.

Aby Lopukhins miał swój dom w stolicy, monarcha dał rodzinie duży pałac na Nabrzeże Pałacowe i inaczej obsypany drogimi prezentami.

Rozwój stosunków z cesarzem i A. P. Lopuhinoy

Wiele współczesnych zauważył, że Anna Pietrowna Lopuhina nie miał dla Pawła I przetargu uczuć. Ona z pewnością pochlebia monarchy uwagę tym bardziej korzystne dla jej rodziny. Ale chciała zachować cesarza na odległość, stale kapryśne i obrażony.

Z każdym dniem coraz bardziej zafascynowany Pawła dziewczynki. Był gotów spełnić każdy jego kaprys, ale uśmiechnęła się i spojrzał na niego życzliwie. Uważa się, że w tym czasie związek między monarchy i Lopukhina były platoniczne. Cesarz obawiał narażania jej i zepsute ją w każdy możliwy sposób.

Przez wzgląd na swojego nowego ulubieńca Pawła I przyniósł do modzie tańczyć walca, który był dość długo zaprzeczyć. Nawet garnitury sąd mógłby zostać zmieniony, jeżeli zlecenie dla wygody, zapytała Anna Pietrowna. Wiadomym jest, że Zamek Michajłowski nabył swój kolor ze względu na fakt, że kolor bordowy jest ulubiony odcień Lopukhina. Cesarz próbował w każdy sposób, aby zadowolić zepsute osoby, ale często wraca z nowej partii nastrojów.

Warto zauważyć, że plan Kutaisov udało. Katarzyna Nelidova całkowicie zniknęła z serc Pawła I, a po chwili opuściła Petersburg po ukochanej dziewczyny. Maria Fiodorowna stracił wiarygodnego sojusznika, a jej wpływ na męża bardzo osłabiony. Ale stocznia nie miała możliwość wpływania na cesarza – Anna Pietrowna nie poczuć pasję do władzy i intrydze. Nie ma się o azyl i nawet nie próbują dostać monarchy coś do wzmocnienia swojej pozycji na dworze. Ona kaprysów szukać powoływania i pieniądze do swoich krewnych, inne aspekty życia dworskiego, że nie jest zainteresowany.

Współcześni Lopukhina napisał, że była bardzo inteligentna, ale w komunii z cesarzem cieszył metody absolutnie dziecinne. Nie mogła mówić przez kilka dni z Pawła I, jeżeli otrzymał od niego odmowę na następne żądanie. Dworzanie zaskoczony, że Anna Pietrowna nie zastosowała kobiece wdzięki oraz nie wykorzystał elastyczny umysł, aby dostać to, czego chcesz. Wielu uważa, że dziewczyna, dziecko pozbawione miłości i uwagi, próbował w każdy sposób, aby wziąć je od cesarza.

Anna Pietrowna Lopuhina: małżeństwo

Schorzenie Paweł I do komory-druhna żony były widoczne dla wszystkich. Na cześć swojej pani, on nawet nazwał statek i zapukał jej imię na standardzie. Wydawało się, że cesarz stracił głowę całkowicie, ale raz w prywatnej rozmowie, dziewczyna dopuszczone do monarchy, że ma kochanka, któremu ona od dawna żywi uczucia przetargowe. Książę Paul Gavrilovich Gagarin wybrał karierę wojskową iw tym okresie był na włoskiej ziemi.

Dziwnego, że cesarz był tak zakochany w moim ulubionym, że postanowił zorganizować jej małżeństwo się serce człowieka pragnie go. Książę został natychmiast wezwany do stolicy i preferowane przez cesarza. Otrzymał awans, nagrody i dobrą zapłatę za usługę. Naturalnie, Gagarin rozumieć potrzebę małżeństwa cesarza kochanki. Maria Fiodorowna dał zgodę na małżeństwo z jego komory-druhna jedenastego dnia stycznia tysiąc osiemset lat, a ósmy w lutym odbył się ślub.

Anna Lopukhina-Gagarin nabyte po ślubie, a poczta Mistress i tym samym umocniła swoją pozycję na dworze. To smutne, ale związek z młodym mężem ona nie istnieje. Wielu mówiło, że Gagarin nie doświadczył żadnych uczuć do żony i ożenił się tylko posłuszeństwa woli cesarza. Starała się uzyskać pozycję męża, ale on pozostał zimny i spędził z nią sam na sam z żoną bardzo mało czasu. Dworzanie szepczą o tym, jak wiele zmieniło się po ślubie Anna Pietrowna Lopuhina. Portret księżnej szczotki Zhana Lui Voila odnosi się do tego okresu życia młodej kobiety. Jest on przedstawiony w Amazonii z wysokim nakryciu głowy. Utalentowany artysta zdołał przekazać płynący smutek dużych ciemnych oczach dziewczyny i jakiegoś nieśmiałości, poprzez swój kształt, mimo niesamowitej kobiecości i uroku. Teraz ten portret jest przechowywana w Ermitażu i jest częścią jego skarbu.

Kontynuacja relacji z cesarzem

męża chłód Lopuchin wsuwane ramionach Pawła I. Był bardzo zadowolony z tej sytuacji i kochał dziewczynę aż do śmierci. Już mężatką, otrzymał Order św Katarzyny i joannitów. Przed miała taki zaszczyt przyznana tylko jedna pani. Katarzyna Zamówienie wyglądał jak mały łuk z medalionem przedstawiającym Catherine. To był noszony na gorset, a wiadomo, że A. P. Lopuhina zachowywała tę nagrodę.

Mikhailovsky Palace Komory cesarza były związane z pływania księżniczka Lopukhina specjalne ukryte schody, które po raz kolejny potwierdza się romans między Pawła I i Anna Pietrowna. Współcześni twierdzili, że monarcha jest często mówił o Lopukhina jako bezpieczne schronienie, gdzie można odpocząć po pracy rządu. Księżniczka nigdy nie dowiedział się intrygi, pobyt z dala od plotek. Starała się stworzyć z Paul mam mały świat, przypominający rodziny, ponieważ jest Values Anna Pietrowna postawić ponad wszystko.

Śmierć Pawła I i los księżnej Lopukhina

Śmierć cesarza w jego pałacu w nocy z 12 marca 1801 oznaczał koniec wzruszającej historii miłosnej. Lopuchin bardzo zasmucony z powodu śmierci swego patrona i pozostała wysoka podczas wdowa Maria Fiodorowna. Ona zdecydowanie poparł kobietę, ale Aleksander I mianowany książę Gagarin ambasadora na Sardynię, a Anna Pietrowna musiał śledzić męża we Włoszech.

Jej życie rodziny nie stać się szczęśliwy. Mąż jeszcze nie zwracać uwagę na to, nie bardzo nieśmiały, ma romans na boku. Dręczeni przez zazdrość i urazy, księżniczka spadła również w romantyczny związek z księciem Chetvertinskaya.

Śmierć A. P. Lopuhinoy

Ścieżka życia księżniczki zakończył bardzo wcześnie. Zmarła na wygnaniu w wieku dwudziestu siedmiu lat. W 1805 roku Anna Pietrowna urodziła syna, który był uważany za ojca swojego kochanka Chetvertinsky. Wkrótce dziewczyna zakażonych gruźlicą i spalone w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dwudziestego piątego kwietnia tego samego roku księżna Lopuchin zmarł nie odzyskawszy przytomności. Jej matka noworodka przetrwała tylko kilka miesięcy.

Dziwnego, że rywal Anna Pietrowna Katarzyna Nelidova doświadczył go na trzydzieści pięć lat i zmarła pani całkiem starszych.

wniosek

Nikt nie wie, jaki byłby los Anny Lopuhinoy jeśli Pawła I przeżył. Być może ich miłość będzie trwała przez wiele lat, oświetlając życia światła monarchę. Ale jest prawdopodobne, aby historycy twierdzą, że cesarz będzie ponieść nowego faworyta. Kto wie?