227 Shares 6966 views

Chrzest dziewczynki. specjalny sakrament

Chrzest – święty sakrament, który zajmuje w życiu wierzących szczególne miejsce. Symbolizuje śmierć dla grzechu i życie wieczne dla odrodzenia sprawiedliwego życia. W tym artykule znajdziesz informacje na temat sposobu przeprowadzenia chrzest dziewczynki, która jest potrzebna do tego.


podstawowe zasady

Według tradycji chrześcijańskiej, chrzest należy przeprowadzić w ósmym dniu po urodzeniu dziecka lub po czterdziestym dniu życia. Z reguły rodzice zatrzymać się na drugą opcję, ponieważ matka jest uważana za „posprzątać” po porodzie i może być obecny w świątyni. Chrzest dziewczynka ma osobliwość: na czas jego sakramenty nie przyczyniają się do ołtarza.

odpowiedzialny wybór

Twierdził on, że nowonarodzony chłopiec powinien mieć chrzestnego, a dziewczynka – matka. Ale to nie jest tak fundamentalnie. Jeśli masz na myśli nie jest przyzwoity człowiek, który przetnie piękne dziecko, nie jest tak ważne, co podłoga. Ale lepiej, oczywiście, jeśli Chad będzie chrzestnej i chrzestnego. Ważne jest, aby pamiętać, że ta rola nie jest odpowiedni dla ludzi innej wiary, małżeństwo, jak i samych rodziców dziecka. Co do zasady, w krzyżu ma bliskich przyjaciół rodziny, którzy mogą skutecznie radzić sobie z duchowym wychowaniu dziecka.

Co jest potrzebne do chrztu dziewczyn

Zgodnie z tradycją, chrzestnym dostaje krzyż (zwykle prezentowane z srebra, uważa się, że chroni przed złym okiem), a matką chrzestną – ręcznik i koszulę chrztu. Zestaw do chrztu dziewczynki powinny być wygodne i nowy. Podczas sakramentu jego potrzeby mają być usunięte, a na koniec – do noszenia. Dlatego należy zdecydować się na sukienkę bez większych zavyazochek i zastezhechek. Nie należy również zapominać, że dziewczęta potrzebne kapelusz. Jeśli rodzice sami decydować nabyć wszystkie niezbędne, wówczas chrzestnych może stanowić prezent dla dziecka lub innego, na przykład, aby organizować wideo i fotografią pamiętny dzień.

Chrzest dziewczynki. niektóre wymagania

Wszystkie kobiety obecne w świątyni, powinny być ubrane skromnie. Wymagane długą spódnicę i kapelusz. Jeśli matka chrzestna krytycznych dniach, to nie jest bezpośrednio zaangażowany w toczącej sakramentu. W tym przypadku dziecko trzymając chrzestnego.

Ręcznik, zakupione specjalnie dla chrzciny, popularnie zwany kryzhmoy. To musi być starannie przechowywana i nie usunięte. Uważa się, że to przynosi pozytywne energii w przyszłości będzie w stanie pomóc dziewczynkę do radzenia sobie z chorobą.

Chrzest dziewczynki. funkcje

Proces sakramentów zależy od wieku dziecka i jego zachowanie w tym kluczowym momencie. Na przykład, niektórzy księża nie zanurzyć swoje dziecko w czcionce całkowicie. Zamiast tego, woda święcona jest zwilżona tylko głowy dziecka. Nie martw się o niektórych odstępstw od reguł. To nie ma wpływu na dziecko.

Pamiętaj, że ten dzień – święto dla dziecka i rodziny. Nie wahaj się zrobić zdjęcia, przykryć świąteczny stół, należy zadzwonić pod nim, ale nie zapominaj, że trzeba odwołać się do chrztu z najwyższą powagą.