748 Shares 5947 views

Jak podłączyć RCD

Ostatnio, w oknach sklepów elektrycznych, można zobaczyć ciekawy Urządzenie, oznaczone skrótem RCD. Mimo, że podstawą jego pracy nie ma nic rewolucyjnego, dopiero teraz okazało się niezwykle popularne. To proste: jeśli przed elektryczny średnia mieszkania przynależy kilka żarówek, żelazo o niskiej mocy i odbiornik telewizyjny, teraz lista znacznie się rozrosła. W związku z tym zwiększona i potencjał prawdopodobieństwo porażenia prądem. Jak pan wie, że najlepszą obroną w tej sytuacji jest instalacja obwodu uziemienia oraz okablowanie wszystkich urządzeń elektrycznych do niego. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Ponadto, znacznie prostsze w pobliżu licznika dokładnie podłączyć RCD, zamiast rysować linie z wszystkimi instrumentu do obwodu ochronnego.

nic skomplikowanego

Zasada działania urządzenia zabezpieczającego jest oparty na porównaniu wartości rzeczywiste dwóch prądów – płynący przez fazę i zero oddziałów. Zwykle są one równe (lub trójkąt znajduje się w dopuszczalnym zakresie), ale wygląd systemu różnica jest traktowany jako niebezpieczne wycieku, a RCD jest wyłączony. Aby zrozumieć, co jest schemat podłączenia RCD i maszynach, trzeba jasno zrozumieć powyższe zasady. Dlatego, niech nam użyć analogii z pojemnika i cieczy. Niech abstrakcyjne wieżę pod ciśnieniem – jest to apartament z wszystkich odbiorników elektrycznych. Z tych dwóch rur usunięto – „zapis” na dostawę wodę i „wydajność” do kanalizacji. Oczywistym jest, że podczas gdy wieża jest nienaruszona, liczba przychodzących i powracających cieczy równych. Ale jak tylko woda wyjście jest coraz mniej – można mówić o wycieku. A największa różnica może pośrednio określić jak duże obrażenia wieży ciśnień. Łatwo jest zrozumieć, że prąd elektryczny nie powinien być wszędzie opuścić tor. Jeśli tak się stanie, to gdzieś tam był przeciek, lub, być może, program „odwracanie” licznik. Zdając sobie sprawę z tego, można dowiedzieć się więcej jak łączysz RCD.

Filozofia elektryczne

Sobie wyobrazić, że nie ma uszkodzenia izolacji przewodów i fazę (obecny) w obwodzie pralki pojawił się w metalowej obudowie. Po dotknięciu zdarza prądu upływu przez ciało ludzkie, co jest bardzo niebezpieczne. Aby temu zapobiec, trzeba podłączyć RCD. W tym przypadku, urządzenie zarejestruje różnicę prądów wychodzących i przychodzących i natychmiast wyłączyć ogólnego łańcucha dostaw.

Podłączenie RCD

Instalacja urządzenia jest prosta i nie sprawia trudności nawet dla początkującego elektryka. Jednakże, trzeba najpierw zdecydować, gdzie zostanie on zainstalowany RCD. Istnieją trzy opcje: bezpośrednio na linii zasilania pojazdu; w grupie branży urządzeń; cały dom. Pierwszy sposób charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa, ale może mieć wiele urządzeń ochronnych. Po drugie – kompromis, a trzeci najmniejszym kosztem, ale ma najmniejszą wrażliwość na przecieki. Różnicowo są obecne na każdym z czterech zacisków wyjściowych: dwóch faz zasilania i zera i dwa wyjścia. Obok nich zawsze jest odpowiedni zapis, więc mieszać coś prawie niemożliwe. W ten sposób, fazy przeprowadzono na wysokości i takiej samej nazwie – wyjście z PST. Aby wyzerować sytuacja jest podobna. Należy pamiętać, że nie można pozwolić „zero”, aby ominąć RCD (zapamiętać zasadę działania).

Prosty sposób

Jako przykład rozważmy prosty sposób. To była jego najczęściej używany, należy podłączyć RCD w kraju. Czułość tego urządzenia do mocowania w otworze wlotowym powinna wynosić od 100 do 300 mA (dla mniejszych wartości możliwych wyników fałszywie dodatnich). Por ochrona urządzenia (np pralki) wymagane RCD prądzie 10 mA; i dla ochrony całej grupy – nie mniej niż 30 mA. W ten sposób, niezależnie od tego, czy stosuje się tylko RCD Automatyczne urządzenia (wyłącznika, w powiązaniu z urządzeniem zabezpieczającym), decyzja jest zawsze połączony po pierwotnej maszyny indukcyjnej. Istnieją dwa przewody od wyłącznika RCD są na wejściu i wyjściu – na. Z takim połączeniowy jest zazwyczaj wykonywane na panelu licznika.