668 Shares 4178 views

Poliwęglan: parametry techniczne, zastosowanie


W ostatnich latach, w podwórkach wszystko rzadsze szkło cieplarnianych. W miejsce tego kruchego materiału przyszedł z poliwęglanu komorowego, którego cechy są o wiele lepsze od innych przezroczystego panelu. Różnorodność rozmiarów i kolorów sprawiają, że nawet bardziej popularne.

Poliwęglanu o strukturze plastra miodu – dwu- lub trójwarstwowy polimer mający żebra wewnętrzne.

Charakterystyka poliwęglanu i jej zastosowanie

Ten nowoczesny materiał jest wybrany kupujących. Dlaczego? Wszystko biznesu w niskich kosztach. Ponadto, producenci twierdzą, że poliwęglan jest w stanie obsłużyć 10-20 lat oraz z należytą starannością, okres ten może być znacznie zwiększona. Na długość życia ma wpływ nie tylko prawidłowego działania, ale przede wszystkim transport. Panele przechowywania i zgodne ze wszystkimi wymaganiami zawartymi w zaleceniach technicznych.

Przed montażem gospodarze muszą zapewnić jednorodność warstwy folii, brak rys, pęknięć i fałd w materiale. Innym powodem, zmuszając producentów celowo wskazać krótszą żywotność, jest to, że poliwęglan, właściwości techniczne, które umożliwią jej służyć 25 lat lub więcej, może zanikać pod wpływem promieni słonecznych. W tej sytuacji najbardziej narażone miejsca są małe obszary uszkodzone.

Główne cechy poliwęglanu

  1. Niskie przewodnictwo cieplne, które zapewnia redukcję kosztów ogrzewania i chłodzenia w około 2-krotnie.
  2. Doskonała izolacja szumów pozwala na użycie materiału komórkowego do ogrodzeń i altanach.
  3. lekki: mniejsze Poliwęglan 16 razy akrylowe – 6 razy.
  4. Wysoka wytrzymałość. Materiał nie kruszy się pod działaniem mechanicznym i nie daje ostrych fragmentów. On jest 200 razy silniejsze niż szkło i 8 razy – akryl. W miejscach, poliwęglan zginanie zachowuje swoją wytrzymałość.
  5. Odporność na działanie czynników środowiskowych, takich jak wiatr, grad i śnieg.
  6. Niski współczynnik palności. On nie wspiera spalanie i topi tylko bez wydziela szkodliwych substancji.
  7. Dobrą przepuszczalność światła. Materiał dobrze rozprasza światło i ma przezroczystość 86%.
  8. absorpcja wody – w ciągu 24 godzin, 0,35%.

Wszystkie te cechy poliwęglanu zasługują szczegółowego rozważenia.

Przewodność cieplna i izolacja cieplna poliwęglanu

panele o strukturze plastra miodu jest w naturalnej warstwy powietrza, które jest doskonałym izolatorem cieplnym.

Charakterystyki przewodności cieplnej są uprawnieni do porównania go z fiberoglassovymi paneli, szkła i akrylu. Z wielu różnych polimerycznych poliwęglanu ma tylko multiwalled strukturę, która pozwala na zastosowanie go jako substytut szkła kwarcowego.

Oszklenie poliwęglanu o grubości 8 mm w pomieszczeniu zachowuje taką samą ilość ciepła jak podwójnego oszklenia.

masa poliwęglan

Komórkowy arkusz ulubieńcem wielu ogrodników i właścicieli terenów podmiejskich ze względu na swoją niewielką wagę. Funkcja ta znacznie skraca czas pracy i instalacji.

Poliwęglany, szczegóły techniczne, które zależą od grubości, ma ciężar 0,8-2,7 kg / m2. Konstruktorzy porównać go z pojedynczego szkła i akrylu. To wyraźnie pokazuje korzyści z poliwęglanu. Na przykład, warstwa komórek o grubości 8 mm waży 1,5 kg / m 2, materiał akrylowy – 3,5 kg / m 2, a pojedynczy szkła – 20 kg / m2.

Transmisja światła poliwęglanu

W zależności od typu płyty dwuwarstwowej polimerowe mają różną zdolność do przenikania światła słonecznego. poliwęglan kolor, których właściwości zależą od powierzchni tonizującym jest wytwarzany w szerokim zakresie. Czerwony, niebieski, szary, zielony i turkusowy materiał przepuszcza tylko światło 25-45% w zależności od grubości warstwy. Dla przyjemnego pobytu osoby w pokoju jest przeznaczony specjalny sygnał „Comfort”. Jej przepuszczalność światła 50-55% i nie powoduje uczucia w oczy i skurcze łzawienie, więc jest on użyty w szybach, baseny i siłownie. Bogate białe panele pochłaniają 70-80% promieni i przejrzyste – tylko 25-50%.

Charakterystyka przepuszczającym światło z poliwęglanu mają inną cechę: nie pozwala przekazać większą część szkodliwych dla ludzi i roślin UV. Dlatego jest on tak często pokryte szklarnie. Eliminacja ujemnych aktywnych promieni przyczynia się specjalną warstwę stabilizującą z ochrony przed promieniowaniem UV, których grubość jest nie mniejsza niż 50 mikrometrów. To nie wszystkie pozytywne cechy z poliwęglanu.

Cechy techniczne materiału umożliwiają minimalne przejścia promieni z zakresu widma w podczerwieni, tak, aby ciepło emitowane przez rośliny pozostają w pomieszczeniu, tworząc szczególny mikroklimat. Tak zwany efekt cieplarniany jest szeroko stosowany w dużych szklarni i ogrodów zimowych, gdzie kwiaty i drzewa same ciepła.

To nie wszystkie cechy, które mogą pochwalić się poliwęglanu komorowego. Charakterystyka techniczna materiału zapewniają równomierną redystrybucję przychodzących promieni. W zależności od światła zmienia kolor panelu jasne lub wyciszone.

Twórcy zrobili tak z powodu wielokrotnych odbić wiązki przypadającym usztywnień i warstw materiału. W wyniku redystrybucji pomieszczeniu tworzy jednolitą „światło ekranu”.

Bezpieczeństwo pożarowe podczas pracy z poliwęglanu

Komórkowe standardowe arkusze powinny spełniać wymagania przepisów technicznych dotyczących bezpieczeństwa pożarowego. W zależności od producenta, mogą zwrócić się do grupy B1 lub B2 – umiarkowanie materiałów łatwopalnych i łatwopalnych, odpowiednio. Te panele siatkowe są przydzielane na niskie zagrożenie dla materiałów budowlanych na toksyczność produktów spalania.

Poliwęglan odnosi się do substancji o niskiej zdolności tworzenia dymu – d1. Spalanie cechą jest to, że płomień rozciągają się na powierzchni, ale tylko topi i pompuje go. W rezultacie, to jest łatwe do cienkich włókien, które dotykają ziemi już ostyvshimi. Stopiony materiał ogniska, tworząc otwory dla dymu. Poliwęglan RP1 odnosi się do grupy SNIP 21-01-97.

Poliwęglan którego dla bezpieczeństwa pożarowego specyfikacje są dość wysokie, ale nie jest zalecany do stosowania jako pokrycia dachowego w domach. Nie można go używać do wykończenia wyjść i dróg ewakuacyjnych.

Zwłaszcza poliwęglan zastosowanie w różnych warunkach pogodowych

Specyficzne właściwości materiału pozwala na jego stosowanie w temperaturach od -40 … + 120 ° C, Zakres ten zachowuje wszystkie cechy techniczne i optyczne produktów.

Standardowe arkusze mogą wytrzymać duże obciążenia od wiatru i śniegu. Gdy stosuje się panele o strukturze plastra miodu w miejscach, w których będą one okazać się stały efekt mechanicznego wybrać materiał grubości 16 mm lub więcej.

Właściwa pielęgnacja z poliwęglanu

Właściwa pielęgnacja materiału pozwala zachować oryginalne właściwości poliwęglanu. Charakterystyka techniczna paneli będzie optymalne, jeżeli warstwa ochronna stosu je na zewnątrz.

Materiał polecany przetrzeć miękką szmatką lub gąbką. Czyste tylko oszczędza detergentów bez fenoli, chloru, aceton, alkalia, estry, aldehydy i amoniaku.

Zatem komórkowe poliwęglanowe, charakterystyka, wymiary, cechy i parametry, które nie są gorsze od szkła został z powodzeniem stosowane dzisiaj w różnych dziedzinach przemysłu i budownictwa.