604 Shares 5475 views

Ananas rośnie w domu

Ananas – to egzotycznych owoców, które mogą być uprawiane w domu, na balkonie. Ananas rośnie w domu – prosta i bardzo ciekawy zrobić.


nasiona ananasa tam, więc trzeba podjąć, aby rozwijać swoje gniazdo, czyli Górna część zielono. Przy wyborze ananasa należy zwrócić uwagę na łodygi i herbu państwowego. Ważne jest, że owoc nie jest zamarznięta, w przeciwnym razie nie nadaje się do sadzenia. Dlatego zakup ananasa najlepiej przeniesiony do sezonu letniego. Sheer wylot nie powinien być słaby i jeszcze bardziej uszkodzony.

Więc, ostrym nożem odciąć od źródła wynika, uważając, aby nie dotknąć ciała. Zanurzyć w słabym roztworze nadmanganianu potasu i posypywania popiołu wlewu. Po 5-6 godzinach, gdy gniazdo znajduje się na sucho, może być uprawiane.

Teraz musimy przygotować pojemnik. Rosnące ananasa w domu jest możliwe, jeśli są przygotowane do tej doniczce, która powinna nie więcej niż 0,6 litra być. Naczynie musi być obecny mały otwór do odprowadzania wody podczas nawadniania. Na dnie doniczki położyć warstwę drenażową grubość 2-3 cm, a następnie mieszaninę gleby, która składa się z ziemi, torf, humus z liści, gruboziarnistego piasku i torfu. Top wlać mieszaninę z liści humus i piasek w równej proporcji grubości około 3 cm. W środku naczynia kopania małym otworem 2 cm. To zasnął węgla , aby zapobiec gnicie końcówce wylotu. Posadziliśmy go i dobrze wbił palce u podstawy łodygi. Wzdłuż krawędzi garnka utworzone kilka dźwigni, która jest zamocowana na wylocie liny. Następnie posypać na wierzchu wody i przykryć plastikową nasadką lub wykonane z plastikowej butelki. Umieścić garnek w ciepłej i dostatecznie oświetlonym miejscu, ale w każdym razie nie w słońcu.

Temperatura na wylocie lepszego ukorzenienia powinny być 25-27ºS. W sezonie zimowym, do uprawy ananasów w domu było dobre, potrzeba utrzymania okazały się skuteczne, wymagane jest, aby utrzymać taką samą temperaturę jak w lecie. Aby to zrobić, należy umieścić płytę baterii i umieścić na niej garnek z ananasa.

Korzenie zaczynają kiełkować i pół miesiąca, a następnie pojawią się pierwsze liście. czapka z tworzyw sztucznych mogą być usuwane po upływie dwóch miesięcy, po pełnych rozetami ukorzenienia.

Każdego roku, roślin powinny być przeniesione do większych doniczek wielkości. Powinno to być zrobione przez przeładunek, uważając, aby nie zniszczyć com ziemi. System korzeniowy zanurzać nie więcej niż pół centymetra. Korzenie ananasa małe, więc nawet starsze roślin powinny być przechowywane w 3-4 litrowych pojemnikach. Podłoże jest używana taka sama jak dla ukorzenienia.

Ananas rośnie w mieszkaniu zakłada jej zawartość na słoneczny balkon z ochroną przed deszczem. Zastosowanie się do pewnej temperatury – bardzo ważny punkt wzrostu w puszce. W okresie letnim, temperatura powinna być 28-30 ° C, natomiast w zimie najbardziej optymalna temperatura jest 22-24 ° C Jeżeli temperatura spadnie poniżej 18 ° C, rośliny nie będą już rosną i mogą umrzeć.

Podczas podlewania ananasa lepiej wybrać deszczówki lub wody topić. Jeśli wymagana uprawa ananasów w domu, trzeba zaopatrzyć się w wodzie, jak to jest niezwykle przydatna dla tej rośliny. Ponadto, może być przechowywany przez dłuższy czas. Jest możliwe, oczywiście, z wodą i przegotowanej wody, uprzednio zakwaszono z kwasem cytrynowym, jak to bez puszce „kwaśny” gleba pogarsza.

Nawóz (Specjalny nawóz) powinna być stosowana co dwa tygodnie. Inny sposób podawania – ostrożnie przesączono konia lub krowy nawozu.

2 razy w miesiącu ananasa zalecane do rozpylania i roztwór wodny przygotowany siarczan (żelazo) do 1 litra wody jest kierowany siarczanem 1d.

Wykonując wszystkie te zalecenia ananasa powinna zacząć przynosić efekty po upływie 3 lat od chwili lądowania. W tym czasie, jego wysokość będzie już osiągnie 80-90 cm. Jeśli ananas dorosłych przez długi czas nie kwitną, jest możliwe do odkażania każdy rodzaj dymu. Roślina umieścić w plastikowej torbie i umieścić garnek pobliżu 2-3 tlącego się żaru. Zatem Wykonujemy 2 do 3 razy, obserwując interwał tygodniowy. 2-2,5 miesięcy do stawienia się kwiatostany, aw 3,5-4 miesięcy – owoce.

Dojrzałe owoce o wadze od 0,3 g do 1 kg. Aby wyhodować ananasa w domu, to wymaga cierpliwości i regularnej konserwacji. I wtedy twój „zielony zwierzę” będzie można rozkoszować się pyszne i soczyste owoce.