692 Shares 6406 views

Terraria nie rozpocznie się, co robić?

Terraria – przygodowa gra indie, który ukazał się w 2013 roku na platformy mobilne, komputery osobiste oraz konsole do ostatniego pokolenia. Pomimo najbardziej prostą grafiką, gra ma armię milionów fanów na całym świecie. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, jeśli Terraria nie uruchamia się.


wymagania systemowe

Pierwszy czek z oficjalnych wymagań systemowych. Jak rozpocząć i stabilne działanie systemu gry musi mieć następującą konfigurację: procesor „Intel” lub „AMD” 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM, kartę graficzną o pojemności 128 MB i 200 MB dla całej instalacji na dysku twardym. Jak widać, wymagania systemowe dla gry jak najwięcej niskie. Jeżeli wydajność komputera wystarczy, Terraria nie uruchamia się z innego powodu.

aktualizacja oprogramowania

Przed rozpoczęciem gry, spróbuj zaktualizować wszystkie sterowniki. Szczególnie zaleca się to zrobić w stosunku do karty graficznej i karty dźwiękowej. Można je pobrać na oficjalnych stronach twórców. Przed instalacją zaleca się usunąć z komputera starszych kierowców.

Oprócz kierowców, Terraria nie uruchamia się ze względu na starszych wersjach oprogramowania gry (DirectX, Net.Framework i tak dalej). Licencjonowana wersja Steam, proces ten odbywa się automatycznie. Po pierwszym uruchomieniu kontrole serwisowe gra na obecność i znaczenie wszystkich wersjach oprogramowania. Jeśli grasz na pirackich serwerach, całe oprogramowanie trzeba zainstalować ręcznie, podobnie jak w przypadku sterowników kart graficznych.

Konflikt z Antivirus

W czasie gry, spróbuj wyłączyć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Jest możliwe, że oprogramowanie zabezpieczające jest blokowanie dostępu do plików gry, więc Terraria nie uruchamia się. Jeśli jest to problem, po prostu wyłączyć ochronę komputera w czasie trwania gry, a następnie ponownie włączyć program antywirusowy.

metody zacząć

Spróbuj włączyć grę przez główny plik EXE w folderze głównym. Jest możliwe, że skrót na pulpicie uszkodził ścieżkę do zainstalowanej gry. Terraria zaleca również, aby uruchomić jako administrator. Jeżeli korzystasz z systemu operacyjnego „windose” 8 lub 10, a następnie przez właściwościach skrótu, należy ustawić tryb zgodności z „windose 7”, ponieważ jest on tworzony na podstawie tej gry.

Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli Terraria nie rozpocznie się, można szybko i bez nerwów rozwiązać problem. Nie jest również zaleca się stosowanie pirackich kopii i serwerów w celu ograniczenia dostępu do złośliwego oprogramowania gdzieś na swoim komputerze osobistym.