678 Shares 8532 views

To jest ciekawe: jak usunąć historię w „Yandex”

Wszelkie wyszukiwarka posiada pamięć. Oznacza to, że wszystkie wnioski, że pozostawia użytkownikowi są przechowywane w specjalnie wyznaczonym miejscu w „Historii”. W tym przypadku informacje są rejestrowane wyłącznie w odniesieniu do tych użytkowników, którzy zarejestrowali się na stronie do wyszukiwarki, to znaczy mieć własne konto. Podobna sytuacja jest z popularnego serwisu rosyjski Yandex, który między innymi jest również portal informacyjny, zapewnia e-mail. Zapisywanie historii – jest to przydatne i wygodne, ale czasami staje się konieczne, aby się go pozbyć. I jak to zrobić, opisujemy poniżej.


Jak usunąć historię w „Yandex”

  • Jak wspomniano wcześniej, zachowanie danych w wyszukiwarce użytkownika jest możliwe tylko pod warunkiem, że jest on zarejestrowany na stronie. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to usunąć wyszukiwań „Yandex” – to iść do serwisu i upewnić się, że jesteśmy w systemie pod jego poświadczenia.
  • Aby przejść do informacji sub usuwającego musimy odwiedzić sekcję „Ustawienia”. Można go znaleźć w prawym górnym rogu, obok pokazując swoje imię i kliknij przycisk „Zakończ”. Kliknij raz myszą na przycisk „Ustawienia”, a następnie wybierz „Inne Ustawienia”.
  • Historia „Yandex” jest w ostatnim bloku z prezentowanych na stronie – „Porady”. Idziemy do tej sekcji.
  • Jak usunąć historię w „Yandex”? Wybierz pozycję „Wyczyść historię zapytań.”

Należy pamiętać, że usunięcie tej informacji, nie będzie w stanie znaleźć w witrynie, która odwiedziła wcześniej (tj podkreślono w innym kolorze nie będzie on wyświetlany, gdy na liście).

Anuluj Zapisz historię

Witryna użytkowników „Yandex” mają również możliwość rezygnacji historię funkcją nagrywania. Odbywa się to w następujący sposób:

  • przejdź do nahodki miejscu. Yandex (wśród miejscu standardowych usług nie znajdzie go wpisać frazy jako zapytanie w polu wyszukiwania);
  • podaj swój login i hasło;
  • W oknie, które zostanie otwarte, można również usunąć historię zapytań, klikając na link o tej samej nazwie, a także prowadzić rejestr historii.

Pamiętaj, że możesz, jeśli chcesz, aby wznowić nagrywanie, przechodząc do tej samej sekcji i wybierając odpowiednią opcję.

Usuwanie historii przeglądarki „Yandex”

W przypadku korzystania z programu do przeglądania internetu z wyżej wymienionej firmy, to z pewnością również myślał o tym, jak pozbyć się informacji na temat odwiedzin witryny. Jak usunąć historię w „Yandex”?

1. Uruchom przeglądarkę.

2. Przesuń kursor myszy na prawym górnym rogu.

3. Znajdź ikonę w postaci trzech poziomych pasów i kliknij na nią.

4. znajdź sekcję „Historia” w menu rozwijanym otworzyły.

5. Można usunąć całą listę jako w pełni informacji o poprzednio przeglądanych stron i ewentualnie (na przykład dla bieżącego dnia lub w ostatnim tygodniu, i tak dalej).

Jak usunąć historię w „Yandex”? Jeśli nie chcesz tych terenów, dla których już minęły, jest zaznaczony w wynikach wyszukiwania, trzeba będzie wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce. Aby to zrobić, należy wykonać wszystkie powyższe kroki, a przed naciśnięciem przycisku, aby usunąć element tick „Wyczyść pamięć podręczną”.