666 Shares 923 views

pasów lub fotelik samochodowy jeszcze?

Coraz większą uwagę zwrócono na bezpieczeństwo na drodze dzisiaj. W tym przedszkola. I dotyczy to nie tylko nauka zasad ruchu drogowego, ale również znalezienie dzieci w samochodzie.


Pas bezpieczeństwa dla dziecka – alternatywa do fotelika. Ta postać uważa wielu kierowców. Ale aby zrozumieć, czy zatrzymać go w jego zakupu, konieczne jest, aby wszystkie wady i zalety tego urządzenia.

Pierwszą zaletą, której wszyscy zgadzają się, pojawia się zwarta. W przeciwieństwie do fotela, to nie ma miejsca, a dla wielu jest to istotna zaleta. Fotelik samochodowy – uciążliwe projekt. W przypadku zainstalowania go na tylnym siedzeniu w samochodzie klasy średniej będzie dostępny tylko jeden fotel pasażera obok niego. Pas bezpieczeństwa dla dzieci z rozwiązania tego (nie małe znaczenie dla większości populacji), problem radzenia sobie całkiem dobrze.

Drugą wadą specjalnym krześle – brak mobilności. Ważne dla tych, którzy jechać samochodem z dzieckiem jest rzadkością, bo trzeba się zastanawiać: „A gdzie go umieścić”, zwłaszcza jeśli z konieczności trzeba nosić dużą liczbę ludzi i zapobiega krzesło i zajmuje dużo miejsca.

Pas bezpieczeństwa dla dziecka w tej sytuacji przychodzi na ratunek. Co więcej, mogą cieszyć się nawet nastolatków, dla których fotelik nie jest, a pas dorosły nadal nie nadaje się do wzrostu. Poprzez zakup takiego urządzenia raz, dawno można zapomnieć o tym problemie. A jeśli rodzina z kilkorgiem dzieci w różnym wieku, i nie są one w samochodzie w tym samym czasie, elastyczność tego pasa jest bezcenne.

Trzecią zaletą – jest cena. Nie jest tajemnicą, że foteliki samochodowe są drogie. Dziecko szybko wyrasta z tej samej kategorii wagowej i idzie do innego, w związku z czym powinna być natychmiastowa wymiana fotela. Pas bezpieczeństwa dla dziecka jest o wiele mniej niż spełnia normę państwową (oczywiście jeśli mówimy o FEST), może być używany na przednim siedzeniu. W porównaniu z kolegami pasa ma wyższą ochronę szyi i głowy, jak wiarygodnie je naprawia.

Decydującym kryterium przy wyborze urządzenia zabezpieczającego jest, oczywiście, ochrona dziecka. W tym aspekcie są zalety siedzenie samochodu – to niezawodnie wykrywa ciało dziecka, jego kręgosłup tworzy ochronę boczną.

Co wybrać – drogie krzesło lub pasy bezpieczeństwa dla dzieci, dla których cena jest niska – to rodzice. Ale myślę, że w rozwiązaniu tego problemu należy kierować wieku dziecka, ich możliwości finansowych. Najprawdopodobniej dla dziecka w wieku szkolnym będzie bardziej wygodny pasek, ale przedszkolaki, zwłaszcza dla dzieci, najlepiej byłoby umieszczone w fotelu. Ponadto, przy zakupie należy zwrócić uwagę na którym urządzenie jest wykonane – czy to niezrozumiałe obca firma, jest mało prawdopodobne, że siedzenie na ustawieniach zabezpieczeń będzie lepiej niż pasa.

Jednak istnieje coś takiego jak blokada za pomocą pasa bezpieczeństwa dla dzieci. Jest specjalny plaster, który zmienia pas kąt pochylenia konwencjonalne tak, że był na klatce piersiowej dziecka i nie wywierać presję na szyi. Jednak urządzenie to ma szereg pytań od organów ścigania, więc jego użycie jest w wątpliwość.