722 Shares 4003 views

Południowa (rzeka) – gdzie? Długość rzeki. Reszta na rzece południu

Południowa – rzeka płynąca przez Vologda i Kirov regionów Rosji. To jest prawa część Dźwiny Północnej (lewy -. Sukhona p). Długość rzeki Południowej – 574 km. Całkowita powierzchnia zagłębia – 35 600 tys. km. W Kichmengsko-Gorodecki District, na wzgórzu Northern Úvaly, jest uważany za źródło rzeki. W górnych płynie w kierunku południowym ostro unikając. Przed Mikołaja rzeki sprawia, że zwracają się do północy. W jej upadku Pichugov, Pyzhug, Shong Kichmenga rzeki, a następnie na południe rozszerza się setki metrów i staje się żeglowna podczas wysokiej wody.


rzeka hydrologia

Średni przepływ wody w odległości 35 kilometrów od ujścia 292 metrów sześciennych na sekundę. Rodzaj pokarmu – mieszaną, przeważnie nazywany śnieg. Powódź trwa od kwietnia do czerwca. Południowa – rzeka, zamrażanie pod koniec października i na początku listopada, a otwarto go w kwietniu i maju.

Pobliskie miasta

Nikolsk City znajduje się w górnym biegu na południu; Demyanovo wsie i Podosinovets Kichmengskii Grodok – średnio; usytuowany przy ujściu wsi. Cousineau, naprzeciwko ujścia – Wielka Ustyug.

Poziom wody w całym zakresie roku od 0,6 do 3,5 metrów na górnym biegu rzeki, od 2,5 do 5 m, w środku dochodzi do 6,7 m na dole.

Informacje fizyczne i geograficzne

Południowa – rzeka płynąca przez terytorium Górna Yugskogo krajobrazu. Należy do basenu Morze Białe. Volga-Dźwina przełomowym – miejsce, gdzie rzeka pochodzi. Wyraża się to dość słabo i jest powierzchnią, która jest dopasowana i bagnistych. Sukhona i południe – rzeki, dając początek Małej Północnej Dźwiny, łącząc trzy kilometry poniżej Great Ustyug. W kraju, przez który przepływa rzeka pod uwagę, zalesiony i płaskie.

Przełom charakteryzuje się słabym orograficznym ekspresji. Doliny rzek płynących cięcia głębokich stokach zatem silnie rozcięta przez wąwozy, wąwozami i wąwozy. Pridolinnoy cechy wąskopasmowe właściwy wody erozji typu ulgę. Istniejąca sieć rzeki uzupełnionego opracowano konstrukcję koryta wiązki przez który wzmocniony deszcz i odpływ wody, topi się.

Natężenie przepływu zależy bezpośrednio od kanału skręcania, poziom wody, i struktury złoża. W różnych okresach mogą się różnić od 0,29 do 5,54 kilometrów na godzinę.

cechy charakterystyczne

W lecie istnieje silna spłycenie rzek, tworząc co najmniej sto kaskady skalnych domków. Dlatego Trybunał południu iść tylko w miesiącach wiosennych. Odcinek z Nikolsk p. Pushma (długość – 118 km) jest bardzo strome brzegi. Składają się one głównie z gliny i ciężkich gliny – trudnorazmyvaemyh skał. Południowa – rzeka, gdzie zalewowych jest dość wąski. Po osiągnięciu zwykły poziom powodzi żeglownych rozciąga się od sześćdziesięciu do stu osiemdziesięciu metrów.

Shore'a poniżej Pushmy składa się z łatwo erozji skał w czasie wiosny, zwykle są one zalane. Po Dolnej Rystyuga (część środkowa) Przepływy Południowa Dolina rozszerza się znacznie (aż osiem kilometrów).

żywność

Poważny napływ wody deszczowej i meltwater powoduje wysoką wodę na wiosnę. Okres ten jest podstawowy tryb faza wodna Południe, stanowiących aż do osiemdziesięciu procent rocznego odpływu. Wysoka woda zazwyczaj zaczyna się w połowie kwietnia i trwa miesiąc (w dolnej części rzeki można kontynuować aż do końca czerwca). Wzrost występuje w około dwadzieścia dni, a recesja – trzydzieści. Maksymalne natężenie obu procesów jest pół metra na dzień. Do czterech pików fale powodzi występuje z powodu braku jednoczesnego stapiania pokrywie śnieżnej w różnych obszarach zlewni.

Rozpad można zaobserwować przy wysokiej wody. Grubość klocków dotrzeć do jednego metra, a oni poruszają się nie tylko w łóżku, ale również na zalewowe. Rozpad trwa od trzech do pięciu dni.

Latem i jesienią Południowa żywi się wód gruntowych i opadowych. Jednocześnie ze względu na deszcz poziom rzeki może wzrosnąć o 50-100 cm. Czasami jest zalanie zalewowych.

Zimowy spływ jest nieznaczna. Wynika to z niskiej złóż podziemnych z powodu słabego rozwoju pojemności wodnej układu czwartorzędowych osadów.

roślinność

Ogromna część basenu jest zajęta przez lasy świerkowe z domieszką jodły na ziemiach zachodnich. Dzięki aktywnemu lesistości cięcia znacznie się zmniejszyła. W dolnych jej przepływu południowo spreadów i form rozległe łąki.

ichtiofauny

Rzeka jest domem dla szczupaków, płotek, okoni, leszczy, płoci, miętusa. W odniesieniu do cennych gatunków, stanowiły one tajmienia i białego łososia.

współczesne problemy

W obszarach przybrzeżnych jest wiele osiedli, gospodarstwa hodowlane, pastwiska, nie są wyposażone w urządzenia do uzdatniania. Z tego powodu poziom organicznego zanieczyszczenia wód pod uwagę jest bardzo wysoka.

Badanie rzeki

Aktywny badania obszaru, gdzie rzeka południe, rozpoczął się w XIX wieku. Ze względu na wykopaliskach paleontologicznych udało się sporządzić szczegółowy opis fauny tego obszaru.

Pierwszy etap badań Południa ma bezpośredni związek z hydrologicznego pracy na szlakach komunikacyjnych oraz tworzenie szlaków wodnych w regionie. Pierwsze materiały na Hydrologii Południa i rzekach wpływających do niej zostały opublikowane w połowie XIX wieku. Następnie zorganizowano hydrograficzny wyprawę. Ponadto były one regularne monitorowanie wodomierzoweOcieplane. Przez cały XX wieku nastąpił proces tworzenia sieci hydrologicznych stacji monitorujących. Był napędzany potrzeb wodnych, rafting drewna i wysyłki. Dane z trzech czujników, zebrane od 1949 roku, stało się możliwe ustalenie określonego trybu drgań poziom wody, szybkości przepływu, zmętnienia, osad spływania, powodzie, zjawiska lodu. Poważne badania topografia, roślinność, skład gleby i zlewnia zaowocowały najbardziej dokładne przewidywanie stanu rzeki.

rekreacja

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wycieczkę do Alp szwajcarskich, nie rozpaczaj. Lokalna piękno zapiera dech w piersiach, nie mniej. Rodzaje ulg wzgórza rosną na całym piękny stroptivtsa południa, z ponad zastąpić obce krajobrazy. Na wapiennych glebach gliniastych mocno stać na wiele lat tridtsatimetrovoy smukłą świerka zaskakująco odpowiednim formularzu, a także jodły i sosny z ciemnozielonymi gęstych koronach.

Według opowieści turystów, jedno z największych doświadczeń spocząć na rzeka opuszcza Południe podczas kajakarstwie. Zapierające lokalne kościoły, które pojawiają się na wysokich wzgórzach, dolna zakrętach. Niestety, około dwudziestu świątyń są teraz pół zniszczone. Nie są one wykorzystywane do innych celów. Jednak w większości z nich można podziwiać piękne freski, które oświetlają wydarzeń historycznych, na którego cześć świątynie, w rzeczywistości został wzniesiony.

Nie mniej interesujące są stare domy z bali, bogato ozdobione wykwintne rzeźby, przypominające koronki.

Nie daleko od Nikołaja i pobliskich osiedli istnieje wiele atrakcji. Wśród nich, kamienne katedry, świątynie, kościoły drewniane zespół z Arhangela Mihaila i Georgiya Pobedonostsa, jak również unikatowe pomniki przyrody – belomoshnik boru i boru Kudrinsky. Opinia o niesamowite piękno tego regionu jest przesyłany przez wiele wieków, z pokolenia na pokolenie.

Dzięki wygodnym wejściem Południowa prostu stworzony do łowienia ryb. Warto zauważyć, że miejscowi prilovchilis łapać larwy chrząszczy lipień zwykłych Colorado. Zwykle królewskiej ryby są bardziej selektywne.

Zwolennicy „cichym polowaniu” będzie bardzo zadowolony z ogromną ilością grzybów i jagód w okolicznych lasach.

Ośrodek rekreacyjny na rzece Południowej okazją do pozostania z komfortem. „Zalew South” oferuje pokoje z pięciu do czterdzieści dwa tysiące rubli dziennie przez dwa obozowiczów. W cenę wliczone jest śniadanie.

Ośrodek rekreacyjny „Victoria” oferuje opcję niedrogie zakwaterowanie. Zatem, podwójny pokój będzie kosztować 1600 rubli. / Dzień. Śniadanie jest również.

Na podstawie „Susanin” może pomieścić do dziesięciu podróżnych. Płatność – 3000 rubli za osobę. Jest możliwość pojeździć konno, pływanie łódką, rafting, spływy kajakowe, łaźni parowej, a nawet zrobić wycieczkę pielgrzymkowego opuszczonych klasztorów i świątyń.

Grand River South. Jak się tam dostać?

osady nadmorskie położone w dolnym i środkowym biegu na południu, połączone rozgałęzioną sieć dróg. Największy z nich – trasa P-157. W górnej części dróg w nie tak wiele, a ponadto są one gorszej jakości.

wniosek

South River – unikalny zbiornik wodny z długą historią. Jest to wielkie przeżycie dla fanów stopu w kajakach. Zwolennicy mniej skrajny reszta też nie będą się nudzić.