225 Shares 3421 views

Odkryty odżywka jednostka powietrza: instalacja i konserwacja

Omówione w tym artykule będzie o jednostce zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna, jak wiadomo, znajduje się w pokoju. Jest to druga część systemu podziału.

Zasada działania urządzenia, takiego jak klimatyzator jednostki zewnętrznej, zbudowany na pochłanianie ciepła przy parowaniu i przy skraplaniu, pod jego przyznania. System ten, zwykle zaczynając freon. W trakcie pracy, urządzenie do chłodzenia cieczy zaczyna krążyć wewnątrz jednostki, po czym ma miejsce parowanie, a następnie wytrącanie z zewnętrznej części.

Do ogrzewania pomieszczenia jest odparowanie czynnika chłodniczego w jednostce zewnętrznej i rozlicza jako kondensat wewnątrz.

Używając chłodziwa sprężarki następuje przejście z jednego stanu do drugiego, tworząc różnicę ciśnienia w urządzeniu. W tym przypadku system elektroenergetyczny jest przekazywana do trzech razy więcej. Co jest w tym przypadku wyposażony w klimatyzację? Jednostki zewnętrzne podzielone systemy uzupełnione przez strukturę wewnętrzną.

Cechy konstrukcyjne jednostki zewnętrznej

Na przykład, podejmują podzielone klimatyzatory, jednostkę zewnętrzną, która składa się z kilku części:

 • Sprężarki. Jej funkcja polega na kompresji czynnika chłodzącego i utrzymać ruch w obiegu chłodzenia. Sprężarka może być oparte na spiralnej typu tłokowego lub spiralnej. Modele tłokowe nie są tak drogie, ale są mniej wiarygodne, zwłaszcza przy niskich temperaturach zewnętrznych.
 • Zawór czterodrożny, który jest zamontowany w odwracalnych modeli klimatyzatorów (tryby ciepło i zimno). W trybie temperaturze, zawór zmiany kierunku czynnika odebrany. Gdy wewnętrzne i zewnętrzne bloki jak zmieniają swoje funkcje: zapewnia urządzenie wewnętrzne ogrzewania i chłodzenia zewnętrznego.
 • Płyta sterowania. Ten element jest obecny tylko w typie jednostki przetwornicy. W innych konfiguracjach, wszystkie elektroniki jest umieszczony w jednostce wewnętrznej, jak również zmiany temperatury i wilgotności mogą uszkodzić działanie elementów elektronicznych.
 • Wentylator, który zapewnia strumień powietrza zasilającego dmuchanie kondensatora. Najtańsze modele ma jedną prędkość segmentu. Taki zespół jest stabilny w jednym Temperatura zbliża zewnątrz. Kosztowny modele prędkość wentylatora przeznaczony dla szerokiego zakresu temperatur. Wentylator, zwykle ma prędkość 2-3 tryby i gładkość ich regulacji.
 • Grzejnik. Zapewnia chłodzenia i skraplania czynnika chłodniczego. Blown strumień powietrza w kondensatorze jest ogrzewany.
 • System filtracyjny freon. Pozycja znajduje się w przedniej części urządzenia sprężarki i jest chroniony przed okruchami miedzi i innych małych cząstek, które mogą dostać się do klimatyzatora podczas instalacji. Jeśli ustawienie jest bez zastrzeżeń, aw trakcie pracy nadmierna ilość brudu dostał się do jednostki, filtr w tym przypadku byłaby bezsilna.
 • Połączenia o związkach. Rury te są połączone ze związków miedzi służących jako wewnętrzne i zewnętrzne bloki.
 • Quick-cover dla ochrony. Zamyka połączenie z armaturą i zaciskami. Ten ostatni służy do łączenia przewodów elektrycznych. W niektórych konfiguracjach, osłony ochronnej obejmuje jedynie wyposażenia złącze do związku więc umieszczone na zewnątrz.

Montaż systemów dzielonych

Każdego roku w naszym kraju sprzedano wiele systemów domowy na ścianę, sufit i okna podzielone. Duże firmy, oprócz jednostek sprzedaży, oferowania usług dla ich instalacji. Należy zauważyć, że instalacja ma swoje niuanse, których naruszenie prowadzi do nieprawidłowego działania urządzenia.

Podstawowe zasady instalacji

Wiele osób pyta o sposób instalacji jednostki zewnętrznej klimatyzatora.

 • Po pierwsze, głównym punktem. Zewnętrzna jednostka systemie podzielonym do zamontowania w obudowie zewnętrznej, który zapewni dostęp do chłodnicy otwarty chłodzącego powietrza. Oznacza to, że jeśli urządzenie jest zainstalowane na przeszklonym balkonem, powietrze odżywka właściciel musi upewnić się, że znajduje się okno. Zapewni to przepływ powietrza podczas pracy. Jeżeli urządzenie ma być chłodzona, w zamkniętej przestrzeni, to może to spowodować przegrzanie. Chociaż nowy czujnik temperatury operacyjnej, będzie ostrzegać automatyczne odłączenie odżywka aż chłodzenia jednostkę zewnętrzną. Przy wysokich temperaturach, urządzenie może działać tylko przez 5 minut, a to zajmie pół godziny, aby się ochłodzić. Jeżeli czujnik temperatury nie powiedzie się, gdy jednostka zewnętrzna jest łatwo przegrzać i spalić. Urządzenie w tym przypadku naprawa będzie kosztowna. Czasami nawet bardziej opłaca się kupić nowy klimatyzator.
 • Drugim ważnym punktem. Do diagnostyki systemu podziału jest także zapotrzebowanie na urządzenie do ładowania czynnika chłodniczego. Mistrz podczas serwisowania powinien mieć swobodny dostęp do zaworów, które są umieszczone z boku urządzenia zewnętrznego (zwykle lewa). Zawory są zamknięte przez nasadki z tworzywa sztucznego. Jeśli dotrzeć do zaworów nie będzie to możliwe, to trzeba wezwać profesjonalnego wspinacza.
 • Odkryty odżywka jednostka powietrze nie pracuje głośno w nocy. Maksymalna dopuszczalna wartość wynosi 32 dB.
 • Konieczne jest, aby zorganizować najlepszą odpływ kondensatu, więc nie dostać się na ścianach budynku, wejście baldachim i przechodniów.
 • Niekoniecznie uwzględnia mury twierdzy. Ściana musi obsługiwać ładunek kilkudziesięciu kilogramów. Przeciwwskazane zespół do ścian montażu na bazie betonu komórkowego, z zewnętrzną ścianą obudowy, a warstwą izolacyjną.
 • Wsporniki z bloku powinna zapewnić solidne podstawy i zamontować.
 • W celu uniknięcia przegrzania urządzenia sprężającego, co najmniej wskaźnik odległość od ściany, do jednostki zewnętrznej powinien wynosić co najmniej 10 cm. Nic nie powinien zakłócać normalnej wdmuchiwania.
 • Silnie pozostawiono dużą ilość miedzi, kolanek rurowych, ponieważ zmarszczki kolidować z pełnym sprężarki związane z pompowaniem czynnika chłodniczego.
 • Maksymalna długość przewodów między wskaźnik Moduły systemu podziału nie może być większa niż długość określonej przez producenta. W przeciwnym razie, poziom wydajności jest znacznie zmniejszona.
 • Brak bezpośredniego ekspozycja na światło słoneczne na tylnej ściance urządzenia. W związku z tym powinno być bardzo duża odległość od ścianki zewnętrznej do jednostki zewnętrznej.
 • Jest pożądane, aby zapewnić ochronę przed wnikaniem wilgoci.

Zgodność z instalacją wszystkich obowiązujących przepisów będzie eksploatować przez długi czas bez przerwy.

Wybór lokalizacji na zewnątrz umieszczenie jednostkowej

W standardowej instalacji klimatyzatora jednostka zewnętrzna jest stała pod oknem parapet poziomie nieznacznie poniżej lub z boku okna, jednocześnie nie wpływając na terytorium sąsiednich mieszkań.

Istnieje również nie dość konwencjonalne typy ułożenia urządzenia zewnętrznego. Jeśli pozwolisz dopuszczalnej długości zmian tras i elewacji, montaż odbywa się na dachu lub na poddaszu.

Wiele przeprowadzić instalację jednostek zewnętrznych klimatyzatorów na przodzie balkonem lub loggią. Można zainstalować i wewnątrz w przypadku braku oszklenia.

Ci, którzy mieszkają w domach prywatnych lub na pierwszym piętrze, często ustawić urządzenie pod loggią, tym samym chroniąc go przed niekorzystnymi skutkami opadów i bez zakłócania wyglądu struktury.

Ze szczególnym zainteresowaniem należy do instalacji jednostki zewnętrznej w piwnicy. Projekt ten jest możliwy ze wzrostem wielkości toru i spadania. Jeśli masz system grzania, klimatyzator zapewni nie tylko chłodzenie ale również rozgrzewa w chłodne dni w piwnicy.

W tym celu, niekoniecznie do uciekania się do instalacji zimowych na urządzeniu lub systemie, aby uzyskać szeroki zakres temperatur, ponieważ klimatyzator jednostka zewnętrzna, zainstalowany w piwnicy nie będą narażone na bardzo niskie temperatury. Najważniejsze w tym przypadku – aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza, aby uniknąć przegrzania wymiennika ciepła.

Lato w chłodnej piwnicy, więc nie ma własny biegun. W tej pozycji zewnętrzny moduł praca będzie mieć wysoki współczynnik sprawności, ponieważ chłodnicy powietrza w piwnicy z ulicy.

Co należy zamontować jednostkę zewnętrzną

Przy instalacji na zewnątrz urządzenia klimatyzacyjnego należy koniecznie stałe. Średnia postać mocowania wymaga użycia broni, które składają się z dwóch zgrzanych pasów. Produkowane są zazwyczaj od zwykłych profili o różnym przekroju. Są one wyposażone w dwa otwory do mocowania klimatyzatora. Takie elementy mogą wytrzymać duże obciążenia przekraczające średniej masy bloku kilka razy.

Urządzenia klimatyzacyjne umieszczone na podporach

Instalacja jednostki zewnętrznej klimatyzatora na dachu, podłogi lub ziemi wymaga użycia specjalnych podpór pod urządzenia zewnętrznego urządzenia. Są one wykonane z metalu, która jest pokryta powłoką proszkową. Podporami powierzchni zamocowane są za pomocą spoiny (otwory złączne przedniego w ramach). Mają przesuwając bary, dostosowane do każdej wielkości urządzenia. Na ogół wyróżnia może więcej niż 250 kg, co jest bardzo duży ciężar klimatyzatora przemysłowego zastosowania.

remont

Ogólnie rzecz biorąc, jednostka zewnętrzna awaria spowodowana awarią mechaniki urządzenia lub systemu elektronicznego.

Pierwsza grupa może zawierać awarię urządzenia chłodniczego, a drugi – do awarii tablicy kontrolnej i zaburzenia w układzie zasilania.

Mechaniczny podział

Należą się następujący błąd:

 • schłodzone klimatyzator jednostka zewnętrzna;
 • Jest to nietypowe dla hałasu i wibracji;
 • dmuchanie wymiennik ciepła zachodzi dostatecznie;
 • Płyty były plamy ropy.

Są też inne powody, dla zamrażania jednostkę zewnętrzną, a to dzieje się nie tylko w zimie, ale w lecie.

System może zawierać nadmierne ilości czynnika chłodzącego powietrza i wilgoci. Może sprawdzonym zatkane kapilarą lub urządzenie wymaga leczenia profilaktycznego (podstawione Filtry przemywano dwa bloki panel, brudne płytki z wentylatorem i wymiennik ciepła).

Często błędnych długości rury miedzianej. Nie mogą być również zwiększona zawartość niedobór lub freon.

Problemy w elektronice

Nie mniej poważny problem – brak tablicy kontrolnej. Zwykle wskazują specjalne kody i lampy z diodami LED. Są one zamontowane na wewnętrznej obudowie urządzenia.

Podczas spalania płyty mogą zacząć palić jednostkę zewnętrzną. Mimo że takie zjawisko jest generalnie mówi o wypalenia elektrycznego silnika, sprężarki lub dmuchawy. Jeżeli jednostka zewnętrzna pali podczas zużycia ciepła w zimie, może to być sygnał nie ogień i odmrażania wymiennika ciepła. W tym przypadku, dla dymu mogą być przekazywane pary.

Niezależnie od stopnia uszkodzenia złożoności, należy odłączyć urządzenie od zasilania i skontaktować się z serwisem naprawy.

Modele jednostki zewnętrzne

Wszystkie modele z jednostkami zewnętrznymi są reprezentowane przez różne firmy. W segmencie urządzenia są w różnych rozmiarach i pojemnościach. Każda jednostka ma swoje własne możliwości technologiczne. Rozmiar jednostki na zewnątrz może być także inna. Na przykład, należy rozważyć dwa modele różnych producentów.

Model Mitsubishi Electric MXZ-8B140VA

Odkryty odżywka jednostka powietrza Mitsubishi Electric MXZ-8B140VA produkowane słynne japońskie firmy. Jest on przeznaczony do chłodzenia i ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni 140 tys. m. Ta jednostka zewnętrzna multizone regulacja typu inwerter system klimatyzacji. Urządzenie posiada wysoki poziom wydajności.

Jednostki wewnętrzne w takiej konfiguracji, aby działać niezależnie od siebie trybie oprócz równoczesnej pracy chłodzenia i ogrzewania.

Funkcje systemowe

conditioner jednostki zewnętrznej Mitsubishi posiada:

 • tryb chłodzenia;
 • drenaż;
 • wentylacja;
 • tryb automatyczny na podstawie.

Jednostka zewnętrzna ma nowoczesny, elegancki design.

Moduł może być obsługiwane od 2 do 8 wewnętrznych klocków o różnych konfiguracjach, które tworzą podstawę systemu multi-podziału.

wydajność regulacja przetwornicy służy jako jednostka gwarantem Zatrzaskowy pożądanego trybu i następnie spowolnienia prędkości obrotowej sprężarki. Pozwala to na oszczędność energii bez pogorszenia jakości pracy agregatu.

Urządzenie właściwy niski poziom hałasu i wibracji. Wykorzystuje zoptymalizowane stabilizatory, które zapewniają jednolite i równomierny rozkład masy powietrza. To pozwala na przesunięcie kontakt powietrza z wentylatora, a tym samym do zmniejszenia hałasu.

Klimatyzacji posiada wysoką wydajność przy pracy w trybie chłodzenia. Funkcja ta ma zastosowanie do szczególnych warunków stosowania. Na przykład, aby ochłodzić pokój w zimie.

Podstawowym wskaźnikiem urządzenia jest jego wysoka sprawność energetyczną uzyskaną płynną regulację w wymienniku ciepła.

Model jednostki zewnętrznej od producenta Daikin

Odkryty odżywka jednostka powietrza Daikin zyskał na rynek jako urządzenie o wysokiej jakości.

Charakteryzuje się następującymi wskaźnikami:

 • Jednostka zewnętrzna Daikin RXYQ-T specjalny układ sterujący temperatury cieczy chłodzącej, która zapewnia VRV ustalania indywidualnie. Zapewnia to maksymalną elastyczność oraz zwiększa Sprawność.
 • Zastosowanie zmiennych wskaźników temperatury czynnika stanowi okazję do poprawy efektywności sezonowej aż do 28%.
 • Wysoki komfort, bez zimnego powietrza do wylotu powietrza o niskiej temperaturze jest zapewniony przez zastosowanie zmiennej temperatury czynnika chłodniczego i techniki napędu.
 • Konfiguracja urządzenia VRV zapewnia precyzyjne dostrojenie i uruchomienie.
 • Układ scalony w układzie regulacji temperatury otoczenia zapewnia dopływ świeżego powietrza. Ponadto, system jest niezwykle prosty w instalacji, automatyczne napełnianie i testowanie.
 • Dostępność wyświetlacz na jednostce zewnętrznej dostarcza informacji na temat możliwych nieprawidłowości działania jednostki, sprawdź jego ustawienia i funkcjonalność.
 • Wysoki wskaźnik ciśnienia statycznego umożliwia zainstalowanie modułu zewnętrznego w pomieszczeniu.
 • Szeroki segment urządzeń zewnętrznych umożliwia podłączenie bloków stylowy serii domowego Daikin Emura, Nexura i innych.
 • Oprawa elastyczność systemu jest długością drogi (maksymalny wskaźnik ten wynosi 1000 m).
 • Różnica wysokości pomiędzy wewnętrznych modułów podnosi się do 30 m, co sprawia, że zastosowanie regionu jednostkę szersze.
 • System został oddany do eksploatacji w etapach.