304 Shares 1923 views

Iosif Wissarionowicz Stalin: A Biography

Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili – jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków XX wieku. Był uważany, i teraz wiele osób uważa, tyrana i despoty się nienawidzili i kochany w tym samym czasie.

Stalin – jego biografia nie jest łatwe, a wciąż ma wielu jego aspektach pozostają tajemnicą dla historyków. Jego sposób życia kilkakrotnie gwałtownie zmienił kierunek. Hard, osoba o silnej woli, nie kłaniać przed trudnościami – to był Iosif Stalin. Biografia opisuje on wszystkie rodzaje ludzi. I. V. Dzhugashvili został oskarżony w związku z królewskim „tajnej policji” i zdrajcy. Jednak, mimo wszystko, Związek Radziecki był u szczytu swej potęgi gospodarczej i wojskowej na początku drugiej połowy XX wieku, a także istotny wkład do niej był Stalin. Krótka biografia, przedstawione poniżej, są mało prawdopodobne, aby być w stanie w pełni opisać talent tego człowieka.

18 grudnia 1878 w małej miejscowości Gori gruzińskim Iosif Stalin urodził. W ciągu dziesięciu lat, wstąpił do seminarium, gdzie pokazał się z najlepszej strony, a za radą nauczycieli w 16 lat rozpoczął studia w seminarium w Tbilisi.

W 1897 roku młody Dzhugashvili dowiedział się o marksizmie. Od tego momentu jego los zaczął się gwałtownie zmienić. Rok później, w sierpniu 1898 roku został członkiem „Mesame Dasi” – małej organizacji socjaldemokratycznej, a jesienią 1901 IV Dzhugashvili został członkiem Komitetu SDPRR miasta Tbilisi. Nie wziął nazwę od Koba na cześć jednego z bohaterów powieści Aleksandra Kazbegi. Po drugim zjeździe partii w organizacji ułamku partia podzielona na bolszewików i mienszewików. Koba wziął stronie pierwszej, ich zasad i norm.

Party towarzysze charakteryzuje Stalina jako skrupułów rewolucjonisty: było dużo ważniejsze dla niego, a ludzie byli tylko środkiem do celu. Zapoznanie się z Leninem, który nastąpił w 1905 roku, wykonany nieprzyjemne wrażenie na nim: Stalin był rozczarowany naczelny jako osoby. Przez 1917, znaczna część ludności Rosji sprzyjała ruchu bolszewickiego. W tym czasie Stalin i Kamieniew czele gazety „Prawda”.

Podczas wojny domowej , Stalin mianowany szef prodotdela południa. Zamieszanie z wojny domowej dozwolone Kobe ingerować w niemal dowolny rozwiązań militarnych. Stalin miał największą liczbę znajomych – zarówno lokalnych partii oraz z sowieckich przywódców.

Rząd radziecki Dzhugashvili już wprowadzone stanowisko Komisarza Ludowego dla narodowości. Jego dążenie do centralizacji władzy doprowadziło do licznych konfliktów z przywódców Gruzji i Ukrainy.

W 1922 roku Stalin objął stanowisko sekretarza generalnego. Po śmierci Lenina V. I. Koba stał przed ludźmi jako swojego następcę. Jak wygłosił pożegnalną mowę, powiedział, że ma w imieniu partii i ludzi. Był wspierany przez przyjaciół, że Koba powołany na wysokie stanowiska w aparacie administracyjnym kraju.

Po zwycięstwie nad opozycją, Stalin rzucił wszystkie swoje siły, aby szerzyć socjalizm na całym świecie. Ludzie w jego zrozumieniu były pionkami. Musieli albo zginąć lub wykonać zadanie. Jego program kolektywizacji wywołał falę protestów. Wywłaszczeni chłopi zebrali się w gangi i poszedł do lasu.

Podobnie prowadził Stalina i walkę polityczną. Wszystko intensyfikacji mówić o przeniesienie go ze stanowiska ogłoszono na XVII Zjeździe KPZR (b). To również zostało dostarczone oraz nazwa Kirowa. Brzmiało to na pierwszy dzień zimy 1931 strzał złamał życie człowieka, który mógłby zastąpić Stalina w swoim stanowisku. Morderstwo oskarżony Koba ich starzy wrogowie – Zinowiew i Kamieniew.

Która rozpoczęła się po tym procesie, tzw oczyszczający wpływ około czterech do pięciu milionów ludzi, z czego około 10 procent zostali rozstrzelani. „Populacja” Archipelag GUŁAG w tym czasie było około 13 milionów dolarów. Man. Na tle tych wydarzeń chwalić imię Stalina. To był chwalony jako prawdziwego zbawcę ludu nie było tzw kult osobowości.

Przez 1939, czyszczenie zostało zakończone, Stalin zwrócił się do polityki zagranicznej. ZSRR w obliczu wyboru: iść do zbliżenia z Wielkiej Brytanii i Francji, które są blisko nie chciał być sam lub negocjacji z Hitlerem. Ostatnia opcja jest najbardziej korzystna. Wojna została przesunięta na okres dwóch lat. Rozpoczął szkolenie personelu wojskowego, a następnie ujawnił pierwsze efekty czyszczenia, która objawia się w braku dowództwa. rearmament przeprowadzono powoli rośliny tylko opanowali nową produkcję.

Wojna całkowicie powaliła IV Dzhugashvili z toru, w ciągu miesiąca armia była praktycznie bez przywództwa. W tym czasie Stalin był przygnębiony, był w ciężkim szoku psychicznego. Musiał pracować 18 godzin dziennie, a jego twarz została sporządzona, charakter stał się zły i poirytowany. Nie jest dobrym strategiem, studiował z Żukowa, Shaposhnikov i innych dowódców podstaw sztuk walki. Po radzieckiego zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami w przywódców ludu, jak go nazywano Stalina, nie było jeszcze pewne jasne epitety. „Największym przywódcą”, „mądra strategia”

Zwycięstwo w II wojnie światowej był apogeum działalności Stalina. Stopniowo, szczególnie po siedemdziesięciu latach jubileuszu, zaczął przechodzić. Ma wysokie ciśnienie krwi, spiski i strach zamienił się w manii. Nie przyznają się do swoich lekarzy, bo nie ufam im i ich bał. Shattered nerwów i choroby serca spowodował śmierć Iosifa Vissarionovicha Stalina w wieku 75 lat.

Iosif Stalin – jego biografia zostaną całkowicie ponownie napisane jego imię wyleje błoto i pochodzą z wielu mitów, odsłaniając tę osobę w złym świetle. Ale być może to, że jako ludzie nie żyli w złym zniszczonego kraju i supermocarstwa, dyktując swoje warunki do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. W XX wieku nie było bardziej „skuteczny” przywódca kraju, niż Stalin. Jego biografia, napisana przez Arsen Martirosian, rozwiewa większość mitów o życiu i czynach tego człowieka. Rządził surowo, ale okrutny czas wymagała. W życiu Koba miał wiele błędów, a większość z nich zostały pokryte krwią zwykłych ludzi. Ale z kraju zrujnowanego, zbudował wielkie supermocarstwo, zwycięstwo w II wojnie światowej i przygotowany na spacer kosmiczny.