425 Shares 6996 views

Kijów Miasto: Kijów obrony (1941)

Jednym z istotnych wydarzeń Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest walka w 1941 roku do Kijowa. obrony miasta trwała od lipca do września i twierdził, wiele istnień ludzkich. Dokumenty tym przypadku jest nazywana Kijów strategiczna operacja obronna.


Mimo bohaterstwa radzieckich żołnierzy i mieszkańców pozostawiono wiele strategicznych gafy. Następnie one doprowadziły do tragicznych wydarzeń, dla których setki tysięcy ludzi musiały zapłacić życiem.

Począwszy od końca

Po raz pierwszy Kijów został zaatakowany na samym początku wojny. Było to 22 czerwca 1941 roku, niemieckie bombowce wystartował o świcie na nim swoje bomby. W ten sposób rozpoczęła Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Niecały miesiąc później Niemcy wejdą do miasta z bliska.

Od airstrike uderzył w budynek stacji kolejowej, fabrykę samolotów, lotnisko wojskowe i innych, w tym domów mieszkalnych. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zaczęła się wojna. Dla nich było to regularne ćwiczenia, które były intensywnie prowadzone przez wojska radzieckie przez ponad rok.

Od tego momentu miasto zaczęło przygotowania do obrony. Został on stworzony w linii obrony Kijowa, który był pas 200 bunkrów. Przed nimi były budowane fosy przed czołgów i piechoty. Kolejna linia bunkrów i okopów powstała w pobliżu miasta. Wszystkie te prace są wykonywane ponad 160 tysięcy mieszkańców Kijowa i mieszkańców okolicznych wsi.

W dniu 23 czerwca, miasto otwarte przedmioty mobilizację. 200 tysięcy ludzi nazywa, czyli jedna piąta mieszkańców Kijowa. Według świadków, młodzi ludzie chcieli dostać się do przodu, aby walczyć z Niemcami. Ten patriotyzm nie został złamany kilka donosów i represji, które miały miejsce w latach 30. i ponownie wznowione z powodu wojny.

Początek operacji obronnej Kijowa jest uważana za 11 lipca, kiedy siły Wehrmachtu dotarły do rzeki Irpen. Jest położony 15 km na zachód od miasta. Operacja trwała 70 dni.

Uczestnicy imprezy

W celu uporządkowania, którzy przeprowadzili atak na miasto, a kto przeprowadził obrony Kijowa, konieczne jest, aby spojrzeć na stole.

agresorem strona

Partia obrony

stan

Niemcy

ZSRR

Imię wojska

Wehrmacht

armia czerwona

Grupy uczestniczące wojska

Armii „Południe”, „Centrum”, 2. Tank

Południowo-Front Zachodni, Pińsk armie polowe flotylla

komenda

Feldmarszałek Rundstedt

Pułkownik generalnego Kirponos, Tylne Adm Rogachev, ZSRR marszałek Budionny

Plany Niemiec w lipcu 1941 roku

Komenda niemiecki nadzieję przejąć Donbasu i na Krymie przed nadejściem zimy. Ważne było również, aby uchwycić stowarzyszenie Leningrad z wojskami fińskimi. Aby przeprowadzić ten cel mogłyby zapobiec bohaterskiej obrony Kijowa.

Według jednej z dyrektyw, Hitler nakazał południowo-wschodniej nie tylko podjąć. Najważniejszym zadaniem było uniemożliwienie wycofania dużych sił wroga w głębi, ale aby je zniszczyć nawet na zachodnim brzegu Dniepru.

Walki w lipcu i sierpniu: katastrofalne decyzja

Na zachód od Kijowa była Armia „Południe”. I w obliczu jej południowo-zachodniej części przedniej, który jest lepszy od wroga w liczbie żołnierzy i sprzętu technicznego. Ale czuł znaczący brak doświadczenia. W armii radzieckiej brakowało inicjatywy dowódców, a Niemcy byli doskonale umiejętnie manewrować i otoczony przez wroga.

Wraz z bitwy przeprowadzono ewakuację ludności. Jednak było zdezorganizowane. Często władze wyjął swoje rodziny z dużym bagażem, co znacznie rozzłoszczony zwykłych obywateli. Dla tych celów, nawet używane ciężarówki, które są bardzo brakuje na froncie.

Krótko pomogły ustabilizować sytuację bohaterski atak generał armii Własowa. 10 sierpnia dzięki niemu, na przedmieściach Kijowa został zwolniony. To do wściekłości niemieckiego Führera zły, że 08 sierpnia został ustawiony na zorganizowanie parady na Chreszczatyk. Jednak sukces Armii Czerwonej nie trwała długo.

Plany Niemiec w sierpniu

Bohaterska obrona Kijowie zmusiła dowództwo niemieckie do zmiany planów. Hitler uważał, że o wiele ważniejsze, aby uchwycić Moskwa nie jak myśl Franz Halder i południowe terytoria ZSRR. Przed zimą, Hitler chciał przejąć Krym, węgla i przemysłowym regionie Donbasu, a także zablokować dostawy ropy z Kaukazu do wojsk radzieckich.

Oprócz Halder, z decyzją Hitlera nie zgadzam i Geynts Guderian. On osobiście starał się przekonać Fuhrer nie zatrzymał atak na Moskwę, ale jego argumenty nie miały wpływu na decyzję dowódcy Wehrmachtu naczelnego. Tak więc, część grupy „Centre” zostały przeniesione do południa w dniu 24 sierpnia i zatrzymał atak na Moskwę.

Plany ZSRR w sierpniu

Stalin obawiał się do Moskwy. Wiedział, że wkrótce będzie przeniesienie akcji militarnej w tym kierunku. Potwierdza to również inteligencję. Od początku sierpnia wojska niemieckie miały zaatakować Moskwę przez Briańsk.

Ale Stalin nie wiedział, że Hitler postanawia radykalnie zmienić swoje plany i wysyłania dodatkowych sił na południe.

Walka pod koniec sierpnia: spóźnione odwrót

21 sierpnia Hitler podpisał dyrektywę. Miała decydujący wpływ na późniejszy przebieg wojny. To był fakt, że główne siły Wehrmachtu doznała ciosu z Moskwy do południa, czyli do Kijowa, Krymu i Donbasu.

Pomimo faktu, że nie było zarówno wojskowych i obrony cywilnej w Kijowie, sytuacja stała się katastrofalna. Gdy ta komenda nie może wziąć kapitał, obawiając się reakcji Stalina, który go zakazał.

Wskutek południowo-zachodniej przodu został całkowicie otoczony przez Niemców. W nocy z 18 września Moskwie, zdecydowano się wycofać. Jednak czas zostało utracone, w wyniku czego nie wszystkie oddziały były w stanie wydostać się z ringu. Około 700.000 żołnierzy schwytany i zabity. Ten sam los spotkał Kirponos Ogólne, jak również 800 oficerów i generałów, którzy doprowadziły przód.

Kijów obrony zawiodły. wycofujące się wojska radzieckie, w pośpiechu jeszcze udało się podważyć wszystkie cztery mosty na Dnieprze. Jednocześnie na nich w tym momencie byli cywile i wojskowi. Został odłączenia zasilania miasto, woda. W wodzie zostały rzucone tysiące worków z żywnością. Wszystkie te działania są skazane pozostałej populacji (około 400 tysięcy) na przeżywalność głodnych w okupowanym mieście.

Niemcy wkroczyli do miasta 19 września. Następnego dnia rozpoczęła się egzekucje Żydów i tysiące mieszkańców zaczęły ewakuować do pracy w Niemczech. Trwało to trzy lata.

Wyniki i efekty pracy

Kijów Obrony Terytorialnej nie był w stanie przeciwstawić się siłom Wehrmachtu. Klęska był ciężki cios dla armii radzieckiej. Oprócz ogromna liczba ludzkich zostały utracone ponad 4000 sztuk, moździerzy, czołgów, samolotów.

Nieudana obrona Kijowie otwarto Wehrmachtu drogę na wschód. Kolejne wydarzenia rozwinął się z prędkością światła. Niemcy zdobyli coraz więcej terytorium.

Chronologia przechwytywanie ziemie wschodnie i południowe:

  • 08 października – Morze Azowskie;
  • 16 październik – Obszar Odessa;
  • 17 października – Donbass;
  • 25 października – Charków;
  • 02 listopad – Krym (Sewastopol był w blokadę).

To właśnie w tej krwawej porażki z niewielu pozytywnych momentów. Przede wszystkim wojsk niemieckich przesunięte z Moskwy, zostały włączone polecenie sowieckiego przygotować się do jej obrony. Został on także zawieszony ofensywę przeciwko Leningradzie stworzyć wokół niego mocno pierścień. Tak więc, operacja obronna Kijów nie pozostawić czas na Niemców uchwycić Moskwa.