633 Shares 4382 views

Czy rak mózgu leczyć? Walka o życie!

Rak – to słowo brzmi jak wyrok śmierci. Kiedy po raz pierwszy usłyszał straszną diagnozę, pacjent uważa, że życie jest już skończona. Ale każdy człowiek może mieć nadzieję na najlepsze, a on szuka odpowiedzi na pytanie: czy leczony na raka mózgu? Mogę żyć z tą chorobą?

Jak zakwalifikować raka mózgu

Guz mózgu – nowotwór, który może mieć inną etiologię i zależy od klasy: być zarówno pierwszorzędowe, jak i wtórnej.

nowotwory pierwotne

pierwotne nowotwory powstają w mózgu, a nie dawać przerzuty do innych narządów.

guzy łagodne są różne zlokalizowane w jednej części mózgu, a nie zniszczyć otaczającą tkankę, nie przerzuty i rozprzestrzenił się na cały organizm człowieka.

nowotwory łagodne są określane zgodnie z powolne tempo wzrostu. I, co do zasady, objawy zależą od lokalizacji. Tak więc, może być wyrażona w atakami bólów głowy, drgawki, utrata słuchu lub wzroku.

Bardzo często te guzy bezobjawowe i wykrywane są przypadkowo podczas badania przesiewowego do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego.

W niektórych przypadkach, guz nie mogą być usunięte. Na przykład, w bliskości ważnych struktur w mózgu. Bardzo często po usunięciu choroby daje nawrotom. Następnie, radioterapię lub ponownego wycięcie.

nowotwory

Guz tego rodzaju jest w stanie rozprzestrzeniać się do otaczającej zdrowej tkanki i zniszczyć je. Kiedy rak mózgu patologia szkodliwy wpływ nie tylko mózg, ale również w innych częściach komórek organizmu.

Nowotwory złośliwe rosną bardzo szybko i mają wpływ tylko w ostatniej fazie, gdy ich usunięcie nie jest możliwe. Czy leczonego raka mózgu? Ewentualnie z wczesnego wykrywania i wczesnego leczenia.

guzy wtórne

guzy wtórne nazywane są komórki rakowe rozprzestrzeniają się od innych dotkniętych narządów. Trzy razy częściej niż podstawowy, wspólny wtórnej raka mózgu. Ile z tym żyć, to zależy od tego, jak aktywny mózg przerzutów ataku.

Zazwyczaj przerzuty przenikać do mózgu w przypadku raka piersi, skóry, płuc, nerek.

Czy rak mózgu leczonych w procesie wtórnej? W tego typu przypadkiem są nieistotne, jak już poszedł przerzutów.

Odmiany guzów mózgu

Następującą klasyfikację guzów istnieć w zależności od lokalizacji:

 1. Glejaka. Nowotwór rozwija się z komórek glejowych mózgu. Nowotwór ten jest etap 4 i najczęściej występuje u mężczyzn i dzieci. Dla glejaków obejmują Skąpodrzewiak, mieszane glejaka i epindimomu.
 2. Oponiak ogół łagodne.
 3. Rdzeniaka – złośliwe nowotwory formy, która dotyka głównie dzieci.
 4. Chłoniak ośrodkowego układu nerwowego – w etiologii złośliwy guz, który wpływa na układ limfatyczny.
 5. Guza przysadki – gruczolak. Guz z łagodnym przebiegu.
 6. Guz szyszynki ciała nasady. Nowotwór złośliwy, który daje o sobie znać tylko w etapie 4, gdy operacja jest niemożliwa do wykonania na resekcji. Czy jest możliwe do wyleczenia raka mózgu w takim strumieniu? Szanse na wyleczenie są małe.
 7. Hemangioblastoma – klęska naczyń krwionośnych guzów łagodnych.
 8. Nerwiak – łagodne uszkodzenie nerwu słuchowego guza.
 9. Nowotwory rdzenia kręgowego.

Przyczyny raka mózgu

Dokładne przyczyny raka mózgu nie ustalono do tej pory, ale identyfikuje szereg czynników wysokiego ryzyka dla jego wystąpieniu. Należą do nich:

 1. Paul. Mężczyźni cierpią bardziej niż kobiety.
 2. Wiek. Najczęściej guz mózgu można zaobserwować u osób powyżej 65. Jest rzeczą znamienną, że są one na ryzyko i dzieci do lat 8.
 3. Pochodzenie etniczne. W porównaniu z innymi przedstawicielami rasy europejskiej w 2 razy bardziej narażone na raka. Na przykład, glejak jest typowe dla osób o białej skórze.
 4. Zdrowie. Ważną przyczyną raka mózgu – choroby układu odpornościowego. Na przykład, zakażenie HIV, przeszczepy narządów i statusu tkanki po chemioterapii.
 5. Chemikaliów. Osoby pracujące w branżach niebezpiecznych, częściej cierpią guzów mózgu.
 6. Dziedziczność. Ryzyko zwiększa się z chorobą, jeśli ktoś z rodziny był guz mózgu.
 7. Środowisko i promieniowanie. Ludzie pracujący z materiałami radioaktywnymi, są narażone na ryzyko nowotworów. Naukowcy niedawno doszli do wniosku, że rozwój guzów mózgu mogą wpływać na urządzenia i bliskość linii przesyłowych wysokiego napięcia, ponieważ wytwarzają pola elektromagnetyczne, które mogą zmienić strukturę komórek.

Ale telefony komórkowe, uznane za bezpieczne i nie wpływają na strukturę szarej.

Jakie są objawy raka mózgu

Jak działa mózg i jak się objawia? Objawy raka mózgu są różne i zależą od lokalizacji nowotworu. Gdy pierwotne (kontaktowe) objawy choroby następuje ściskanie i niszczenie tkanki mózgowej w nowotworach.

Podczas postępu nowotworu, wydaje się, a objawy mózgowe, w której zakłócenia hemodynamiczne i zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe.

objawy ogniskowe

Rozróżnić po pokonaniu, które polegają na procesie lokalizacji:

 1. zaburzenia ruchowe w postaci paraliżu i niedowładu. Wyraźny spadek aktywności mięśni, zaburzenia czynności kończyny.
 2. zaburzenie czułość. U ludzi, to jest zmniejszone lub zanika. On nie reaguje na bodźce zewnętrzne: zimna, bólu lub dotykowej kontaktu. Bardzo często występuje upośledzona zdolność do określania położenia kończyn względem ciała.
 3. Naruszenie rozpoznawania mowy i słuchu. Występuje, gdy uszkodzenie nerwu słuchowego.
 4. Napady padaczkowe. Zastoinową ogniska są obserwowane przy wzbudzeniu w korze mózgowej.
 5. Zaburzenia widzenia. Ściskając obrzęk nerwu wzrokowego lub jego lokalizacji w pobliżu quadrigemina przychodzi częściową lub całkowitą utratę wzroku.
 6. zaburzenia mowy. Brak lub obecność częściowy zamazaną mowę.
 7. Zachwianie równowagi hormonalnej.
 8. zaburzenia autonomiczne: zmęczenie, ciągłe zmęczenie, zawroty głowy, wahań ciśnienia i tętna.
 9. Ataksja. Z klęsce chodu zmiany móżdżek, pacjent nie może dokonać precyzyjnych ruchów.
 10. Zaburzenia pamięci, jest drażliwość, zmiany w przyrodzie. Wraz z postępem procesu jest kompletna dezorientacja w czasie i utrata siebie.

objawy mózgowe

Objawy są ze względu na zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe i kompresji guza mózgu.

 1. Bóle głowy. Są trwałe i intensywne i prawie zatykać.
 2. Nudności i wymioty stale dąży do pacjenta, ponieważ nie jest stała kompresja centrum wymioty u śródmózgowia.
 3. Zawroty głowy pojawia się w móżdżku nowotworu ciśnienia.

Leczenie raka mózgu

Wszyscy pacjenci z rozpoznaniem dopuszczone do szpitala, zastanawiając się, czy rak mózgu leczyć? Leczenie polega na jakość złożonych kosztownych zdarzeń klinicznych technologicznych. Nie we wszystkich przypadkach, niestety, to jest uleczalne. To wszystko zależy od stopnia raka mózgu i jego rodzaju.

leczenie objawowe

Te grupy leków znacznie ułatwić stan pacjenta, ale nie eliminują główne przyczyny choroby.

 1. Leki uspokajające.
 2. Glyukokortekosteroidy pomaga zmniejszyć objawy mózgowe.
 3. Niesteroidowe leki przeciwzapalne pomóc w łagodzeniu bólu.
 4. Narkotyczne środki przeciwbólowe są stosowane na silny ból, wymioty i pobudzenie psychoruchowe.
 5. Leki przeciwwymiotne.

zabieg chirurgiczny

To jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia raka. Neurochirurg wycięto guza w tkance zdrowej. Czy jest możliwe do wyleczenia raka mózgu? To wszystko zależy od lokalizacji i stopnia zaawansowania nowotworu. Praktycznie operacja jest skuteczna tylko na jednym etapie. W następnych etapach strategii leczenia choroba jest inna. W szczególności stosuje się leczenie promieniowaniem.

radioterapia

Czy rak mózgu leczonych radioterapią? Oczywiście, ponieważ konieczna jest terapia, aby zatrzymać proces nieprawidłowego wzrostu komórek. Jest przeprowadzane przed, w trakcie i po zabiegu.

chemoterapia

Zazwyczaj taka obróbka jest podawany, gdy nowotwór jest ostatnim etapie i nie działa. Dawka i schemat specyficzny typ indywidualnie dla każdego pacjenta obliczono.

perspektywy

Czy rak mózgu leczyć? Leczony, ale tylko wtedy, gdy wczesne wykrywanie. Po przejściu kursów odzysku leczenia występuje w 60-80%. Jeżeli osoba proszona jest zbyt późno, szanse na odzyskanie jest mniejszy niż 30%.