305 Shares 3658 views

Pojęcie „Nostalgia”: co to jest?

Nostalgia – co to jest? To słowo słyszymy na co dzień, ale jeśli chcemy zrozumieć jego istotę i prawdziwą wartość? Powiedzmy sobie!

Słowo nostalgia ma łacińskie korzenie i składa się z dwóch korzeni: „Nostos”, co oznacza powrót do ojczyzny, a „algos”, co tłumaczy się jako smutku i bólu. W związku z tym pytanie: „Nostalgia – co to jest?” – odpowiedź jest prosta: jest to tęsknota za domem, w domu. W niektórych słownikach, można zobaczyć znaczenie tego słowa jako „stanu klinicznego”. Dlaczego?

Fakt, że pojęcie „nostalgia” sama (co to jest i w stosunku do których jest używany) zmienia się znacząco w trakcie rozwoju psychiatrii i psychologii formacji. Po raz pierwszy został on użyty pojęcie lekarz George. Hofer. W swoich pismach, mówił szwajcarskich żołnierzy służących jako najemnicy w innych krajach, a także studentów, którzy studiowali z dala od domu. Bolevshie żołnierze i studenci odzyskane wkrótce po powrocie do ojczyzny. Lekarz określa trzy etapy rozwoju choroby:

  1. Człowiek zmęczony, cicha i patrząc na samotność, smutek ciągle myśleć o ojczyźnie, nie dzieląc się z innymi swoimi doświadczeniami.
  2. Myśli o ojczyźnie stać kompulsywne, zaburzenia snu i trawienia, zwiększenie ciśnienia.
  3. Przychodzi taki szał, „obsesja”, śmierć z wycieńczenia, jeśli nie ma nadziei na powrót do domu. W takim stanie żołnierzy napoleońskich było jak epidemia.

W 18 wieku, dzięki filozofa Jean-Jacques Pojęcie Rousseau nostalgii (co to jest i do których termin ten jest stosowany) ponownie uległ zmianie. Zaczął być stosowany w stosunku do mieszkańców miast, brakuje jedności z naturą w warunkach życia na wsi.

Jaka jest nowoczesna interpretacja słowa „nostalgia”? Aby dowiedzieć się, spójrzmy na Wielki słownik języka rosyjskiego. Tam zobaczymy dwie wartości:

  1. Tęsknota, otchemu domu.
  2. Tęsknota za przeszłością i stracone, dla doświadczonych wydarzeń życia.

We współczesnej użycia słowo „nostalgia” jest bardzo rozszerzone drugie znaczenie: często jest to nie tylko tęsknota za przeszłością, ale także dla całych okresów, nawet bardzo starych lub nawet nieistniejące; tęsknota za miejscami, gdzie ludzie nigdy nie byli, i tak dalej. Funkcja ta powstała pod wpływem fikcji i literatury historycznej, filmy.

W słowniku epitetów języku rosyjskim słowo „tęsknota” jest synonimem „nostalgia”, wydanego przez ponad 150 epitetów jako dodatnie barwienie lub ujemna. Tak, nostalgia może być „nie do zniesienia, gorzkie i beznadziejne” i „uroczy, dumny i słodkie.”

Nostalgia – specjalny stan umysłu od człowieka, zrozumienia i przemyślenia swojego życia, los, stan rzeczy i wydarzeń. Jest to jedna z form poznania siebie, swojej osobowości. Z filozoficznego punktu widzenia, pytanie: „Nostalgia – co to jest?” – odpowiedź będzie: „Jest to odbicie”. Termin ten odnosi się do działań zmierzających do samopoznania. Odbicie jest łacińskie słowo root „reflexio”, co tłumaczy się jako „tyłem do kierunku jazdy”, co sprawia, że te dwa słowa nie tylko nastroić znaczeniu, ale również związane etymologicznie.

Nostalgia jest w wielu dziedzinach naszego życia: w swoich wspomnieniach, w gromadzeniu zbiorów i antyków, w stylu retro ubrania i wnętrze, widok albumów fotograficznych i starych filmów. Radzieckie nostalgia wyrażone w otwarciu restauracji, kawiarni i hoteli z wnętrzami i kuchni w tym czasie.