288 Shares 9139 views

Strach i kompleksy mogą być wykorzystane na swoją korzyść. Jak radzić sobie z lęku i niepewności?

Jak często znajdujemy się w obcym lub nieprzyjemnej sytuacji, przeżywa niepokój, a nawet strach. Jak radzić sobie z lękiem? Proces ten nie jest może tak łatwe, ponieważ nasze ustalonych zwyczajów.

Nawet najodważniejsi z nas w pewnych sytuacjach tracą równowagę. Silne emocje wspólne dla wszystkich ludzi. Według psychologów, boi się niczego tylko schizofreników. Na tym tle, najpilniejszą jest kwestia, jak radzić sobie z lękiem, we właściwym czasie, aby zmobilizować wszystkie siły i podjąć właściwą decyzję. Negatywny wpływ strachu

Negatywny wpływ lęku na ludzki wystarczy. Często zdarza się, że w chwili wielkiego podniecenia, wypuszczamy sytuacji spod kontroli, stracić kontrolę i wymyślić strategię zwalczania przezwycięża uczucie nie może. I nie możemy. Nie być w stanie tak długo, jak nie są świadomi zagrożenia i wagi problemu.

Strach niszczy osobę jako osoba zamyka możliwość samorealizacji. Ile razy zdarzyło się, że u szczytu sytuacji pod wpływem emocji i niespodzianek, że przestał działać zdecydowanie? Opóźnienie w takich przypadkach jak śmierć, tu i tam w naszym udokumentowanym jest niespełnionym marzeniem lub stracił nadziei.

można nazwać podstawowe warunki strach następuje:

1. Strach powiedzieć zbyt wiele.
2. Utrata zaufania w nieznanym sytuacji.
3. podniecenie przed każdym odpowiedzialnego kroku.

Wszystkie powyższe umożliwia boją się zaatakować nasz mózg, powodując stopniową degradację jednostki. Nie możemy działać odważnie i dzielnie bo strach zakorzenione w nas, daje mózg sygnału zagrożenia. Zamiast wykonać działanie, pokornie poddać się okoliczności i zaczynają dryfować. Dlaczego? Tak, ponieważ jest bezpieczniejsze, więc zrobić wszystko, i dlatego nie może być źle. Dlatego, aby wiedzieć, jak radzić sobie z lękiem, staje się konieczne.

Pozytywny wpływ strachu Co dziwne, ale strach może być przydatna. Po tym wszystkim, pomógł naszym przodkom przetrwać w czasach prehistorycznych. Wtedy strach był asystentem, pomaga przewidywać atak bestii i mobilizacji wszystkich sił do walki z nim. Każdy wie, że podczas strach człowieka mogą wykonywać takie działania, które w normalnym stanie nie ma siły. Ponieważ lęk – jest środkiem pobudzającym, aktywuje wszystkie własności obronne organizmu.

Aby właściwie wykorzystać strach, nic nie trzeba w ogóle: stop próbuje zgodne z opinią innych. Wtedy nie trzeba puzzle na pytanie, w jaki sposób radzić sobie z lękiem. Musimy dać sobie prawo do tego, co mamy, a nie to, co chcemy zobaczyć znajomych, przyjaciół, i tak dalej. Nic nie przyjdzie naszych wysiłków, aby być jak ktoś inny. Nie można grać w nieskończoność. Stąd strach wynika z idei, że nie możemy zakończyć do końca swojej roli. Ale prawdziwy człowiek jest ceniony za swoją indywidualność jako roszczeń psychologii. I to nie jest stosowana i praktyczna psychologia, na podstawie doświadczeń, badań, eksperymentów.

Aby zwyciężyć strach, nie trzeba ukrywać przed nim, i przenieść do niego. Bawić się z nim wcześniej. Jak radzić sobie z lękiem w trakcie gry? Nie ma mowy! Po prostu trzeba znaleźć odwagę i podjąć działania, mimo strachu i podniecenia. Pamiętaj: to jest trudne do punktu nad ich systemami po raz pierwszy, a następnie staną się o wiele łatwiejsze, a w rezultacie można nie uzyskać tylko szacunek dla siebie i szacunek innych, ale również otwierają nowe horyzonty, pozornie dawna życie.