517 Shares 3038 views

Plum „egg blue”: opis odmiany, zdjęcia, opinie

Wielu ogrodników są uprawiane na własnych działkach śliwki. Te owoce są lubiane elastyczność w zastosowaniu, z którego można dokonywać przygotowania do zimy, na tyle, aby uzyskać wystarczającej ilości witamin Świeże śliwki w ciepłej porze roku. Większość truckers wolą niebieskie odmiany, ponieważ są wyposażone w szereg zalet: dobrą zimotrwalosc, doskonały smak dojrzałych owoców, co ważne, samoplodnye, czyli nie ma potrzeby, aby zasadzić szereg klasy-zapylacza. Proponujemy, aby dowiedzieć się o zlew „egg blue”. Opis odmiany, zdjęcia i opinie o niej zebrane w niniejszej publikacji. Ponadto dowiesz się o zasadach sadzenia i pielęgnacji drzew, o których szkodniki to straszne.

Historia hodowli

Plum „egg blue”, które są opisane w dalszej treści artykułu, urodził się dawno temu, że została podjęta w 1986 roku. hodowla i ogrodnictwo agronomów Unia Instytut Techniczny na wybór wybrał starą ulubioną z wielu odmian pochodzenia krajowego „Skorospelka” i stał się czymś w rodzaju pary Europy Zachodniej dla niego „renkloda Ullensa”. Hybrid był bardziej niż udany i nadal jest popularny tylko wśród amatorów ogrodników i rybaków nie – nie. Dlaczego? Powiedz nam o tym w przyszłości treści.

Zaleca się do uprawy w centralnych regionach Rosji. Odmiana jest odporna na ostre zimy, więc można je znaleźć w Mołdawii, państw bałtyckich, Białorusi i Ukrainy.

śliwa „egg blue”: opis, zdjęcia

Odmiana wyróżnia wielkości. Dorosły śliwkowy drzewo może rosnąć aż do sześciu metrów, koronie jego gęste, nogi z umiarem, ma kształt owalny. Pędy są malowane w kolorze ciemnobrązowym, nagi, na boku z nich znajdują się luźne pąki.

Liście mają ciemnozielony kolor. Ich kształt owalny, podłużny. Powierzchnia jest gładka, błyszcząca połyskujące łodygi małe, odrębne zębów.

Plum „egg blue” rozpuszcza się w połowie maja piękne kwiaty, które znajdują się tylko na pędach jednorocznych. Kwiaty białe, duże, mają owalny kształt płatków, zebrane w szczoteczki. Jeżeli w czasie spodziewane są przymrozki kwitnące śliwy, nie możemy przetrwać. Kwiaty i pączki odmiany dobrze przystosowane do tak niskich temperaturach -4 ° C. Uprawy mogą być zbierane od połowy sierpnia do dojrzewania szczyt w ciągu ostatnich dni lata.

Z należytą starannością, Plum Tree „jaj błękitu” na żywo do trzydziestu lat, a owocem będzie stabilny, od piątego roku wzrostu.

Owoce i ich smak

Różnorodność bierze swoją nazwę od kształtu jagody. Są okrągłe, przypominające jajka, w dotyku gęste i gładkie. Skórka jest silny, może wydawać się gęsta, ale w rzeczywistości łagodny i ledwie zauważalne przez jedzenie. Owoce niebieski kolor na powierzchni skórki ma niewielką ilość białej tablicy i wydaje się, że jagody pokryte szronem.

Miąższ ma ładny żółty kolor, jest bardzo soczysty, słodki, kwaśny zawiera niewiele. Wewnątrz znajduje się mały owalny kształt kości, to jest po prostu oddzielone od płodu. W pełni dojrzałe owoce, sama kość złuszczają.

Średnia waga śliwki – około trzydzieści pięć gramów. gładkie jagody, wszystkie tej samej wielkości. Aromat nie jest jasne, ale zauważalne.

produktywność

Śliwy „jaja blue”, którego ujawnienie jest włączone do odmian powyżej nie cechują się wysoką wydajnością. Jak już napisałem, dojrzała roślina dorasta do sześciu metrów, a wraz z nim w sumie dwanaście kilogramów owoców można usunąć rocznie. Pierwszy rzut pojawi się pięć do sześciu lat po posadzeniu. Zaletą odmiany samoplodnye, że nie wymaga zapylaczy.

Zima przynosi po prostu spuścić „egg blue”. Nerki nie są dotknięte nawet gdy temperatura obniża się do -35 stopni. przenoszenie ciepła sama odmiana nie jest bardzo dobra. W porze suchej i konsekwentnie „pieczenie” drzewo słońce wymaga dodatkowej wilgoci. To muszą być podlewane i nawilżanie listowie przez spryskiwanie wodą z węża lub specjalnego systemu.

Różnorodność jest uprawiana przez ogrodników, którzy korzystają z owoców na własny użytek. przedsiębiorstw przemysłowych rolnych nie angażują się w różnorodności, ponieważ nie jest wydajne.

Zalety i wady

Jak każdej kulturze, z jaj śliwkowym „Blue” mają dobrą jakość i nie. Które mogą być przypisane do plusów?

  • Samoplodnye.
  • Wysoka Zimotrwalosc.
  • Dobry transportowania.
  • Słodki, jasny smak owoców.

Z minusów wybrać odmiany:

  • niska wydajność;
  • Wysokość drzewa.

Jak można zauważyć, zlew jest całkiem możliwe, aby kultywować dla siebie. Dżemy, kompoty, galaretki, otrzymywane z owoców wyjątkowo smaczne, piękne. Dreny dużo witamin i owoców są spożywane świeże „z hukiem”. Drewno staje się również ozdobą część jest szczególnie ładne i pachnące w okresie kwitnienia.

część lądowanie

odmian śliwy „egg blue” miłość dobrze oświetlone miejsce, boi się wiatru i nadmierną wilgocią. Musisz wybrać się do kraju, gdzie wody gruntowe są co najmniej pół metra pod ziemią. Zalecane sadzenie na południowej stronie domu, aby chronić ścianę przed wiatrem, a miejsce było oświetlone tak długo jak słońce.

Doskonałą jakość gleby – gliniastych o dużej zawartości wapnia i niskiej kwasowości. Jeśli jest zakwaszenie, musi najpierw zostać zneutralizowane.

przygotowanie terenu

Jak mówi przysłowie, gotowe do sanki w lecie! Pereinachit nieco i powiedzieć: ziemia gotowa do sadzenia w upadku. W wybranym miejscu kopać głębokość wgłębienia wynosi 60 cm średnia średnica powinna wynosić od 70 do 80 centymetrów. Wydobyty gleba powinna być dobrze proryhlit, guzki są kruszone, która odbyła wapnowania. Na dolnej części końcowej dołu trzeba wlać funta jesionu. Po tym, trzeba odpowiednie miejsce do zakopywania powrotem, ale gleba podczas kopania wycofane, konieczne jest, aby wzbogacić. Aby to zrobić, należy wymieszać z zgniłych nawozu lub kompost będzie wystarczająca do dwóch łyżek, dodać stu gramów superfosfatu potasu i pół kilograma superfosfat.

lądowanie

Wybór sadzonka zwrócić uwagę na jego stan. Nie może być śladem choroby lub szkodniki, w kanałach etykiety powinny być szczepione. sadzonki korzenie muszą być mocne, bez zgnilizny i martwych cząstek.

Przed sadzeniem, korzeni może być zanurzony w wodzie przez sześć godzin, a następnie traktuje się czynnikiem wzrostu do połowu na drzewko szybko i utworzoną silny układ korzeniowy.

Posadź śliwkę aż zarodku, czyli wczesną wiosną, kiedy wszystko śnieg nie miał jeszcze czasu, aby stopić. W przygotowanym obszaru do sadzenia należy wykopać dół, umieścić w swoim pierwszym wysokim, silnym kołku, a po nim, a sadzonka delikatnie pogrąża się w ziemi, prisypaya. Roślina powinna być umieszczona tak, że jej szyję korzeń czterech centymetrów od podłoża. Podobnie jak drzewo zacznie się dobrze rozwijać.

Po głównym praca jest wykonywana, należy przejść w sposób następujący: tie sadzonka ustawić kołek wokół nich proroyte rów ułatwia podlewanie, tak aby woda nie rozprzestrzenił się na boki. Glebę wokół lądowania trzeba zamulchirovat torfu lub trocin do dwóch centymetrów. Obficie skropić sadzonkę.

pielęgnacja pochorobowa

W roku sadzenia wymaga pielenie i rozluźnienie, podstawowa opieka rozpocznie kolejny sezon. Co trzeba zrobić?

Na początku i pod koniec czerwca, jest potrzebny do drzew nawozowych: azot. Na trzecim i czwartym roku po potrzebie planie nawożenia działania:

  • nawożenie maj – trzy duże łyżki mocznika w wiadrze wody;
  • w czerwcu – tej samej ilości nitrofosfatu wiadrze z wodą;
  • Sierpnia – superfosfat i siarczan potasu, w tych samych ilościach.

Piąty rok z pogłównego nawóz produkowany jest przez to samo i w tej samej kolejności, ale system będzie w następujący sposób: po pierwsze – przed kwitnieniem, drugi – gdy dojrzałe śliwki, a trzeci – Na koniec sezonu po zbiorze plonów.

Jest również konieczne, aby stabilnie wytwarzać rozluźnianie gruntu wokół drzewa, usuwanie chwastów, które odbywa odżywczych, podlewanie, rozdrabniania, aby utrzymać wymaganą ilość wilgoci.

Pierwsze cięcie jest wykonywane bezpośrednio po posadzeniu roślin. Jest to konieczne, aby usunąć wszystkie niepotrzebne gałęzie, pozostawiając około dziesięciu najbardziej potężny i silny. To będzie podstawą przyszłej korony drzewa.

Podczas cięcia nie działają losowo, nie może pozwolić gałęzie rosną w bałaganie, unikać pogrubienie korony, będzie to prowadzić do awarii światła dla owoców.

Sprężyna jest wykonana w celu wyeliminowania wszystkich pribolevshy, mrożone i suszone pędy. Dobre zyski powinny podkorachivat.

Gryzonie kochać kory śliwy, więc trzeba go chronić. Króliki i innych szkodników zęby nie osiągnął, jego trzon polimerowy zawijania siatki. Nie zapomnij o prewencyjnej oprysków przeciw chorobie i szkodliwych owadów.

Plum "egg blue": Opinie

Gatunek przez wiele lat uprawiane są na swoich działek mieszkańców środkowego pasa. Napisać, że jest to idealne śliwka, rośnie i owocuje, nawet tam, gdzie inne drzewa owocowe po prostu zamarznąć w zimie. Chwalony za swoją prostotę i pysznych owoców, piszą, że wystarczy żniwa jeść dużo świeżych, a detale mogą być uprawiane i inne odmiany, bardziej wydajne.

Plum „egg blue” zdjęcia, które można zobaczyć w artykule, jak ogrodnicy, ale polecam go do tych, którzy cenią smak owocu, ale nie ich liczbę. Napisać, że jest rzadko zdarza się znaleźć tak niesamowitą różnorodność smaczne.