814 Shares 9048 views

Lek "Proflosin": opinie pacjentów i lekarzy. Leki "Proflosin": aplikacja, kompozycja, recenzje

"Proflosin" jest lekiem przeznaczonym do stosowania w zaburzeniach oddawania moczu, które są związane z hiperplazją gruczołu krokowego o łagodnym charakterze. Ten lek jest alfa-blokerem.


Składnikiem aktywnym jest tamsulosyna, substancja działająca na szyję pęcherza moczowego zmniejsza jego tonizację, ma relaksujący wpływ na gładką muskulaturę. Taki wpływ na organizm pozwala usunąć objawy choroby i podrażnienie, dostosowuje odpływ moczu. Kompozycja zawiera dodatkowe składniki zwiększające efekt stosowania leku. Zastanów się, czym jest lek "Proflosin". Wskazania, informacje zwrotne dotyczące jego stosowania, skuteczność są przedstawione w artykule.

Kiedy są bolesne odczucia podczas oddawania moczu i wydaje się, że pęcherz nigdy nie jest pusty, podczas gdy silnik jest słaby, musisz pilnie odwiedzić urologa. Zwykle takie warunki wymagają użycia "Proflosin". Informacje zwrotne pacjentów wskazują, że lek może być spożywany, niezależnie od stadium, w którym znajduje się choroba.

Forma emisji, skład

Lek jest dostępny w postaci kapsułek, których membrana rozpuszcza się w jelicie. Kapsułki są żelatyne, mają długotrwałe działanie. Oprócz substancji czynnej, kompozycja zawiera cytrynian trietylu, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, celulozę i talk.

Farmakokinetyka, wskazania

Po wprowadzeniu do organizmu składnik aktywny jest prawie całkowicie pochłaniany z przewodu pokarmowego w krótkim czasie. Ten proces jest zakłócony po jedzeniu, w takich przypadkach jest wolniejszy.

W wyniku podania substancji czynnej w ilości 0,4 mg, co odpowiada jednej dawce, maksymalne stężenie głównego składnika we krwi występuje po 6 godzinach.

Opinie o "Proflosin" pokazują, że ma dobre powiązanie z białkami krwi – 99%. Preparat charakteryzuje się nieistotnym rozkładem 0,2 l / kg. Metabolizm występuje w wątrobie, to jest powolne, po jego wdrożeniu powstają metabolity. Duża część leku nie zmienia swojego kształtu i dostaje się do krwi w niezmienionej formie.

Substancja czynna i substancje powstałe w wyniku jego przetwarzania są głównie wydalane z moczem, a nieznaczna część leku (9%) jest podawana z organizmu w niezmienionej formie. Jeśli lek po posiłku był przyjmowany po posiłku, pół-eliminacja odbywa się w ciągu dziesięciu godzin, jeśli jego stosowanie jest regularne – przez 13 godzin.

Otrzymanie leku "Proflosin" lekarzy i pacjentów jest dozwolone na zaburzenia dysuryczne, które pojawiają się na tle rozrostu gruczołu krokowego (łagodne).

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany do nadwrażliwości na jego składniki. Leczenie tym lekiem nie jest zalecane w przypadku niedociśnienia ortostatycznego, nawet w anamniezie. Nie należy przyjmować leku w przypadku niedociśnienia tętniczego, ciężkiej niewydolności wątroby. Jeśli leczenie jest zalecane dla pacjenta z przewlekłą niewydolnością nerek, gdy CK jest mniejsza niż 10 ml / min, konieczne jest dokładne monitorowanie lekarza.

Zastosowanie leku, wybór dawkowania

"Proflosin" ocenia pacjentów, zaleca się jednoczesne podawanie leku raz dziennie. Środek zaradczy powinien być stosowany po pierwszym posiłku. Jedna kapsułka musi być połknięta bez naruszania jej integralności. Musisz wziąć dobrą medycynę. Podział kapsułki na części może zakłócać szybkość wchłaniania substancji czynnej. Przebieg leczenia nie jest ustalony, lek jest przyjmowany w miarę potrzeby, okres leczenia jest nieograniczony.

Skutki uboczne

W układzie nerwowym mogą występować nieprawidłowości w przewodzie pokarmowym. Możliwe uszkodzenie układu rozrodczego, serca i naczyń krwionośnych. Podczas leczenia można zauważyć zmiany w skórze i tkankach usytuowanych pod skórą.

Człowiek może znaleźć problemy z wytryskiem, w bardzo rzadkich przypadkach pacjenci rozwijają priapizm. Być może znaczne pogorszenie stanu zdrowia, gdy wystąpi ból głowy, zawroty głowy, czasami osoba znajduje się w stanie wstępnego zapamiętywania.

Po otrzymaniu leku "Proflosin" opinie pacjentów zauważyli, że objawy skórne, obrzęk naczynioruchowy występuje , ule rozwijać, swędzenie skóry, rozwija się erupcja. Ale to się zdarza bardzo rzadko. Osoba może być dręczona biegunką i zaparciem. Prawdopodobne jest, że działania niepożądane obejdą nudności z wymiotami, niedociśnienie (ortostatyczne), tachykardię.

W kilku przypadkach zespół wąskiego źrenic rozwija się w wyniku usunięcia zaćma, kataru, astenia.

Przypadki przedawkowania nie zostały udokumentowane. Ale teoretycznie taka możliwość istnieje. Jeśli przedawkowanie leku może zmniejszyć ciśnienie krwi, może wystąpić częstoskurcz. Aby normalizować ciśnienie, częstotliwość skurczów serca powinna leżeć trochę. Nie ma sensu przypisywać hemodializy pacjentowi, ponieważ aktywny składnik leku wiąże się bardzo dobrze z białkami osocza. Konieczne jest podjęcie działań, które zatrzymają wchłanianie leku – płukanie żołądka, stosowanie osmotycznego środka przeczyszczającego lub aktywnego.

Specjalne instrukcje

Kiedy pojawiają się objawy niedociśnienia ortostatyczne, takie jak osłabienie, zawroty głowy, pacjent jest kładziony lub osadzony, wykonują niezbędne manipulacje.

Przed rozpoczęciem terapii, w trakcie której planuje się użycie leku "Proflosin", zastosowanie, kompozycja, recenzje są pierwszorzędne dla pacjenta, ale szczególne wskazówki dotyczące jego stosowania są również warte uwagi i pomagają nie zaszkodzić zdrowiu jeszcze bardziej. W przypadku rozpoczęcia terapii należy upewnić się, że pacjent nie ma żadnych warunków, których symptomatologia jest podobna do stanu rozrostu prostaty – łagodnego.

Przed leczeniem iw trakcie jego wykonywania regularnie wykonaj regularne badanie odbytnicy, w razie konieczności – określenie poziomu PSA.

Wraz z rozwojem obrzęku naczynioruchowego lek jest wycofywany i nie jest już przepisywany. W obecności zaćmy i operacji usunięcia, biorąc "Proflosin" może prowadzić do pojawienia się wąskiego zespołu źrenic. Aby wykluczyć taki wynik, chirurg musi wykonać specjalne przygotowanie przed operacją, operacja powinna również być przeprowadzona poprawnie.

Podczas leczenia lekiem "Proflosin" zaleca się ostrożność, prowadzenie pojazdów i podejmowanie działań, które mogą zagrażać życiu, ze zmniejszeniem koncentracji uwagi, szybkości reakcji psychomotorycznych, ponieważ czasami występuje zawroty głowy.

Interakcje z lekami

W wyniku przyjmowania leków "Teofillin", "Nifedypina", "Enalapril", "Atenol" nie ma interakcji z tamsulosyną.

Przy jednoczesnym stosowaniu leku z cymetydyną następuje podwyższenie poziomu substancji czynnej tamsulosyny we krwi. "Warfarin", "Diclofenac" promują szybsze usuwanie tamsulosyny z organizmu. Podczas łączenia leku "Proflosin" z podobnymi lekami można zmniejszyć ciśnienie krwi.

W połączeniu z preparatem Furosemid stężenie składnika aktywnego leku jest zmniejszone, jednak w tym przypadku nie jest konieczne zwiększanie dawki leku Proflosin, ponieważ po zmniejszeniu stężenia substancja czynna utrzymuje normalną dawkę wystarczającą do leczenia lekiem Proflosin. Opinie, instrukcje, cena, opis – wszystkie te informacje są ważne przy wyborze konkretnego lekarstwa do leczenia. Zastanów się, czy lekarze i nabywcy pozostawili recenzje, dowiedz się, jak przybliżony koszt leku.

Koszt produktu leczniczego, analogów

Przed użyciem produktu "Proflosin", instrukcje, opinie w większości przypadków są dokładnie badane przez pacjenta. Koszt jednego opakowania kapsułek wynosi około 400-500 rubli.

Z analogów możemy wyróżnić "Revokarin" i "Tulosin". Inne substytuty leku są znane, na przykład "Fokusin", "Omnik".

Recenzje

Po przeglądzie opinii na temat narkotyków możemy mówić o jego wysokiej efektywności. Ogólnie rzecz biorąc, "Proflosin" jest podawany przez mężczyzn po 50 latach, kiedy pojawia się choroba gruczołu krokowego. Wielu pacjentów jest zadowolonych z wyniku leczenia, w większości przypadków problemy z oddawaniem do oka zanikają lub mniej bolesne dla mężczyzny.

Z powodu działań niepożądanych występują czasami problemy z erekcją, częstoskurczem i spadkiem ciśnienia krwi. Niektórzy pacjenci "Proflosin" nie pomogli, więc musieli podjąć decyzję o operacji.

Wielu lekarzy wybiera te leki w leczeniu tylko wtedy, gdy są pewni, że ich recepta będzie ściśle przestrzegana przez pacjenta. Eksperci twierdzą, że można wykluczyć potrzebę operacji, jeśli pacjent prawidłowo używa (regularnie iw określonym czasie) leku "Proflosin". Recenzje, instrukcje, analogi, aplikacja, cena są obecnie znane i po konsultacji z lekarzem można rozpocząć leczenie. Specjalista przeprowadzi badanie i określi dawkę leku, która powinna pomóc w określonym przypadku.