692 Shares 3685 views

„Emoksipin” (krople do oczu) opinie, cena, przeciwwskazania i instrukcje użytkowania

Dlaczego jako wyznaczonego lek „Emoksipin” (krople do oczu)? Opinie o obiekcie, jego wskazań, przeciwwskazań i skutków ubocznych materiałów dowiesz się w tym artykule. Ponadto, Twoja uwaga zostanie poinformowana o tym, jak korzystać z tego leku w każdej dawce, i tak dalej.

Ogólne informacje na temat leków

Co to jest lek „Emoksipin” (krople do oczu)? Opinie o nim (zarówno pozytywne jak i negatywne), przyjrzymy się nieco dalej. Teraz chcę, aby pamiętać, że obiekt ten należy do grupy przeciwutleniaczy i jest angioprotectors.

Kompozycję leku i forma

Jako substancję czynną narzędzia wystaje chlorowodorek metiletilpiridinola. Jeśli chodzi o składniki pomocnicze, są to przede wszystkim wody destylowanej i inne dodatki.

Taki lek jest sprzedawany w 5 ml fiolce, którą umieszcza się w małym pudełku kartonowym. Również w pakiecie można znaleźć specjalnej pipety do dozowania, który jest częścią pakietu.

Farmakologiczne właściwości leku

Jak działa lek „Emoksipin” (krople do oczu)? Opinie z tego stanu pojazdu, który Taki lek może znacznie zmniejszyć przepuszczalności naczyniowej oka i hamowania procesów wolnorodnikowych. Podczas aplikacji „oznacza” Emoksipin znacznie zmniejszona agregacji płytek i lepkość krwi, zwiększenie liczby nukleotydów (cAMP i cGMP) w tkankach mózgu i faktycznie płytek.

Zwłaszcza krople do oczu „Emoksipin”

Lek „Emoksipin” – krople do oczu, analogi, które zostaną zaprezentowane na – ma fibrynolizy oraz zmniejsza ryzyko krwawienia wewnętrznego. Takich nowoczesnych lek zwiększa opór naczyniowy, zwiększa oporność tkanek na brak tlenu, a także zapobiega łączeniu się płytek krwi.

Jakie inne cechy nie narkotyk „Emoksipin” (krople do oczu)? Referencje o tym zastrzec, że taki antiprotektornoe i środek przeciw niedotlenienia jest zdolna do normalizacji krążenie płynu śródgałkowego. Również medycyna „Emoksipin” ma wpływ retinoprotektivny. Chroni tkanki oka, w tym siatkówki przed szkodliwym działaniem wysokiej intensywności światła. Nie możemy ignorować faktu, że ten lek jest dobrze rozszerza naczynia wieńcowe.

Tak więc, podsumowując, możemy śmiało powiedzieć, że aktywny składnik leku przyczynia się do:

 • rozszerzenie naczyń ocznych;
 • wzmocnienie ścian naczyniowych siatkówki;
 • Resorpcja małych krwawień;
 • tkanki siatkówki i ochrony przed zbyt ostre światło;
 • Anty-niedotlenienie;
 • leki rozrzedzające krew.

Wskazania do stosowania leku

Co pokazuje, krople do oczu „Emoksipin”? Zastosowanie tego leku jest dość powszechne w praktyce okulistycznej. Jest on stosowany w następujących przypadkach:

 1. Burns i zapalenie rogówki.
 2. Zaćmy.
 3. Krwotok w przedniej komorze lub w twardówce.
 4. Niewyraźne widzenie i siatkówki Duchenne'a (w tym u pacjentów z rozpoznaniem „cukrzyca”).
 5. Po zabiegu w oku.
 6. Do zapobiegania zaćmy u osób starszych (dla osób powyżej 45 lat).
 7. Powikłania krótkowzroczności.
 8. Jako ochronę siatkówki (to znaczy od wysokiej intensywności ekspozycji na światło z lasera i oparzenie słoneczne) i rogówki (podczas noszenia soczewek kontaktowych).

Preparat „Emoksipin” (krople do oczu) instrukcje stosowania, dawkowania

Taki preparat może być stosowany do leczenia i profilaktyki w trzy sposoby, a mianowicie:

 • parabulbarno, czyli w przestrzeni wokół oczu jabłko;
 • retrobulbarno, czyli bezpośrednio za gałki ocznej;
 • subkonyuktivialno, czyli pod membraną oka.

Subkonyuktivialno i parabulbarly aktywny lek powinien być stosowany w ilości 0,5 ml raz dziennie lub co drugi dzień. Czas trwania leczenia wynosi od około 10 do 30 dni.

krople do oczu Retrobulbarno „Emoksipin”, których cena nie jest zbyt wysoka, mianowany 0,5 ml raz dziennie przez dwa tygodnie.

Zalecenia dotyczące leczenia tym lekiem należy uzyskać tylko od lekarza prowadzącego. Gdy narzędzie ma swoje przeciwwskazania i skutki uboczne, które mogą sobie znać, jeśli są stosowane w sposób niekontrolowany.

Przebieg leczenia w takich leków można powtarzać kilka razy w roku pod ścisłym nadzorem doświadczonego specjalisty.

Inne sposoby stosowania leku „Emoksipin”

Jak wspomniano powyżej, lek „Emoksipin” służy nie tylko jako zwykłe krople do oczu. Tak więc, przed zabiegiem laserowym, jest ona wprowadzona bezpośrednio za gałki ocznej. Odbywa się to na dzień przed rozpoczęciem procedury leczenia, a następnie dokładnie jedną godzinę. Po 10 dniach kauteryzacji wymagane jest użycie środka retrobulbarno w ilości 0,5 ml na dzień.

Jeżeli pacjenta zawału serca, roztwór do iniekcji „Emoksipin” kroplówki podawane dożylnie w ciągu 5 dni, w ilości 10 mg na 1 kg masy ciała na dzień. Czas trwania terapii w tym przypadku wynosi około 2 tygodni. Takie leczenie jest konieczne, aby przyspieszyć proces odzyskiwania i zapobiec możliwej martwicy.

Krople do oczu „Emoksipin”: przeciwwskazania

Przedstawione lek zabronione jest stosowanie w czasie ciąży (w każdym etapie), jak również reakcje alergiczne składnika aktywnego tego leku (ciężkiego obrzęk i zaczerwienienie, świąd i wytrzymania spalania). Przed bezpośrednie stosowanie tego środka w czasie karmienia piersią zaleca się skonsultować ze specjalistą.

Możliwe skutki uboczne po leczeniu

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu leku „Emoksipin”? Krople do oczu, zdjęcia, które można zobaczyć w niniejszym artykule, prawie nigdy nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Jednak w niektórych przypadkach po zastosowaniu takich środków pacjenci narzekali:

 • Białka znakowane zaczerwienienie;
 • dotkliwe swędzenie;
 • ból;
 • Spalanie nie do zniesienia;
 • uszczelniania tkanki oka;
 • bóle głowy;
 • podniecenie;
 • podlewania;
 • senność;
 • nadciśnienie (tj wysokie ciśnienie krwi).

Aby usunąć reakcję alergiczną eksperci zalecają stosowanie leków kortykosteroidów.

Interakcje z innymi lekami

Perparat „Emoksipin” (1% krople do oczu), to niezgodne z leków farmaceutycznych. Dlatego przed jej bezpośredniego stosowania nie zaleca się mieszać go z pomocą roztworów innych leków.

przedawkowanie narkotyków

Informacje na temat przedawkowania kropli do oczu „Emoksipin” zostały zgłoszone do tej pory. Również pod tym względem nie ma wyników badań laboratoryjnych.

Cena i analogi narkotyków

Prawie sprzedawane krople do oczu „Emoksipin” w każdej nowoczesnej drogerii. Ich cena może się znacznie różnić w zależności od jednego lub innego producenta. Jednakże, średnia dla leku trzeba zapłacić około 115-140 rubli rosyjskich.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wydajności lub wartości narzędzia, może być łatwo zastąpiony przez innego równoważnego. Wśród nich są szczególnie popularne następuje:

 • lek "Katahrom";
 • krople do oczu "Taufon";
 • oznacza "Hrustalin";
 • lek "Udzha";
 • Roztwór leku „Catalina”;
 • lek "Kvinaks".

Również w sieci aptek można znaleźć bardzo podobne nazwy leków. Na przykład, taki jak lek „Akos Emoksipin”. Krople do oczu, a te vyshepredstavlennye są identyczne, z tą tylko różnicą, że są producenci całkowicie różnych firm farmaceutycznych. By the way, cena tego leku może również znacznie się różnią. Najczęściej wynika to z obecności lub braku popularnej marki.

Okres ważności i warunki przechowywania

Preparat „Emoksipin” być przechowywany w temperaturze nie wyższej niż 3-9 ° C zasięg dzieci i ciemnym miejscu. Po upływie terminu ważności (24 miesięcy) nie mogą być wykorzystane.

Pozytywne opinie na temat leku

Większość pacjentów donoszą, że lek ten jest szczególnie odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe. Rzeczywiście, dość często zdarza się, że robi się piasek lub kurz w oczach, ale nie ma sposobu, aby umyć polimeru optycznego. W rezultacie, oczy są często podrażniona, czerwienieją poważnie i tak dalej. Po użyciu kilka kropli leku „Emoksipin” cały ten problem natychmiast wyeliminowany.

istnieje również wiele komentarzy, że przedstawione rozwiązanie znacznie zmniejsza zmęczenie oczu, szczególnie dla tych ludzi, którzy bardzo często i przez długi czas siedział przy komputerze.

Często leki „Emoksipin” zapisywane pacjentów z podspojówkowego krwotoku, który, nawiasem mówiąc, może być spowodowane nie tylko do rozwoju jakiejkolwiek choroby, ale po zwykłym stres fizyczny, silny kaszel, podnoszenia ciężarów, gwałtowny wzrost ciśnienia krwi i tak dalej. W takich przypadkach, silne zaczerwienienie przechodzi przez jeden lub dwa tygodnie w codziennym użytkowaniu leku.

Innym pozytywnym aspektem tego narzędzia jest to, że produkt jest oferowany we względnie niskiej cenie, a brakuje mu dużo czasu.

Negatywne opinie na temat leku

Negatywne opinie o tym leku jest dość mała. I te, które są najczęściej związane z ich skutkami ubocznymi. Tak, niektórzy ludzie skarżą się, że po przygotowaniu bezpośredniej aplikacji „Emoksipin” powoduje nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie. Jednak trochę cierpienia, wielu pacjentów zgłosiło zaprzestania efektu. Jeśli on nadal, eksperci zalecają dokładnie przemyć oczy ciepłą wodą. Ponadto, należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który jest wymagany do zastąpienia takiego spadku, z którego nie będzie oczywiste reakcje alergiczne. Ponieważ mogą one działać analogi określone powyżej, jak również inne leki, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.