516 Shares 1686 views

Dlaczego miesięcznie 2 razy w miesiącu

Miesięcznie, zwykle wskazują na nowy cykl menstruacyjny. Cykl menstruacyjny – zmiana które występują okresowo w organizmie kobiety. Przekład z łacińskiego menstruus słowo – oznacza miesiąc. Głównym celem tych krytycznych dniach – jest chęć kobiecego ciała na możliwość poczęcia. W celu zrozumienia czy iść miesięcznie 2 razy w miesiącu, trzeba wiedzieć, co kontroluje częstotliwość i charakter menstruacji. To bardzo proste.

Funkcja ta jest przypisany do hormonów, które, z kolei, produkowane zarówno w przysadce mózgowej i podwzgórzu. Cały cykl miesiączkowy może być podzielone na trzy fazy. Każda faza charakteryzuje się pewne zmiany nie tylko w błonie wewnętrznej macicy, endometrium, zwanej, ale także w jajnikach. Pierwszy dzień miesiączki jest początkiem pierwszej fazie cyklu. Na podstawie zmian w jajnikach, można dokładnie określić fazę, w której znajduje się obecnie w cyklu miesiączkowego: pęcherzyków, owulacyjny i lutealnej. W związku z tym zmiana w macicy, są podzielone na trzy fazy: miesiączkowania, proliferacyjne lub wydzielniczą.

O co chodzi?

Kiedy są co miesiąc, 2 razy w miesiącu, konieczne jest, aby zrozumieć, że to nie jest bynajmniej procesem fizjologicznym. Aby zmienić ten cykl, przede wszystkim trzeba znaleźć przyczynę, dowiedzieć się, dlaczego co miesiąc iść 2 razy w miesiącu. Odpowiedź na to pytanie zależy od dalszej normalizacji taktyki cyklu miesiączkowego. Tutaj od razu się zgodził. Istnieją sytuacje, w których miesiączka występuje w ilości dwa razy w miesiącu jest normą. To się często zdarza, gdy przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych, a efekt ten utrzymuje się przez pierwsze trzy miesiące. Odgrywa dużą rolę ilość wydzieliny pochwowej. Niedopuszczalne jest, gdy jest obfite krwawienie w połowie cyklu. To jest prawdziwy powód do niepokoju i natychmiastowego leczenia u lekarza. Może powodować plamienie i drobne wyładowania w pierwszej kolejności.

wiek

Jeśli istnieją co miesiąc, 2 razy w miesiącu, może to być spowodowane związane z wiekiem zmiany w cyklu. Istnieją dwie możliwości. W pierwszym przypadku takie naruszenia występują u dziewcząt w okresie dojrzewania. Po wystąpieniu pierwszej miesiączki, w ciągu dwóch lat, jest stworzenie cyklu miesiączkowego, więc ta sytuacja nie jest niczym niezwykłym. Na drugim rozwiązaniu Charakterystyczne jest, wręcz przeciwnie, wygaśnięcie funkcji miesiączkowego. Zjawisko to występuje u niektórych kobiet w okresie menopauzy.

poczęciu

Inną przyczyną krwawień z pochwy, może być implantacji z zapłodnionego jaja w jamie macicy lub rury. Pamiętaj, że jeśli jeszcze nie planują zajść w ciążę, a ty w tym miesiącu miała stosunek seksualny bez antykoncepcji, krwawienia powinna podnieść podejrzenia ewentualnego poczęcia. Dlatego w tej sytuacji lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem, o dokładną analizę.

marynarka wojenna

Urządzenie wewnątrzmaciczne stosowane jako niezawodne środki antykoncepcyjne, często może być przyczyną długotrwale i częste rozładowania. Wyraźnie wskazują, że nie należy korzystać z tego narzędzia do antykoncepcji, spróbuj przełączyć się na coś innego. Po odprowadzeniu konieczne jest usunięcie zwoju. Z tej okazji to najlepiej skonsultować się z ginekologiem, który zrobi egzamin i powiedzieć, co jest najlepsze dla Ciebie.

Działamy natychmiast

W takim przypadku, jeśli miesięczny go 2 razy w miesiącu na kilka cykli, rada nasuwa się samo – aby natychmiast lekarza. W każdym razie nie jest to konieczne, aby przełożyć wizytę, jak krwawienie z pewnością będzie prowadzić do rozwoju chorób, takich jak niedokrwistość.

Więc kochasz siebie, dbać o swoje zdrowie.