549 Shares 6584 views

ATI Radeon HD 5770 karta graficzna: specyfikacje, zdjęcia i opinie

W poszukiwaniu godnej karty graficznej w początkowej klasy gier, wielu nabywców są prowadzone przez wartość w pierwszej kolejności. W związku z tym, dobrze znany na całym świecie, AMD złożyło dobry prezent dla wszystkich swoich fanów, zapewniając im akcelerator graficzny gry w przystępnej cenie.


Nacisk karty graficznej artykuł HD 5770. Specyfikacja, zdjęcia i opinie z właścicielami pomogą czytelnikowi znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat najbardziej interesujących przedstawicieli początkowej klasy gry. I ekspertyzy i badania, prowadzone przez entuzjastów, będzie okazją do oceny skuteczności nowych produktów na własne oczy.

Cechy nowego chipa

W mediach, dużo negatywnej informacji zwrotnej od użytkowników, którzy wierzą, że aby wyprodukować nowy film na chipie AMD Radeon HD 5770 został zaangażowany akcelerator grafiki do gier poprzedniej generacji HD4890. Jeśli porównać specyfikacji, z podobieństwa są obecne i rdzeń częstotliwość i liczba elementów fizycznych.

Jednak w technologii cięcia odchodzeniu, część oprogramowania i danych fizycznych samego jądra. Hipotetycznie, producent nie będzie mógł używać przestarzałego procesor jako podstawa dla nowej karty graficznej. A parametry podobieństwa można łatwo wyjaśnić – dobra konfiguracja wykazała doskonałe wyniki wydajności, aw ścianach, AMD postanowił powtórzyć go na nowy chip.

podstawowe dane techniczne

Fakt, że ATI Radeon HD 5770 należący do dolnej granicy segmentu gier, powiedział częstotliwość taktowania GPU, który nie wykracza poza psychologicznej bariery 1 GHz i wynosi tylko 850 MHz. Jednak liczba ta dla wielu użytkowników jest fikcyjny, ponieważ układ jest doskonale rozproszone. Ale później w tej sprawie. Jeśli chodzi o innych parametrach technicznych, to wszystko jest proste:

  • Procesory 800 strumienia;
  • Jednostki tekstury 40 i 16 elementów RPO;
  • 128-bitowej magistrali z pamięcią GDDR5;
  • pełnej ilości pamięci graficznej 1024 MB.

Tak, słabe ogniwo w początkowej klasy urządzeń gra jest właśnie przepustowość pamięci, która jest równa 76,8 gigabajtów na sekundę. Nie akceleracja nie będzie w stanie poprawić ten wynik, bo ogólny obraz psują Chip 128-bitowej magistrali.

Część oprogramowania urządzenia

Zalety akceleratora graficznego AMD Radeon HD 5770 to wsparcie dla bibliotek DirecrX 11. Jest to parametr ten pozwala właścicielowi aby uruchomić wideo prawie wszystkie nowoczesne gry na komputerze. Nie zapomnij o nowej technologii ATI Stream, który niedawno został wprowadzony do ATI wszystkich swoich rozwiązań do gier. Użytkownik ma doskonałą możliwość korzystania z graficznego karty graficznej na potrzeby podstawowych komputera (analogowy z CUDA Nvidii). Jednak dla realizacji projektu będą musiały zakupić SimHD programu.

Kontynuując rozwój technologii tematu, warto wspomnieć o trybie oszczędzania energii, który jest w stanie przetłumaczyć rdzenia graficznego w trybie uśpienia (zużycie energii zmniejsza się z 100 do 20 watów). Ponadto, użytkownik będzie przydatna wiedzieć o trybie Turbo, która produkuje automatyczne kart graficznych przetaktowywania przy dużych obciążeniach. Jak pokazuje praktyka, przyrost wydajności jest niewielki (2-3%), ale jest wystarczający dla większości gier, w których występują sporadycznie spadek klatek na sekundę przy optymalnych ustawieniach jakości.

urządzenia do gier klasa

Użytkownicy już wiedzą, jak poruszać się na rynku komponentów komputerowych i na pierwszy rzut oka, gra będzie w stanie odróżnić karty graficznej od przedstawiciela klasy budżetowej. Radeon HD 5770 jest pełnym rozmiarze, i uważa się, że dwa miejsca w jednostce systemowej. Właściwości gier wskazówek adaptera i układ chłodzenia, który ma postać dużej radiatora z obudowy ochronnej turbowentylatorowe umieszczony w podstawie PCB.

Zachwycą przyszłych właścicieli i zestaw złącz, które dostarczają akcelerator graficzny. Producent zainstalował dwa wyjścia wideo DVI i wyposażone pokładzie interfejsy HDMI i DisplayPort. Ale do podłączenia urządzeń analogowych będzie potrzebny jest specjalny adapter (DVI-VGA), które kupujący zawsze może znaleźć w pakiecie z urządzeniem.

cechy PCB

W przeciwieństwie do drogich kart graficznych klasy gier, obszar chip, który jest 282 mm 2, HD 5770 karta graficzna wyposażona jest w akceleratorze graficznym konwencjonalne, które ma efektywną powierzchnię 170 mm2. Ten wskaźnik i wywołuje wątpliwości wśród potencjalnych nabywców odnośnie właściwości do gier wideo.

Co do lutowania zakładu, tutaj wszystko jest o wiele bardziej interesujące niż koszt przedstawicieli rynku. Moduły pamięciowe są zainstalowane wokół akcelerator graficzny, całkowicie pokrywają się układ skonfigurowany jako rdzeń miedziany chłodzenia. Baterie producent zmontowane w jedną całość i znajdują się w tylnej części karty graficznej, jak to jest realizowane w droższych urządzeniach.

Graficzny Jądro wideo ma Tekstolit ramkę i zabezpieczony przed odpryski. Zestaw modułów pamięci będzie korzystać ze wszystkich overclockerów, ponieważ producent zaangażowany firma Hynix, chipy przeznaczone do wydajnej pracy z częstotliwością 5 GHz.

Potencjał do gier wideo

Wielu potencjalnych nabywców próbują odebrać Akcelerator graficzny Radeon HD 5770 cechy procesora, koncentrując się na badaniu stojaki, które są wykorzystywane przez entuzjastów. Takie podejście jest błędne, więc producent podjął zadanie kontrolowania i dał światu swoje własne wymagania dla komponentów komputerowych, które mogą najskuteczniej wykorzystują pełnego potencjału tej karty graficznej.

AMD zaleca stosowanie do akceleratora graficznego tylko dwurdzeniowe procesory serii A4, działa z częstotliwością 3000 MHz i powyżej. Co do pamięci RAM, aby uruchomić zasobochłonnych wszystkich gier, które są obsługiwane przez kartę graficzną, to będzie wystarczająca objętość do 8 gigabajtów. W swoich komentarzach, wielu właścicieli powiedzieć, że potencjał karty graficznej procesor Intel jest w stanie otworzyć dowolny procesor dwurdzeniowy o częstotliwości powyżej 3 GHz.

Platforma mobilna

Ciekawy układ HD 5770 od początku klasy gier nie pozostało niezauważone przez producentów notebooków. Prawie wszystkie azjatyckie marki są zainteresowani tanie rozwiązanie, jednak zainstalować akcelerator grafiki w urządzeniach mobilnych, producenci musieli globalnie zmienić specyfikację karty graficznej.

Rdzeń częstotliwość zegarowa jest obniżana do poziomu od 650 MHz, a pamięć stała się znacznie wolniejsze 20%. Jak pokazuje praktyka, producenci w ruchu skłoniły zapotrzebowanie na moc karty graficznej do gier. W wyniku wszystkich modyfikacji akceleratora graficznego stał się mniej wymagających zasobów – tylko 30 watów niezbędnego chipem do pracy przy maksymalnym tuningu.

Nietrudno się domyślić, że w stosunku do zmniejszonego zużycia energii i ogólnej wydajności karty gry, jednak zdenerwowany klientów jest jeszcze zbyt wcześnie. Faktem jest, że wiele laptopów wraz z chipów Radeon HD 5770 wyposażonego w mobilnym urządzeniu podobnym do zintegrowanego rozwiązania. Rezultatem jest kompletny system z dwoma grami CrossFire kart do gier poziomu wejścia.

lider sprzedaży

Każdy wie, że użytkowników AMD producent nie dostarcza ich akceleratorów graficznych detalicznych, dając okazję do innych producentów komponentów komputerowych. Najlepiej kupić na rynku krajowym jest uznawany karty graficznej Sapphire Radeon HD 5770.

Najciekawsze jest to, że ani specyfikacji ani bogate wyposażenie nie ma wpływu na wybór przyszłego właściciela. Jak pokazuje praktyka, winowajcą był bonusem, że producent dostarczył swoich fanów – licencja dla Gra Dirt 2, który w czasie prezentacji graficznej akceleratora właśnie pojawił się na rynku amerykańskim.

Legendarna linia produktów ATI

Nie wszyscy użytkownicy wiedzą, że na światowym rynku istnieje ogromna ilość modyfikacji akceleratora graficznego Sapphire HD 5770. Znany producent prostu wziął całą wolną niszę swoich produktów poprzez wyeliminowanie wszystkich innych konkurentów. Naturalnie, wszystkie modele różnią się nie tylko parametry techniczne, ale również wygląd. Dlatego nie dziwi fakt, że co drugi właściciel karty graficzne oparte na chipie Radeon HD 5770 pochlebnie na temat marki Sapphire.

Oprócz różnic, istnieją podobieństwa, które są bardziej związane z kompletem urządzeń we wszystkich produktach znanego producenta. W uzupełnieniu do pudełka licencjonowanych gier i wideo, użytkownik znajdzie pełne instrukcje, płyta CD z sterownikami, wiele adapterów do podłączenia sprzętu wideo i połączeń energetycznych. Również w każdym pudełku jest zastrzeżona naklejka Sapphire firmy, które powinny być umieszczone na obudowie systemu.

Ukryte funkcje lider sprzedaży

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 5770 – całkiem ciekawe urządzenie. Faktem jest, że na podstawie jednego producenta obwodami był w stanie zrobić kilka bardzo różnych urządzeń. Naturalnie, wielu klientów, a rodzi się pytanie, czy kupić najdroższe elementy akceleratora graficznego. Po wszystkich elementów karty graficznej nie odbiegają od tanich produktów.

Tak, cała materia w układzie chłodzenia, co pozwoliło technologii, firma Sapphire rozproszyć fabryczną HD 5770 procesor, cechy, które są potrzebne do poprawy. Jak pokazuje praktyka, wraz z ciepłem GPU i pamięci narażone modułów, które są niezbędne do zainstalowania dodatkowego obwodu chłodzenia, jeśli planujesz podkręcania.

Potencjał dla przyspieszenia

Z przyzwoitym chłodzeniem powietrzem, ATI Radeon HD 5770 pod logo Sapphire nadal osiąga psychologiczną barierę 1 GHz, ale demonstruje niestabilną pracę w testach, jednak eksperci w swoich opiniach zalecają ograniczenie częstotliwości 960 MHz rdzeń parametr. Jako dowód pracy niskiej jakości po zawyżonych częstotliwości wielu entuzjastów torują sobie testowania zdjęcie spalonych kart, które działają przy wyższych częstotliwościach.

Ale z układów pamięci, rzeczy są łatwiejsze. Moduły sami są przeznaczone do pracy przy częstotliwości 5000 MHz z, więc podkręcania karty graficznej do tych wskaźników jest prosta. Ale reszta zależy od potencjału godnej rozpraszania ciepła. Eksperci zalecają ograniczenie częstotliwości 5600 MHz. Jest na to akcelerator graficzny wskaźnik jest w stanie wykazać stabilną pracę.

Gaming potencjalnych legendy

Kochankowie z najbardziej popularnych gier na świecie World of Tanks nie martwić tylko warto. Karta graficzna Radeon HD 5770 przy maksymalnych ustawieniach jakości, przy wsparciu dwurdzeniowy procesor, zdolny do wykazania 60-70 FPS. Ale z innych gier zasobochłonnych wykorzystujących DirectX 11 wersji, często mają problemy.

Kochany przez wielu użytkowników do gry Crysis 2 na średnich ustawieniach demonstruje rzędu 30 klatek na sekundę. Jest to niski wynik, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt, że dostępna jest nowa wersja zabawki na rynku. Ale Gra Dirt 2 i GTA 5 pokazać właścicielowi, że potencjał akceleratora graficznego bardziej dostępną – 60 FPS na średnich ustawieniach, to przyzwoity postać.

Dobre objawia HD 5770 we wszystkich aplikacjach tworzonych pod DirectX 10. Tak więc biblioteka z FarCry2, Resident Evel 5 i Need for Speed nie ma żadnych problemów w procesie testowania nie powstać. Ale trzeba tylko pobrać najnowsze gry, jest wymagane, aby zakończyć pracę programu DirectX 11, więc jak tylko karta graficzna ma niską wydajność.

Analogi na rynku

Przez ekscytujących produktów opartych na AMD HD 5770 chip i kart graficznych są pod logiem ASUS. Znany tajwański producent zwrócił uwagę na nowy produkt i wprowadził świat do własnej decyzji. Jednak wielu ekspertów nie podoba jedno – laboratoria Spółki narażone zmian technologicznych tylko system chłodzenia, a płyta systemowa opuścił wersji fabrycznej.

Fakt ten wygenerował wiele plotek o idealnej karty graficznej, która nawet znani producenci nie są gotowi uluchat, ponieważ jest to produkt gotowy. Nie jest jasne, dlaczego w testowaniu ASUS akceleratorów graficznych pozostają daleko w tyle swoich odpowiedników, utworzonych na podstawie HD 5770 chip.

Podobny naganę przeszedł swoje produkty firm MSI, Gigabyte i wielu innych znanych producentów produktów komputerowych na rynku światowym.

Problemy i rozwiązania

Potencjalny nabywca powinien zwrócić uwagę na fakt, że AMD jest zafascynowany promocji nowych produktów, stale zapomina o przestarzałych wersjach. Wpływ tej postawy na tworzeniu zaktualizowane sterowniki dla systemów operacyjnych Windows. Nie był wyjątkiem i ATI HD 5770. seria 5xxx układ nie jest obsługiwany przez nowy system Windows 10. Na poziomie sprzętowym kontrolerem jest zdefiniowany jako kompatybilnego urządzenia wideo AMD HD. Aby poprawić tę sytuację, można zainstalować oryginalne sterowniki z CD, przeznaczone dla platformy Vista.

overclockerzy muszą być zbyt ostrożnym. Faktem jest, że, w przeciwieństwie do produktów NVIDIA, ATI Karty możliwości podkręcania kart graficznych i pamięci są zapisywane do BIOS-urządzenia. W przypadku przegrzania i uszkodzenia wideo użytkownik nie będzie mógł przekazać akcelerator do naprawy gwarancyjnej. W rzeczywistości, jest to bilet w jedną stronę – to zły film podkręcania kart zniszczyć.

Konkludując

Nie możemy powiedzieć, że układ HD 5770 jest uznawany za najlepszych kupuje na rynku urządzeń do gier początkowe klasy. Przeciwnie, jest to przyzwoity wybór na parity „cena-jakość” między segmentu budżetowego urządzeń do gier. To klasa średnia dla użytkowników, którzy nie mają wystarczającej ilości środków finansowych na zakup produktów z droższych linii.

Również karta graficzna nadaje się dla tych klientów, którzy wolą spędzać czas gry neresursoomkimi uruchomić które wymagają starszą wersję DirectX 9 lub 10. Ta kategoria obejmuje wszystkie tankowce, pilotów samolotowych, kapitanów i fanów wyścigów szybkich samochodów. Ale z 3D-shooter z pierwszej osoby, w tym akceleratorze graficznym będzie problemem przy wysokich i średnich ustawieniach, więc potencjalny nabywca jest zalecany do przeglądu swoich wymagań dla komponentów komputerowych oraz zwiększenie budżetu na zakup przyzwoitej karty graficznej.