554 Shares 4491 views

Dlaczego rano i wieczorem są nudności?

Nudności rano mogą wystąpić z wielu powodów. Specjaliści zazwyczaj szukają związku z jedzeniem, ćwiczeniami, a nawet postacią ludzkiego ciała . Nudności w nocy mają te same powody, więc rozważymy je razem.


Ciąża, zwłaszcza w drugim i trzecim miesiącu, towarzyszy często toksyczność, która jest główną przyczyną nudności. Jednocześnie z nudnościami występują bóle gruczołów sutkowych, wzrasta. Jest uczucie senności, pojawia się gwałtowny zmęczenie.

Oprócz ciąży, może wystąpić nudno rano z powodu niedoczynności tarczycy. Ta hormonalna przyczyna nudności jest związana z naruszeniem funkcji tarczycy. Objawami tej choroby są zmniejszenie pamięci i uwagi, pogorszenie apetytu, stały uczucie zimna, przyrost masy ciała. Wraz z nudnościami, objawy te są bardzo zauważalne u wielu pacjentów i odgrywają ważną rolę w diagnozowaniu.

Choroby układu sercowo-naczyniowego mogą również powodować mdłości rano. Jeśli, oprócz nudności rano, zawroty głowy, obrzęk, ból głowy, a następnie główną przyczyną może być tętnicze nadciśnienie tętnicze. Z chorobą serca pojawiają się nie tylko mdłości, ale także okresowe czkawki, uczucie stałego niedoboru powietrza, bladości.

Nudności rano mogą być konsekwencją dystonii wegetatywno-naczyniowej. Oprócz tego objawu występuje napięcie nerwowe, zaburzenia snu w nocy, kołatanie serca z nieregularnością, uczucie zimna w nogach i dłoniach, drętwienie kończyn.

Nudności rano mogą być objawem nieprawidłowego aparatu przedsionkowego. W tym przypadku zawroty głowy i nudności pojawiają się nawet podczas podnoszenia z łóżka lub podczas odwracania się z boku na bok. Istnieją rozwidlenia, nieostrość, inne zaburzenia widzenia, szum w uszach.

Nudności rano mogą mówić o złym układzie żołądkowo-jelitowym. Zwłaszcza jest objawia się zapaleniem żołądka lub ma problemy z pęcherzyk żółciowy. Bardzo często zgaga, ból i pieczenie w jamie brzusznej, nudności w nocy. Gorycz w ustach mówi o problemach z pęcherzyk żółciowy i trzustkę. Choroba wątroby charakteryzuje się ciągłym nudnościami, które nasilają się rano, pogwałcenie apetytu.

Choroby nerek mogą również powodować mdłości rano. Objawy współistniejące – mała gorączka, zmiana częstości oddawania moczu. Coraz częściej stają się nocą i spadają w ciągu dnia. W pachwinie i dolnej części pleców występuje niewielki ból .

Często nudności rano mogą powodować preparaty żelaza w tabletkach. Antybiotyki, silne leki przeciwzapalne mają bardzo negatywny wpływ na przewód żołądkowo-jelitowy. Jeśli nudności manifestują się w łagodnej formie, aktywne spacery na świeżym powietrzu, prawidłowe odżywianie i brak naprężeń pomogą rozwiązać tę sytuację bez jakiejkolwiek interwencji medycznej.

Jeśli nudności trwają dłużej niż jeden dzień, a dokładna diagnoza nie jest ustalona, może wystąpić ryzyko odwodnienia. W każdym razie potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna i ankieta. Terapeuta po wstępnym badaniu skieruje do moczu i badania krwi, jeśli to konieczne – do badania ultrasonograficznego. Jeśli zidentyfikujesz główną przyczynę nudności, leczenie zostanie przeprowadzone przez wąskiego specjalistę.

Jeśli nie jest znana przyczyna, można przepisać leczenie objawowe, aby zapobiec nudnościom. Przy silnym odwodnieniu ciała, płyn jest wstrzykiwany dożylnie. W zależności od stanu pacjenta przepisywane są środki przeciwwymiotne. Lekarstwa mogą być w tabletkach lub w płynnej formie, podawane dożylnie lub z czopkami doodbytniczymi.