500 Shares 1634 views

Vladimir Iwaszow, aktor sowieckiego kina

Nasz bohater to dziś Vladimir Iwaszow (aktor, mąż Svetlana Svetlany). Czy wiesz, jakie filmy zrobił? Czy znasz przyczynę jego śmierci? Jeśli nie, zalecamy przeczytanie artykułu od pierwszego do ostatniego akapitu.


Aktor Vladimir Ivashov: biografia, rodzina i dzieciństwo

Urodził się 28 sierpnia 1939 w Moskwie. Nasz bohater pochodzi z prostej radzieckiej rodziny. Jego ojciec był pracownikiem fabryki samolotów. Matka Włodzimierza pracowała jako krawcowa w fabryce. Rodzina żyła skromnie, ale polubownie.

Vova dorastała aktywnego i inteligentnego chłopca. Od najmłodszych lat potrafił gotować jedzenie, szykować rzeczy i stolarstwo. Na dziedzińcu był szanowany i trochę boi, chociaż Ivashov, Jr. nie był najsilniejszy wśród nich.

Student

W 1956 roku ukończył szkołę średnią. W tym czasie zdecydował się na zawód. Vova marzyła o karierze aktorskiej. Udało mu się wejść do VGIK po raz pierwszy. W trakcie spotkania G. Kozintseva przybył miły i pewny siebie facet. Studia na tym uniwersytecie otrzymały Vova łatwo. Chociaż Ivashov nie wyróżniał się niczym szczególnym wśród facetów. Gdyby ktoś powiedział, że koledzy z Volodyy stali się sławną światem, wtedy się roześmiał.

Pierwsze kroki w kinie

W 1958 roku reżyser G. Chuhrai zaczął kręcić film "Ballada żołnierza". Oleg Strizhenov został uznany za główną rolę męską. Ale wkrótce Grigorij Naumowicz zdał sobie sprawę, że popełnił błąd. Film potrzebował młodego żołnierza, człowieka naiwnego i żarliwego. A Strizhenov bardziej pasował do roli bohatera-kochanka lub arystokraty.

Ivaszow jest aktorem, który został zabrany do Chuhrai na rozprawę. Studiował w drugim roku VGIK. Facet wyszedł z roli Alyoshy Skvortsov i zewnętrznych danych i wieku. Początek aktorki w 100% poradził sobie z zadaniami, które mu powierzono.

Film "Ballada żołnierza" pokonał wiele testów przed przejściem na ekrany. Początkowo komisja ds. Cenzury poprosiła Chukhrai o zmianę scenariusza. Wtedy historycy znaleźli nieścisłości w filmie. Jednak film przetrwał. Obserwowano go przez miliony sowieckich obywateli. Publiczność była zadowolona z pracy reżysera i roli aktora, który odgrywał główną rolę.

W 1960 roku "Ballada żołnierza" została wysłana na międzynarodowy festiwal filmowy, który odbył się w Cannes. Profesjonalne jury bardzo doceniało rosyjski film. Niewątpliwie popularność spadła nie tylko na Chukhrai, ale także na Władimira Iwaszowa. Młody aktor nawet stał się przykładem gwiazd Hollywood. To był prawdziwy sukces. Uczniowie naszego bohatera życzliwi go zazdroszczili.

Wielka miłość i wesele

Aktor Ivaszov (zdjęcie powyżej) był popularny wśród kobiet. Dziewczyny-studenci wyrzuciły anonimowe notatki z wyznaniem miłości pod jego drzwiami. Jednak nie spieszył się budować poważne relacje.

"Ballada Żołnierza" sprawiła, że Vladimir słynną osobowość. Ale moneta była również wadą. Po powrocie do Moskwy musiał zejść na kurs poniżej. Przecież ten facet brakowało wielu lekcji. Volodya została zapisana w trakcie Michaiła Rommama. Tam spotkał swoją przyszłą żonę, Svetę Svetlichnaya.

Przez chwilę facet nie wiedział, jak podejść do blond piękna. Oświadczenie przyszło podczas próby "Cossacks". W scenariuszu Sveta i Volodya powinni pocałować. Wcześniej dyrektor-reżyser przesunął tę scenę. Tego dnia poprosił aktorów, aby w razie potrzeby grali wszystko. W finale Ivashov pocałował Svetlana i wyznał jej uczucia.

Sześć miesięcy później (w 1959) kochankom grało się wesele. Uroczystość okazała się skromna, ale wesoła. Oczy oblubienicy i oczyszczenie świeciły radością. Wszyscy goście byli pewni, że Volodya i świat żyją razem do końca dnia. I tylko śmierć ich oddzieli. Tak myślałem i aktor Ivaszov. Jego biografia w 1960 roku została uzupełniona radosnym wydarzeniem. Jego ukochana żona urodziła pierwsze dziecko, uroczy mały syn. Chłopiec nazywał się Alexei. Kilka lat później rodzina Iwaszowa miała kolejny zapas. Urodził się drugi syn Sveta i Władimira, Oleg.

Początkowo para aktorów mieszkała razem z dziećmi w mieszkalnym mieszkaniu, z rodzicami Ivaszowa. Svetlichnaya miała wzajemne niechęć do teściowej. Dlatego też, jak nikt inny, nie chętnie usłyszał o alokacji oddzielnego mieszkania z mężem.

Trudności

Pod koniec lat sześćdziesiątych życie rodzinne Ivasowa i Svetlichnaya pozostawało w równowadze. I wina wszystkich wzajemnych wyrzutów i zazdrości fanów. Svetlana oskarżyła męża, że nie został dyrektorem, rzadko pojawia się w domu i nie psuje jej prezentów. Vladimir Iwaszow przedstawił również swoje żądania żonie. Aktor był zazdrosny o swoich fanów i współpracowników w sklepie. I to nie było bezzasadne. Svetlichnaya czasem oszukiwała męża, ale zawsze wróciła do domu i przyrzekała, że już tego nie zrobi. Nasz bohater przebaczył i uwierzył w nią.

Osiągnięcia

Ivashov Vladimir – aktor, który zagrał w ponad 40 filmach różnych gatunków. Poniżej wymieniono jego najbardziej uderzające i pamiętne role:

  • "Jestem Bereza" (1964) – pilot;
  • "I świry są ciche tutaj" (1972) – gość rodziny Brichkin;
  • "Kominek został zabrany wzdłuż ulic" (1978) – badacz;
  • "Prawo do strzału" (1981) – kapitan statku;
  • "Chrześcijanie" (1987) – reporter;
  • "Hrabina" (1991) – Nikiforow;
  • "Rosyjscy bracia" (1992) – biały oficer;
  • "Biuro detektywistyczne Felix" (1993) – pan Lowe.

Śmierć

W pewnym momencie nasz bohater przestał działać. Zarabiał na budowie. W 1995 roku koledzy wspominali o Ivaszowie, zaprosili go na festiwal filmowy "Nika". Władimir Siergiejowicz nosił państwowy smoking i wyjechał na imprezę zorganizowaną przez Dom Kina. Nasz bohater z godnością wręczył nagrody nowicjuszowi i uznanemu aktorowi. Następnego dnia pojechałam do pracy na placu budowy. Do jego obowiązków należy rozładunek bloków łupkowych i żużlowych.

W marcu 1995 Vladimir musiał pracować dużo. Chciał zaoszczędzić sporo pieniędzy na prezent dla ukochanej żony. Cel jest naprawdę szlachetny. Jednak ze względu na napięty harmonogram, minimalna liczba dni wolnych i brak normalnego żywienia Ivashov zarobił sobie wrzody żołądkowej.

Podczas jednego z rozładunku materiałów budowlanych aktor zachorował. Jego koledzy zażądali pogotowia. Ivaszow został zabrany do szpitala 1-go Grady. Lekarze starali się, aby ratować pacjenta. Ale ich wysiłki okazały się daremne. W nocy z 23 marca 1995 r. Iwaszow zmarł.

Aktor znalazł ostatnie schronienie na cmentarzu w Vagankovskoye. Początkowo był na grobowcu regularny krzyż z tabletką, na której wskazywano imię, a także datę narodzin i śmierci. Kilka lat temu przedstawiciele braterstwa aktora płacili za produkcję i instalację pomnika czarnego granitu.

Kolejna tragedia

Svetlana Svetlichnaya nie miała czasu na powrót do zdrowia po śmierci swojego ukochanego męża, gdyż los przygotował dla niej nowy cios. Jego 33-letni syn Oleg zmarł. Ciało młodego człowieka znaleziono w jego domu w rejonie Iwanowie. Oleg został pochowany na cmentarzu w Vagankovskoye, obok jego ojca.

Teraz jedyna radość aktorki to syn Aleksiej, wnuk Vova i wnuczka Masha. Tylko ze względu na nich żyje.

Podsumowując

V. Iwaszow jest aktorem, który pozostawił dziesiątki jasnych ról w kinie. On nadal żyje na ekranie. O takich utalentowanych i pracowitych ludzi po prostu nie można zapomnieć. Niech ziemia spoczywa w pokoju.