114 Shares 8866 views

System dla wzorów dziania opisu. Najprostsze ozdoby

Dziś robótki staje się coraz bardziej powszechne. Wzrost jego popularności jest częściowo ze względu na fakt, że rynek jest nasycony z tego samego rodzaju towarów niskiej jakości i wymaga różnorodności. Poza udowodnione działanie terapeutyczne takiego szkolenia (wydajność depresji, działaniu uspokajającym, rozwój umiejętności motorycznych).


Takie hobby, jak na drutach, pozwala ludziom realizować ich potencjał twórczy bez większych nakładów finansowych i czasochłonne. To w dużej mierze przyczynia się wiele wzorów drukowanych na drutach z opisem.

Kilka słów o przędzy

Akceptowane studiować sztukę tkania, należy zwrócić uwagę na dobór przędzy i narzędzi. Dobrze dobrane materiały o prostych modeli i systemów w celu szybszego opanowania dziewiarskich igieł. Proste wzory, schematy i opisy w dużych ilościach zawartych na stronach wielu tradycyjnych czasopism, magazynów i blogów internetowych.

Dla ciągłych wzorów dziania użyciu przędzy o średniej grubości wełny lub bawełny zawartości większej niż 50%. Próbkę włókna w tkaninie można zobaczyć na rysunku powyżej. Ażurowe tkania wymaga cienkiej nici (jak pokazano na rysunku), a na oplot pasuje prawie każdy (z wyjątkiem bardzo cienkie, mające szydełka).

Wartość prawidłowego wyboru szprych

Szprychy, jako główne narzędzie tkaczy powinny być starannie dobrane. Aby rozpocząć szprychy można nabyć Średnia wielkość (№3, 3,5 lub 4). Liczby te wskazują średnicę szprychy w milimetrach i jest zwykle napisane na instrumencie i jego opakowania.

Autorzy publikacji często oferują wzory dla systemów dziewiarskich z opisem niezbędnych narzędzi i materiałów. Jednak, jeśli wybrano rodzaj włókna różnią się od tych wymienionych w magazynie, do stosowania szprychy, takiej grubości, jako wątek lub nieznacznie większy (co można uzyskać bardziej kruchy i miękkie tkaniny).

Zasada doboru wzoru

Wzory na drutach, schematy i opisy można znaleźć w literatury specjalistycznej. Po wybraniu obrazu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wielkość powtórzenia: co to jest mniejsze, tym drobniejsze wzór jest, a łatwiej będzie przeprowadzić redukcję i dodanie pętli.

Schemat wzory na drutach z opisem, składający się z kilkudziesięciu seriach i zawiasy wyglądają bardzo ładnie, ale wymagało podjęcia dodatkowych starań.

Wyraziste wzory: proste i przejrzyste

Przywództwo wśród zwykłych ozdób z ufnością przyjąć schemat wzory na drutach z opisem, to połączenie osobiste i backstitches pętle w różnych sekwencjach. Najczęściej jest to konieczne do przeprowadzenia guma do 1: 1 i 2: 2 (o większej kolumny). Układ nie jest potrzebna, ponieważ jest to zupełnie wystarczające opis. technologia dziania:

 • Zestaw parzystą liczbą pętli.
 • Pętla krawędź (nie provyazyvat), 1 (lub 2), z przodu, jeden (lub dwa) Źle, perełek.
 • Powtórzeniem poprzedniego rzędu.

Powstająca tkanina – dwukierunkowe, może być stosowane do produkcji chusty.

Poniższy schemat przedstawia najprostszą wzór, wykonane z tego samego rodzaju, że pętle gumy.

Po szeregu pętli, których liczba jest wielokrotnością 6 (oraz 2 na krawędzi), wykonanie sekwencji będzie:

 • Dzianina 4 rzędy przedniej ściegu satynowej (seria twarzy u wszystkich pętli twarzy, w purl – Purl).
 • Zgrubienie (nie provyazyvat) * 6 backstitches, 6 powierzchnia * ** fragment pomiędzy powtarzać tyle razy, ile jest to konieczne, kulek.
 • Powtórzyć, począwszy od 2 rzędu.

Wygoda to ozdoba jest to, że pozwala na łatwe vyvyazyvayut konturów szyi i pach.

Piękno wzorów ażurowych

Stworzenie latem lub jesienią sukienki, swetry i spódnice – jeden z najlepszych możliwości oferowanych przez dziewiarskich igieł. Ażurowe wzory, opis obwodu, jak również zalecenia dotyczące wyboru przędzy, są bardziej skomplikowane niż te stosowane do ciągłych wzorów dziewiarskich.

Zgodność obwód, który składa się z dwóch głównych typów pętli, SC, oraz pętle ze wspólnej podstawy i wierzchołka – tajny mistrz, od którego zależy dokładne dzianie. wzory ażurowe, układy (opis lub bez) równowaga między popytem a dodając skrócone pętle. Pomaga zachować pierwotną liczbę ściegów w tkaninie (jeśli wzór nie sugeruje przeciwnie).

W powyższym przykładzie, puste komórki – twarz – SC / – jeden dzianina pętli dwóch ukośnie prawo – jeden dzianina pętli dwie skośne w lewo (w celu usunięcia z przodu, Knit Następnie nici dzianiny poprzez wycofanie) ^ – jedna pętla, dzianiny trzy. Kordonek wiersze zawierają jedynie do pętli kordonek.

Do rozpoczęcia wybierania pętlę, których liczba jest wielokrotnością ośmiu, oraz pętle na krawędzi. Następnie trzeba ściśle przestrzegać wzór poprawnie provyazyvaya wszystkie rodzaje pętli.

Ażurowe dzianiny sc uformowane, a teren – wynik cięć pętlowych. Figura Proponowany przykład provyazyvaniya dwóch krawędzi na każdej stronie. Takie podejście pozwala uniknąć skręcania w internecie, jak to jest często używane w razie potrzeby do produkcji przyciski paska.

Warkocze i plecionki – główną ozdobą ciepłe swetry

Schemat wzór dziania ze szprychami i opis procesu formowania oplecione są ze sobą ściśle powiązane. Często jeden program nie jest wystarczające do reprezentowania sekwencji. Jednak po pierwszej znajomości z odbiorem fachowcom staje się ucieleśnieniem wszystkich dostępnych istniejących projektów z plecionki, jak one są zbudowane na tej samej zasadzie.

Elementary przecięcia pętli na szprychę, a następnie ich provyazyvaniya w nowej pozycji – to esencja uprzęży tkackich. Na rysunkach przedstawiono warkocz z trzech pasm.

Zgodnie z planem, pustej komórki i pionowego paska – przód, „-” – Wrong, cewki – skręconej twarzy (na igły provyazyvaniya wprowadza poza tylną ścianą). Tworzy skręconej pętli i dokładnego objętościowego wąski przewód elastyczny wielożyłowy.

Ze względu na krawędzi muszą tarcza 17 pętle. Pierwsze dwa rzędy są dziane przez system, a następnie przystąpić do warkocz dziania 3 put twarzy na prawej igły bez provyazyvaniya, 3 twarzy przeniesiono do pomocniczego igły lub dziania sworznia zawraca 3 twarzy szprychy od prawej do lewej, umieścić ją tym samym z dodatkowym pętli narzędzia provyazyvayut wszystkie 6 twarz. Tak więc okazało przeplatających się nici z nachyleniem w prawo.

Podczas procedury zmiany lustro ściereczka do wyjmowania i przenoszenia pętli neprovyazannyh: Najpierw usuwa się na trzpień przemieszcza się następnie do odpowiedniej igły. Pierwszy z lewej igły, aby umieścić narzędzie pomocnicze pętli, a następnie – po prawej szprych.

Nawet dla początkującego, tylko mastering dziania, wzór „Spit” schemat wraz z opisem i ogólne instrukcje stworzy bardzo atrakcyjny produkt.

Jak uniknąć kwitnienie i wąskich

Biorąc pod uwagę, entuzjastycznie atrakcyjne wzory na drutach, schematy i opisy, łatwo jest ulec pokusie i podjąć decyzję o wykorzystaniu jeden produkt na raz: kilka rodzajów wzorów, przędz o różnych kolorach i rodzajach, wyrafinowany styl. Lepiej dać pierwszeństwo bardziej prostych modeli.

Gdy nie ma wystarczającej planowanie dość łatwo uniknąć tych niedociągnięć:

 • „cut-off” kawałki wzoru.
 • Błąd na wzór.
 • Krzywa szyi i pach.
 • Trudności w porównywaniu wzór fragmentów w czasie zszywania szczegóły produktu.
 • Niedopasowanie przędza (jego struktura i kolor) wzorkiem. Zbyt jasny Melanż wątku jak również Boucle objętość tworzy się wzór, który zakrywa kołek.

Jako materiał do szkolenia doskonałą monochromatycznego światła i średnią grubość przędzy jedną ciągłą wzorów opisanych powyżej. Do produkcji głównych produktów jest lepiej wybrać gwint o dużej zawartości włókien naturalnych i wzór z małym relacji.