394 Shares 6446 views

Pitsunda Temple, Abchazja: Opis, historia, harmonogram i ciekawostki

Świątynia w mieście Pitsunda znany nie tylko ze względu na ciekawą historię, ale także władza, aby usłyszeć, że pochodzą turystów i mieszkańców z całego. W niniejszej publikacji, powiemy o atrakcji miasta, które zaskoczą każdego podróżnika.


Historia miasta

Pitiunt historia miasta, że kiedyś stał tam, co jest teraz nowoczesny Pitsunda, zaczyna się wraz z założeniem kupców pochodzenia greckiego. W II wieku naszej ery Rzymianie tutaj fortyfikacja została zbudowana przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii w tym czasie. Już w IV wieku, obszar ten został uzupełniony przez starożytnych chrześcijańskiego kościoła – bazyliki.

Pitsunda świątynia

Pod koniec V – VI wieku zaczynają świątynia-Basil urządzone wspaniały malowane przy użyciu mozaiki, która składała się z wzorów i grafik z różnych skomplikowanych działki. Bizantyjski cesarz Justynian Pierwszy, który rządził w czasie Pitsunda (VI wiek), dałoby status Pitius ważne ze strategicznego punktu widzenia twierdzy kaukaska wybrzeżu Morza Czarnego. W VI wieku na terenie obiektu, w którym był już w tym czasie zniszczona świątynia, według jego rozkazu, został zbudowany nowy budynek bardziej wspaniała świątynia. 541 lat oznaczony pierwszy w historii chrztu Abchazji, a to w tym miejscu znajdowała się biskupia. Szczątki niektórych średniowiecznych kościołów w kompleksie Pitsundskom archeolodzy odkryli w połowie ubiegłego wieku. Kiedy było abchaski Brytania osiągnęła swój rozkwit w wiekach IX-X. Zbudowaliśmy nowy kościół, który został zbudowany przy użyciu cegły.

W XVI wieku Pitsunda świątynia została zaktualizowana, a terytorium zachodniego skrzydła zbudowano grobowiec z bogato malowane ściany i sufit z deseniem. Już w XVII wieku, kiedy groźba ataków tureckich Abchazji Katolikosa przeniósł swoje krzesło w gruzińskim mieście Gelati. Budynek katedry został porzucony, jednak, jak poprzednio, lokalne i obcokrajowcy musieli dać uroczyste śluby w Pitsunda świątyni. Historia jego nie koniec. Na jego terytorium Zaporoże armia zatrzymała się na drodze do tureckiego ziem. W XIX wieku świątynia została ponownie konsekrowana i zrekonstruowany. Budowa kaplicy, który znajdował się niedaleko od niej, został zbudowany Athos mnichów używając pozostałości, które są dobrze zachowane. Do tej pory ponad 25 lat w swoich usług terytorium odbywają. Athos kapłani prowadzone liturgię, a także lokalnych ochrzczony.

Organy w świątyni Pitsunda

W 1975 roku kościół ustanowił ciało, które ustanowiło zdecydowane Pike w Poczdamie. Ponadto, w tym samym czasie, że pokój został zbudowany sali koncertowej. I jeszcze w starym budynku katedry można usłyszeć utwory, autor I. S. Bah i innych wielkich kompozytorów. To gospodarze koncertów Abchazji i rosyjskich artystów, którzy zbierają tych, którzy lubią muzykę akademickiego. scena kościół i teren dawnych budynkach każdego roku zaprasza na festiwal „Hibla Gerzmava” członkowie moskiewskiego Chamber Orchestra, muzyka Viva, który jest kontrolowany przez Aleksandra Rudin i Orkiestry Kameralnej Konserwatorium Moskiewskim pod dyrekcją Feliksa Korobova. Tutaj prace Sound od Jelena Obrazcowa, słynny pianista Denis Matsuev, orkiestra „Moscow Virtuosi” z Władimirem Spiwakowa na głowie i innych znanych artystów wykonujących muzykę klasyczną. Światosław Bełza – wymienne wiodące Występy festiwalowe już w tym roku. Ponadto, jest on znany rosyjski muzykolog.

problem

Sześć lat temu, w 2010 roku, społeczeństwo Abchazji omówił kwestii spornych o ciele w świątyni Pitsunda. Członkowie Diecezja zapewnił władze, że katedra jest siedzibą dawnego biskupstwa, a zatem powinny zostać przeniesione do narzędzia. Jednak pod wpływem opinii publicznej zapytania Pitsunda świątyni przełożone. Budżet pod warunkiem ponad sto tysięcy euro do remontu narządu. Tym razem zeznał, że kwestia narzędzie transferu w innej przyszłej budowy jest opóźniona. Faktycznie, jak powrót biskupów starożytnej świątyni Pitsunda. Narząd jest wyjątkowy na terytorium byłego Związku Radzieckiego. Jego obrona wpadł wielu znanych muzyków, w tym wszystkich najlepszych organistów, jak również takich znanych przedstawicieli sztuki jak Jelena Obrazcowa, Vladimir Spiwakowa i H. Gerzmava.

The National Concert Hall eksperci doszli do kościoła Pitsunda naprawić narządu. Miało to miejsce w 2011 roku pod kierownictwem samego spółki z Poczdamu. Narzędzie stworzył jeden z najbardziej znanych artystów w niemieckiej klasycznym budynku narządów – Gans Iohaim Pike.

Znani muzycy dali koncert w Sali Organowej

Koncerty w Pitsunda świątyni, ponieważ, jak hala została otwarta, dał członkom Abchaskiej State Cappella, który prowadził Artysta Ludowy Republiki Adygeya Nora Adzhindzhal, a udział wzięli również czołowych solistów Filharmonii Państwowej Abchazji. Przedstawienia odbywały się z udziałem następujących artystów: G. Tatevosyan, Otrby A., G. Avidzba; Ponadto, przedstawiciele Państwowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją A. i B. Khagba Ayby i wielu innych. W hali świątyni artystów Abchazji Pitsunda może zaprezentować swój talent. To również sprawia, i rosyjscy muzycy. Koncerty przychodzi wielu turystów, którzy przyjeżdżają tu, aby słuchać dzieł kompozytorów klasycznych, jak i mieszkańców.

harmonogram koncertów

Do tej pory, w katedrze grając koncerty artystów gości podając, które można zobaczyć na billboardach i stałych muzyków. Jednym z nich jest Łukasz Gadelia, grający w kościele jako jeden z członków orkiestry kameralnej w każdy czwartek. Również muzyka w jego występu można usłyszeć solówkę w niedzielę, jeśli się w Pitsunda Temple (harmonogram niedzielę koncerty stały – początek prezentacji na 17 godziny).