96 Shares 2024 views

Lek „Ferezol” Instrukcja obsługi

Preparat „Ferezol” (analog „fenolu” środki) wykonane w postaci roztworów przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Środek odnosi się do grupy preparatów kliniczno-farmakologiczne o kauteryzacji, zmumifikowanych działania. W 100 g roztworu zawierała 60 g fenolu i 40 g tricresol.


Farmakologiczne działanie opiera się na zdolności preparatu do koagulacji i białek skóry kauteryzację naskórek.

Rozwiązanie „Ferezol” Instrukcja, odczyty

Lek jest przepisywany:

  • w zwykłych brodawek nitkowatych, wkładki i rodzaju;
  • w brodawczaków;
  • na sucho stwardnienia;
  • z brodawki narządów płciowych skóry;
  • kiedy keratomas.

Lek „Ferezol” ręczne dozowanie

Ważne jest, aby upewnić się, że podczas stosowania leku na skórę, roztwór nie dostał zdrową część naskórka lub błon śluzowych, aby zapobiec oparzeniom. Nie należy dotykać palcem narkotyków. Procedura powinna być wykonywana tylko z drewnianym kijem.

Do leczenia brodawek, których mała wielkość nie przekracza 2 mm lub brodawki nitkowate typu stosować wystarczającą dawkę leku.

W leczeniu brodawek i brodawczaków o większym rozmiarze, i 3 mm, przy czym roztwór nakłada się 4 razy z rzędu. Po każdej aplikacji musi poczekać, aż ziemia jest sucha.

Preparat „Ferezol” brodawki mające gęstą zrogowaciałej warstwy powierzchniowej stosuje się po usunięciu górnej części stałej. Zalecenie chodzi brodawki na ręce, szorstkie modzele, zapalenie rogówki.

Procedura powinna być przeprowadzona przy pomocy maści keratolitycznym. może to być odpowiedni środek w zależności od stężenia kwasu salicylowego w 10% lub więcej, w zależności od wyboru pacjenta. Formacja płaszcz, papier pokrywa do kompresji, zastosowanie bandaża lub klejącej blokadę. Wytrzymać 2-3 godzin, usunąć bandaż pary i gorącej wody. W celu zwiększenia efektu depairing dodaje się do wody i sody mydła. Zabieg trwa 15 minut.

Zmiękczonym warstwy rogowej usunąć manicure narzędzi (nożyczek lub pincet).

Gdy skóra jest sucha, stosuje się roztwór „Ferezal” preparatu, należy odczekać, aż płyn wyschnie. W leczeniu brodawek na dłoniach i stopach z powtarzającym się od 7 do 10 razy, w oczekiwaniu na przerwie do suszenia cieczy. Podczas leczenia rogówki i suche zboże powtórzyć stosowanie 3-ech do 4 razy.

Aby chronić zdrową skórę palić, obszar wokół punktu leczony fenolu do smarowania apteka pasty cynkowej. Pod koniec zabiegu usunięcia kawałka makaronu suchego bandaża.

Usuwanie brodawek narządów płciowych nie jest zalecany w domu. Farmakoterapia ma lekarza w klinice.

Rozwiązanie „Ferezol” Instrukcja, skutki uboczne

Po nałożeniu na skórę bliskie lek do oczu może spowodować obrzęk i zaczerwienienie, które przechodzą z czasem na własną rękę.

Niektórzy pacjenci doświadczają reakcje alergiczne.

„Rozwiązanie” Ferezol instrukcje, przeciwwskazania

Nie można stosować leku:

  • do leczenia pigmentowy Nevi (mole);
  • na wysypkę znajduje się na błonach śluzowych, a także zarysu warg;
  • na dużej powierzchni skóry, większą niż 20 cm kwadratowy;
  • w leczeniu dzieci poniżej 7 roku życia;
  • w przypadku nadwrażliwości na lek.

Fenol jest stosowany w leczeniu kobiet w ciąży i matek karmiących piersią tylko jeśli jest to absolutnie konieczne. Okres laktacji przeciwwskazany formacje usuwania znajdujących się na dłoniach i gruczołów sutkowych.

Specjalne instrukcje dotyczące bezpieczeństwa podczas procedury z użyciem fenolu. Ważne jest, aby upewnić się, że rozwiązanie jest w żadnym wypadku nie dostać się do błony śluzowej, zwłaszcza w oczach. Jeśli doszło do kontaktu z lekiem, zaleca się natychmiast przemyć oczy przez długi czas, przy użyciu dużych ilości wody. Po tym, niezwłocznie skonsultować się z biurem okulistyki.

nie mogą być nakładane na obrabianego roztworu obszary „Ferezol”, ustalające bandaż, plaster i zastosować środki terapeutyczne usunąć skórkę.

Procedurę przeprowadza się w kolejności podanej w instrukcji zastosować rozwiązanie, obserwując pauzy powyżej zalecane.

Jest to możliwe do fenolu w traktowanym części styku części ubrań wykonanych z materiałów syntetycznych.

Nie można stosować leku w leczeniu tych obszarach skóry, które mają skłonność do pocenia się, w fałdach pachwinowych w okolicy odbytu, między palcami.

Konieczne jest, aby upewnić się, że lek „Ferezol” wysycha dostępu powietrza, bez dodatkowego stosowania jakichkolwiek maści.

Nie przemyto część uzdatniona woda w pierwszym dniu po zabiegu.

Rozwiązanie ma zdrową skórę, trzeba usunąć bez otarcia na powierzchni, a następnie potraktować miejsce z alkoholem, wódki, płynu lub wody kolońskiej. Następnie przemyć wodą z ciepłą wodą z mydłem.