87 Shares 8591 views

Balsam „KIM” płyn do stosowania zewnętrznego: instrukcję obsługi, składu, oceny i przeciwwskazania

Niedawno, w oknach aptek, na równi ze wszystkimi zna maści dzieciństwo „Gold Star”, ukazał się zapomniany lek – balsam oleju „kim”. Dla wielu może to być niesprawdzone nowość, ale historia produkcji balsamu „KIM” rozpoczęła się w odległych latach Związku Radzieckiego. Jego produkcja jest jednym z największych na świecie w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, korporacje farmaceutyczne „Sanofi”. Do tej pory firma farmaceutyczna posiada więcej niż 5% rynku rosyjskim.


Vietnamese balsam DAO GIO Kim ( "de HO KIM") wytwarza się w szklanych fiolkach owalnym 6 ml. Zamknięte butelki za pomocą zakrętkę. Butelka jest zapakowana w karton kwadratowy, na odwrotnej stronie, której przestrzeń opracowanego prospektywnego zastosowania balsam. Każda butelka jest stosowana szczegółowe instrukcje.

„Deux HO KIM” ma oleistą tekstury zielone. Po otwarciu butelki poczuła wyraźny smak mentol, eukaliptus.

zakres balsam

Według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób balsam „KIM” ma pięć obszarów zastosowań:

 • Różne infekcje dróg oddechowych.
 • Grypa.
 • Dnę, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów.
 • bóle mięśni.
 • Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów.

Również maślany balsam okazał się skutecznym lekarstwem na bóle głowy, biegunka, nudności, swędzenie, spowodowane przez użądlenia owadów wysysających krew.

Jeśli istnieje ból mięśniowo-szkieletowego systemu balsamu ciała powinny być stosowane do uszkodzonego obszaru do więcej niż trzy razy dziennie, pocierając ją lekko. Po tym, stawu należy owinąć tkaninę wełnianą w celu zwiększenia efektu rozgrzewania.

W przypadku bólów głowy wietnamski balsam „KIM” powinna być stosowana do skroniowej i potylicznej regionie.

Swędzenie od ukąszenia owadów bloodsucking staje się słabszy po zastosowaniu balsamu do ugryzienia. Nie jest konieczne, aby umieścić go na porysowanych lub uszkodzonych obszarów.

Jeśli wystąpi biegunka balsam „KIM” zalecany jest do stosowania w terapii skojarzonej. Powinno ono być stosowane do brzucha w okolicy pępka. Balsam należy wcierać aż do całkowitego wchłonięcia.

Aktywne ruchy masujące masowanie leku w biologicznych punktów na twarzy pomaga wygląd przeziębienia, katar i trudności w oddychaniu nosa. Masaż z balsamem wietnamskiej szybko eliminuje zatory, przyspiesza odprowadzanie śluzu z nosa i gardła.

Punkty akupresury na twarzy jest uważany za środek czoła, boki wnęki nosa, zatok szczękowych, świątynie, trójkąt nosowo-wargowe. Czas trwania leczenia nie powinien być dłuższy niż siedem dni. Również z przeziębieniem skuteczne jest zastosowanie oleistego balsam inhalacji.

interakcji

Balsam ma działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i miejscowe działanie drażniące. Stykając się ze skórą, powoduje wzrost cyrkulacji krwi i niewielki wzrost temperatury ciała w miejscu otarcia.

balsam

Balsam ma prawie wyjątkowy. Wiele z jego składników znajdują się w podobnych preparatów. Głównymi składnikami są Wietnamska balsam eukaliptol, salicylan metylu i lewomentol. Oleistą struktury uzyskuje się dzięki zawartości oleju słonecznikowego i oleju roztworu miedzi chlorofilu. Zaokrąglenia substancje stosowane etanol, ciekłą parafinę i kamfory.

Przeciwwskazania

Kiedy stosować oznacza, że nie może? „KIM” pozwala (ciecz balsam) dyspozycja nie stosuje się do wszystkich. Przeciwwskazania do stosowania balsamu są:

 • astmę aspirynową względu na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • Tendencja do laryngo i oskrzeli;
 • uszkodzenie lub chorobę skóry, gdy w obszarze triturację balsamu;
 • dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Wynika to z faktu, że balsam zawiera substancje silnie działające;
 • Pacjenci cierpiący na alergicznych reakcji skóry i alergie na każdy ze składników preparatu. Kamforowy i eukaliptus reaguje ze skórą, może wywołać reakcje alergiczne. Sprawdzić, czy istnieje alergia na balsam, bardzo łatwo. Aby to zrobić, zastosuj kroplę leku na łokciu. Jeżeli po upływie trzydziestu minut w miejscu aplikacji nie będzie miał żadnych reakcji alergicznych ani żadnych innych zmian zewnętrznych, może być używany.
 • Ciąża i laktacja.

Przestrogi

Podczas stosowania leku należy zachować ostrożność:

 1. Zabronione jest do przełknięcia.
 2. Nie stosować do okładów.
 3. Po zastosowaniu rękę balsam umyć je dokładnie.
 4. Nie stosować na błony śluzowe. Po kontakcie z wodą.

Po nałożeniu balsamu może zarządzać każdy pojazd do obsługi mechanizmów ruchomych i innych.

Klinicznie udowodniono balsam pary nie ma negatywnego wpływu na zdolność do wykonywania czynności pacjenta wymagającego reakcji i wysokie stężenie.

Połączenie alkoholu

Czy to możliwe, aby połączyć balsam „KIM” z napojów alkoholowych? Badania kliniczne dotyczące interakcji z alkoholem Oznacza firma farmaceutyczna nie produkują.

warunki przechowywania

Podczas przechowywania balsam niezbędne do zachowania warunków temperaturowych (15 do 25 stopni Celsjusza), w celu uniknięcia bezpośredniego promieniowania słonecznego. Miejsce składowania powinno być niedostępne dla dzieci. Nie należy stosować leku po terminie ważności.

Ciecz balsam „KIM”: cena i analogi

Balsam koszt w Rosji zależy od regionu. Można kupić go jako siedemdziesięciu, a sto osiem rubli. Średnia cena masła wietnamskiej balsam jest nieco ponad osiemdziesiąt rubli. Można ją kupić w niemal każdej drogerii. Aby zakupić balsam nie wymaga recepty od lekarza. sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży leków wietnamskiej produkcji, obiecują dostarczyć balsam bezpośrednio z Wietnamu. Jednak jego cena będzie znacznie wyższa – od 180 do 280 rubli za butelkę. W wielu zagranicznych sklepach można kupić sam balsam „kim”, a jego mniej wydajne odpowiedniki – balsam BACH ho, olej Dau Dan Toc i balsam Thien Thao.

Co może być zastąpiony

Warto zauważyć, że do tej pory skuteczne analogi wietnamski balsam „KIM” nie istnieje. Wymienić jej działanie mogą być włączone jedynie terapię – alkohol kamfora, papryka plastra gorczyca et al.

Uwaga: Dla prawidłowego doboru analogowych i obliczania dawki, należy skonsultować się z lekarzem.

opinie

Według opinii balsam „KIM”, instrukcje użytkowania, które zostało omówione w artykule, sprawdził się jako środek wspomagający w leczeniu kaszlu. Po zastosowaniu pacjentów zaczynają odczuwać pieczenie w dziedzinie aplikacji i szybkiego zwolnienia czynności oddechowych. Poprzez wykorzystanie naturalnego mentolu balsam ma przyjemny zapach, bez żadnych dodatków chemicznych. Pacjenci mówią, że ciecz konstrukcja pozwala na zastosowanie go od razu, zamiast czekać do zmiękczania, jak to ma miejsce w przypadku balsamów woskowych.