426 Shares 7214 views

Flegma w gardle: przyczyny i leczenie

Flegma w gardle odnosi się do przydzielonej tajemnicy drzewa tchawiczo, wyróżnia się z odkrztuszaniem. Że zawiera zanieczyszczeń śliny płyn dopływający z błony śluzowej nosa i zatok, znajdujących się w pobliżu niego.

Główne powody, dla których wygląd i właściwości plwociny

W stanie normalnym drzewa tchawiczo tajnego składa śluzu produkowane przez gruczoły, oskrzeli i tchawicy komórek błony śluzowej. Ponadto, plwocina zawiera różne składniki komórkowe, które są prezentowane przez makrofagi i limfocyty. W tajnych przypisane funkcje zabezpieczające, to poprzez śluzowo-rzęskowy usuwanie produktów przemiany materii, oczyszcza ciało różnych cząstek. Procesy te stanowią przeciwbakteryjne, działanie przeciwwirusowe wydzieliny oskrzelowej.

Jeśli procesy patologiczne rozwijać w chorobach, to jest sprzeczne z możliwością oczyszczania zmienić charakter i właściwości plwociny. W rezultacie, śluzu w oskrzelach stagnacji i nie pojawia, nie ma śluz w gardle.

Zmiana właściwości wystarczającej swoistości i pomaga ustalić prawidłową diagnozę. Normalnie gardło plwocina ma specyficzny zapach. Dopiero wraz z rozwojem mikroorganizmów chorobotwórczych, zgniły zapach pojawia się, gdy postać bakterii. W obecności zgorzel płuc lub ropnia plwociny wykonuje znak cuchnący. Możliwe jest również, aby zmienić konsystencję. W chorobach zapalnych flegmy w gardle stale gęstnieje i staje się ropna. Po wykryciu żyłach krwi w diagnostyce należy wykluczyć krwotok płucny. Astmy oskrzelowej w plwocinie staje charakter szklisty.

Flegma w leczeniu gardła

Ponieważ nagromadzenie wydzieliny w nadmiarze prowadzi do upośledzenia funkcji układu oddechowego, jest zobowiązany do przekazania na czas kontroli, a potem wydać lek. Przemieszczenie leczenia zależy od przyczyny choroby głównego. Jeśli okaże zapalenie oskrzeli, wyznacza antybiotyki, które ułatwiają proces rozładowania plwociny i zmniejszenie kaszlu. Skuteczne są inhalacje, gdzie stosowane są herbatki ziołowe. Gdy zapalenie płuc lub ropień płuca człowiek powinien być natychmiast hospitalizowany w wyspecjalizowanej jednostce medycznej, które zapewniają pełen zakres pomocy.

Należy pamiętać, że flegma w gardle dziecka lub osoby dorosłej jest manifestacją różnych chorób układu oskrzeli lub płuc. Dlatego, aby uniknąć komplikacji, nie jest możliwe do samoleczenia i powinna terminowo skonsultować się ze specjalistą.

W leczeniu choroby, można użyć popularnych receptur.

Aby zmniejszyć liczbę lat plwociny zgnieciony liść aloesu do stanu zawiesiny, zmieszanej z łyżeczką miodu. Przygotowano mieszankę użytku w dwóch etapach w godzinach porannych i wieczornych. Ulga przychodzi na drugi dzień.

Działać na plwociny za pomocą propolis, które są mielone na drobny proszek. Następnie umieszcza się w zlewce z czystą zimną wodą. Po propolis opadają na dno i zanieczyszczenia pływające, oddziela się i wylewa alkoholu w stosunku 1 do 3. Bank zamknął i usunięto jeden tydzień w ciemnym miejscu. Każdego dnia roztwór mieszano, a następnie przesączono przez gazę. Następnie barwnik miesza się z olejem brzoskwini w stosunku od 1 do 2. Powstałą lek smarowania błony śluzowej nosa, gardła, jamy ustnej. Procedury wykonywane w ciągu 2 tygodni.

Wskazane jest także, aby zastosować płukanie mieszaniny infuzyjnej eukaliptusa, szałwii i rumianku, plwocina gardła powinna maleć. Zmniejszyć ilość śluzu pomaga wypłukać roztwór soli morskiej lub nalewki z nagietka.