288 Shares 5941 views

Jak wybrać Prezydent Stanów Zjednoczonych? Jak działa system wyborczy? Wybory prezydenckie w USA

W każdym stanie, wybrany sposób demokratyczny, nie są ich cechy narodowe w organach wyborczych, odzwierciedlający narodowy charakter, historię i tradycje kraju. Amerykański system wyborczy według tego wskaźnika nie ma sobie równych na świecie. Przyzwyczajona do człowieka po raz pierwszy, to jest niemożliwe, aby dowiedzieć się, jak wybrać Prezydent Stanów Zjednoczonych. W wielostopniowe prawybory procedury głosowania, Kolegium Elektorów, huśtawka stanów … A wszystko to walka odbywa się w formie reality show, zdobywając uwagę widzów.


Od czego zacząć, aby zostać prezydentem USA?

Zgodnie z konstytucją, prezydent Stanów Zjednoczonych jest otwarty na wszelkie osiągnęły 35 lat obywatela wiekowej urodzonych w kraju i mieszka tu od co najmniej 14 lat.

To może być nominowany przez żadną partią polityczną, ale można pójść do urn na własną rękę, jako kandydat niezależny.

Ale praktyka ubiegłego wieku pokazuje, że prawdziwa walka toczy się między dwiema stronami – Republikańskiej i Demokratycznej. Jest to przedstawiciel jednej z tych dwóch potworów i decyduje o losie kraju w ciągu najbliższych czterech lat.

Aby długa moc nie upadł na głowę osoby, praca jako lider kraju jest ograniczona do dwóch kadencji. Zgodnie z ojców założycieli USA, pobyt jednego człowieka u władzy przez ponad 8 lat może doprowadzić do dyktatury i wszystkie ograniczenia wolności.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych – procedura wieloetapowa. Przeciętnie trwa półtora roku. Aktywnie omawianych możliwych kandydatów rozpoczyna się rok przed rozpoczęciem wyścigu, więc pytanie, jak często wybierają prezydenta w USA, możemy powiedzieć, że jest to proces ciągły. kilka etapów można wyróżnić w procesie: nominowanie kandydatów, pierwotne i Kaukaz (czyli podstawowy), zgoda przedstawiciela partii na krajowym kongresie i same wybory.

prawybory

Tak więc, w każdym przypadku, prezydent jest albo demokrata czy republikanin. Kto decyduje, które jeden z członków partii, aby przejść do urn? Biorąc pod uwagę wielką stopień odpowiedzialności, opracowano system prawyborach – wstępne głosowanie na konkretnego kandydata z Republikanów i Demokratów. Jest to bardzo ważne, aby zrozumieć, w jaki sposób system wyborczy w USA.

Każdy stan ma własną procedurę prawybory głosowanie metod. Ale istota pozostaje jeden – wybrani delegaci, które w końcowym kongresie będzie ustalić, kto będzie reprezentował partię w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

W rzeczywistości, delegaci nie są zobowiązani do głosowania na kandydata, dla których wyborcy głosowali w prawybory.

Mogą zaistnieć sytuacje, w których może być uciekinierzy z jednego obozu do drugiego. Ale jest to niezwykle rzadkie wydarzenie, a incydent ten pojawia się, gdy żaden z kandydatów nie uzyska większości delegatów.

Jest taki ciekawy dzień jako „Super Tuesday”. W pierwszy wtorek lutego odbyło prawybory w wielu stanach naraz.

Prawybory – bardzo ekscytujące widowisko, są one od lutego do czerwca roku, w którym odbywają się wybory. Amerykanie oglądają ich wyników pośrednich, podobnie jak kibice w Europie w klasyfikacji krajowej mistrzostw.

Po uruchomieniu najważniejsze?

Warunki wyborach prezydenckich w USA jest trzecim wieku pozostają niezmienione. Jak przystało na porządnych krajach anglosaskich, jest wielki szacunek dla prawa i tradycji nic nie zmieni bez pilnej potrzeby. Pierwszy wtorek listopada – dzień, gdy Stany Zjednoczone przeprowadzi wybory prezydenckie w 2020, 2024 i tak dalej ad infinitum co cztery lata. Ponieważ powstała w 1845 roku i trwa do dziś.

Dlaczego wtorek? Wszystkie sprawy rolników. USA w XIX wieku była krajem agrarnym. Większość wyborców rolniczych rejonach kraju. Droga do lokalu wyborczego i powstrzymał od jednego do dwóch dni. A w niedzielę, koniecznie trzeba iść do kościoła. I możemy wybrać najbardziej dogodny dzień tygodnia, i odwiedzić świątynię, a prezydent wybrać.

wyborcy

Obywatele krajów europejskich i Rosji są przyzwyczajeni do świętej wzoru: zasady bezpośredniego, równym i tajnym. Nieco inaczej rozmieszczone Wybory w Stanach Zjednoczonych. Wybory prezydenckie tutaj nie obejmują zasady bezpośredniego głosowania. Obywatele wybierają delegaci – wyborców, którzy z kolei, i wybierają przywódcę kraju.

W zestawie z pierwszej osoby stanu obywateli USA odbierać i wiceprezydenta, który jest z nim w tej samej drużynie. Są to jedyne osoby w kraju, który został wybrany na szczeblu federalnym, czyli reprezentują interesy całego kraju, a nie konkretny stan.

Skład zarządu

Niemożliwe jest, aby zrozumieć, jak wybrać Prezydent Stanów Zjednoczonych, bez zrozumienia sposobu określania Kolegium Elektorów. Wyborca przychodzi do witryny i głosowania na ich kandydata, dając głos do swojego zespołu przedstawicieli. Następnie do delegatów na formalnego głosowania i zabezpieczyć wybory prezydenta.

Zespół elektorów mają tendencję do przepisywania najbardziej autorytatywnych przedstawicieli każdego stanu. To może być kongresmani, senatorowie, albo po prostu drodzy ludzie.

Z każdego stanu rozszerza liczbę elektorów, która jest proporcjonalna do liczby osób posiadających prawo głosu i żyjących w nim. Działa taką formułę – wiele wyborców jako wybrani parlamentarzyści ze stanu w Kongresie, plus 2 osób.

Na przykład, największa liczba uczestników w roku 2016 może stanowić California – 55 osób. Najmniejszy – kraje słabo zaludnionych, takich jak Utah, Alaski i innych – 3 osoby. W sumie na pokładzie – 538 osób. Aby wygrać potrzebnych głosy 270 elektorów.

Patrząc na historię ustroju państwa

Obywatel jednolitego, scentralizowanego państwa jest trudno zrozumieć, dlaczego Amerykanie są tak skomplikowane swój program wyborczy. Istotą jest to, że oryginalny Stany Zjednoczone nie był jednolity kraj ze sztywnym pionu władzy.

Sam tytuł Stanów Zjednoczonych (jeśli dosłownie – „Stany Zjednoczone”) mówi, że był to związek równych państw. Tylko najbardziej skomplikowane pytania dali jurysdykcji rządu federalnego w Waszyngtonie – armii, regulacji waluty, polityki zagranicznej. Wszystkie inne sprawy wewnętrzne zajmują się wyłącznie władz lokalnych.

Do tej pory, na przykład, nie istnieje jedno ciało rządzące siły policyjne. Policja z każdego stanu podlega bezpośrednio do władz regionalnych i jest niezależne od kapitału.

Obwód Sense z elektorów

Każde państwo ceni swoich przywilejów. Dlatego w tak ważnej kwestii i opracowała system, w którym prezydent jest wybierany przez przedstawicieli z każdego podmiotu Federacji, a nie zwykłą arytmetycznej większości. Bo inaczej tak dużych stanach jak Kalifornia czy Nowym Jorku, może być tylko z powodu większej liczby osób narzucić swoją wolę na resztę krajów. A tak, to tylko w przypadku wsparcia na terenie całego kraju, kandydat będzie mógł stać się krajowym liderem.

To jest istota tego systemu – wsparcie dla zasady Federacji Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersje wokół systemu wyborczego

W ramach tego systemu, mogą istnieć pewne paradoksy. Wnioskodawca, który otrzymał więcej głosów niż jego przeciwnik, może łatwo stracić go ze względu na mniejszą liczbę elektorów. Powodem jest to. Jest już jasne, w ogóle, jako wybranego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Układ polega na tym, że wyznacza Kolegium Elektorów, zebrane z całego kraju.

Głównym punktem systemu jest to, że w zasadzie wszystko albo nic. Nie ma znaczenia, czy kandydat wygrał, powiedzmy, Kalifornia, o marżę w wysokości 99% do 1%, lub wygrał marginesie tylko jeden głos. Go w żaden sposób uzyskanie wszystkich kwot wyborczych pozycję państwa (w tym przypadku – 55 osób).

To jest dla Demokratyczny kandydat może głosować na przeważającej większości wyborców z największych regionów (Kalifornia, Nowy Jork), a tym samym zapewnić mu arytmetyczną przegłosować całego kraju. Ale jeśli nie ma wsparcia w innych krajach – nie ma zwycięstwa. Tak więc, w pewnym stopniu, że naruszył zasadę równoważności jednego głosowania. Wyborca gdzieś w stanie Utah czy Alaska „waży” więcej niż w Kalifornii i Nowym Jorku.

Debata o potrzebie reform trwa już od dłuższego czasu, ale biorąc pod uwagę tradycyjny konserwatyzm Amerykanów w dziedzinie prawa, zmiany będą musieli długo czekać.

Powodem Trump wygraniu wyborów w 2016 roku

To, co wydarzyło się w ostatnich wyborach w Stanach Zjednoczonych. Clinton głosowała dla większej liczby osób. Ale większość została osiągnięta kosztem przytłaczającej przewagi Demokratów w tych państwach, gdzie i tak tradycyjnie przypadają do nich wszystkich wyborców. Zwycięstwo Trumpa, że był w stanie wygrać w stanach, w których wyborcy nie zostały jeszcze dokładnie postanowili ich preferencji.

Istnieje kilka stanów huśtawka, gdzie nie ma odmienne preferencje wobec demokratów i republikanów. Znaczenie mają trzy lub cztery większe. Z kolei najważniejszy z nich – na Florydzie, który jest delegowany do 27 elektorów. Prawie zawsze wygrywa na Florydzie i został prezydentem kraju. Innymi słowy, głównym celem kampanii wyborczej jest dać sobie przewagę w trzech czterech stanów z 50!

Odbywa się to Donald Tramp. Zaniedbał walkę w beznadziejnej dla niego do Kalifornii i Nowym Jorku, a koncentruje się całą swoją siłę, dokładnie tam, gdzie wymagane.

zdarzenia historyczne

Dziś jest jasne, w jaki sposób wybrać Prezydent Stanów Zjednoczonych. Ale u zarania państwowości pojawiły się i skomplikowane kwestie.

W przypadku równości głosów prezydenta elektorów wybieranych przez Izbę Reprezentantów. To co Jefferson został wybrany w 1800 i w 1824 roku Adams. Zasada ta istnieje do dziś, ale w praktyce nie jest to sprawa do osiągnięcia, ponieważ walka jest tylko między dwie prawdziwe pretendentów. Chociaż, biorąc pod uwagę nawet elektorów liczba jest teoretycznie możliwe, a ta opcja.

Dane techniczne, warunki

Tak, wybory krajowe odbyły Kolegium Elektorów jest zrywane. Delegaci, którzy nie wykraczają poza ich stanu, zebrane w grudniu, w dniu wyznaczonym przez konstytucję. Postępowanie formalne głosowanie odbywa. powinien on być sporządzony i przesłany do Kongresu, gdzie specjalna komisja i ustala wyniki głosowania.

Po zatwierdzeniu przez Kongres i Senat, na początku 2017 roku, Donald Trump oficjalnie rozpocząć obowiązki prezydenta. Według konstytucji, która odbędzie się 20 stycznia inauguracji.

Dość trudno jest zrozumieć, jak wybrać Prezydent Stanów Zjednoczonych. Aby to zrobić, trzeba spojrzeć na historię kraju, aby zrozumieć swoje tradycje i mentalność ludzi. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych – ekscytujący i ciekawy pokaz, niezależnie od preferencji politycznych osoby.