659 Shares 2931 views

Nowosybirsk. Pomnik Aleksandra III: Opis, historia, kontrowersje

Rozpoczęcie budowy transsyberyjskiej kolei został założony przez cesarza Aleksandra III. Pod panowaniem przedstawiciela Romanowów i zakresu wysokości kolei w kraju podwoiła się. Potomkowie umieścić kilka pomników król w podzięce za rozwój dróg, a wraz z nimi cała gospodarka, ale te gesty nie stało przed rewolucją. W 2012 roku zdecydowano się odnowić prawdę historyczną, a pierwszy zrobił Nowosybirsku. Pomnik Aleksandra III został poddany pod honorowym miejscu, gdzie można odwiedzić mieszczan, jak autokrata dumnie rozgląda się po mieście.

Syberia duma

Nowosybirsk start został uwzględniony w planach budowy Wielkiej Siberian kolejowych w 1893 roku. Miejsce dla miasta został wybrany na rzece Ob w pobliżu wsi Krivoschekino. W tym momencie trzeba było zbudować pomost dla sprawnego ruchu pociągów podróżujących z centrum kraju na Dalekim Wschodzie. Sprawa nie zgadza się szybko, a nie tylko był zamontowany mostek, ale również zwiększone rozliczenia pracowników – Novonikolayevsk.

Zakończenie budowy mostu był impulsem dla rozwoju wsi. Przez 1897, molo zostało zbudowane na brzegach rzeki Ob, stacji kolejowej, tartaku, a miasto stało się punktem tranzytowym, głównym centrum handlowym bogatej Syberii. Po pożarze z 1909 do 1912-go, miasto zaczęło budować tylko kamienne budynki, a także biorąc pod uwagę wszystkie zalety cywilizacji – zostało wyposażone w centralne ogrzewanie, kanalizacja.

Rewolucyjne wydarzenia w kraju nie został oszczędzony Novonikolayevsk, stąd stal kołysać przeznaczenie, bo w 1925 roku miasto otrzymało nową nazwę, nie jest związany z rodziną królewską – Nowosybirsk. Pomnik Aleksandra III przyszedł tu przez przypadek. Minęło dużo czasu, po dekrecie o budowę dróg, już ponad rządu radzieckiego, a droga łącząca kraj razem, nadal funkcjonuje.

Stolica Syberii – Nowosybirsk

Pomnik Aleksandra III był prezent na cześć kolei dnia. Autor projektu – rzeźbiarz Scherbakov Salavat Aleksandrovich. Inicjatorem pomnika i jego sponsora, Koleje projekcjach. Otwarcie się w przeddzień Dnia miasta, na północy. Impreza towarzysząca służył jako uwertura nagradzany kompozytor P. I. Chaykovskogo „1812” i salw armatnich. Podczas ceremonii jeden z potomków króla został zaproszony – jego prawnuk Pavel Kulikovsky.

lokalizacja

Ostateczne przeznaczenie Kolei Transsyberyjskiej rozpoczęła się w Nowosybirsku. Pomnik Aleksandra III wzniesiono w popularnym parku miejskiego – „Miasto początku”, to jest na malowniczym nabrzeżu rzeki Ob. Na miejscu, przednia część pomnika z widokiem na miasto, za to gospodarstwo starego mostu, który raz połączonej brzegiem rzeki.

Monument Aleksandra III (Novosibirsk) ma wysokość pięciu metrów, wykonany metodą odlewania brązu. Granitowy postument, na którym jest zamontowany, ma wysokość ośmiu metrów. Na jego stronie tytuł reskrypt Aleksandra III do jego następcy, Mikołaj II, który został napisany dekret polecenia, aby rozpocząć budowę torów kolejowych w całej Syberii. Nad pamiątkowym napisem poświęcenia pomnika cesarza, na cokole, pokazuje rosyjski herb.

Inne zabytki

Pomnik cesarza Aleksandra III w Nowosybirsku, trzeci z zestawu na cześć rosyjskiego komunikacji kolejowej. Pierwszy pojawił się w Irkucku. Pomnik zaprojektowany w 1902 roku i został otwarty w 1908 roku. król figura została odlana w brązie w postaci Ataman syberyjskich Kozaków.

Kolejny pomnik Aleksandra III, w uznaniu rozpoczęciem budowy Kolei Transsyberyjskiej, został zbudowany w 1909 roku w Sankt Petersburgu z inicjatywy rodziny królewskiej. W 1937 roku pomnik został zdemontowany i podane do utrzymania Muzeum Rosyjskiej. Aby udostępnić go ponownie został otwarty w 1994 roku przed Marble Palace (dawnego muzeum V. I. Lenina).

problem

Spory o tym, kto zrobił więcej dla rozwoju kolei na Syberii, nie przestają. Wielu wierzy, że wielkie zasługi w tym zakresie należy do Mikołaja II, ponieważ jest Nowosybirsk została założona w jego wieku. Pomnik Aleksandra III pojawił się w wielu istniejących rzeźby króla-innowatora, kontynuując tradycję uhonorowanie cesarza, który rozpoczął torując linii kolejowej nie tylko w europejskiej części kraju.

Do tej pory, ostatni akapit, gdzie pomnik cesarza, stał Nowosybirsku. Pomnik Aleksandra III, zdjęcie z których podróżował po wszystkie media lokalne i krajowe, może być początkiem kolejnej fali wdzięczności dla wszystkich „strażników ziemi rosyjskiej”.