428 Shares 1819 views

"Dexpanthenol" lek. Instrukcje użytkowania

Preparat „pantenol” Użytkownik scharakteryzować jako pochodną kwasu pantotenowego , który w organizmie jest integralnym składnikiem koenzymu A, bierze udział w acetylacji, podczas syntezy kortykosteroidy, porfiryny acetylocholiny. Działanie oznacza korzystny wpływ na metabolizm, regenerację błony śluzowej, skóry, metabolizm komórkowy. Lek wpływa na wytrzymałość włókien kolagenowych, przyspieszając mitozę. Lek ma niewielkie działanie przeciwzapalne. Na podstawie wykorzystania obserwowano lokalnie w szybkiej absorpcji przez skórę i konwersję do kwasu pantotenowego. Lek wiąże się z białkami osocza. Wydzielanie prowadzi się w postaci niezmienionej.

aplikacja

Maść „Dexpanthenol” jest zalecany dla skóry suchej, drobne obejmują uszkodzeń, naruszeń integralności tkanek miękkich. Lek jest wskazany do oparzeń słonecznych, (termiczne), otarcia skóry, owrzodzeń troficznych piszczeli, gdy ropnie. Przez wskazania obejmują pęcherzowe zapalenie skóry, czyraki, owrzodzenia. Lek „Dexpanthenol” Podręcznik zaleca aseptycznych rany chirurgiczne, popękaną skórę, ze słabo zaaklimatyzowanych przeszczepów. Lek jest wskazany do zapobiegania i zaradzania zapalnego i popękane brodawki sutkowe podczas karmienia piersią. Zalecane środki w celu zapewnienia opieki dla niemowląt, leczeniu i zapobieganiu pieluszkowe, rumień przez pieluch.

schemat dawkowania

Lek ten stosowany jest miejscowo. Do opieki dla niemowląt oznacza „Dexpanthenol” Podręcznik zaleca stosowanie dwa lub trzy razy na obszarach problemowych cienkiej warstwy, delikatnie pocierając. Na udojowego obszarze Preparat stosuje się za pomocą kompresji po podaniu (po). Noworodki leczone pośladki, plecy, krocze po każdych zabiegów wodnych lub zmiany ubrania.

Działania niepożądane

medycyna „Dexpanthenol” (podręcznik ostrzega o tym) może powodować reakcje alergiczne. Z reguły są one wynikiem nietolerancji składników. należy zawiesić wykorzystanie pieniędzy i udać się do lekarza w trakcie rozwoju negatywnych przejawach.

Przeciwwskazania

„Pantenol” lek (maść) instrukcja obsługi zaleca nadwrażliwość na składniki w obrębie jego struktury. Środki dopuszczone do stosowania w okresie ciąży i laktacji. Jednak powołanie zostaje udostępniona przez lekarza wskazanego.

Aby uzyskać więcej informacji,

Medycyna „Dexpanthenol” instrukcja nie jest zalecany do stosowania w przypadku sączących ran. Terapia przeszczepy trudne gojenie, wrzody powinny być kontrolowane przez specjalistę. Nie ujawnione przypadki w praktyce oznacza, interakcji z innymi lekami, mających znaczenie kliniczne. Pomimo bez recepty w aptekach, zanim konieczne jest stosowanie skonsultować ze specjalistą. Lek może być stosowany przez okres pięciu lat od daty wydania. Przechowywanie odbywa się w miejscu niedostępnym dla dzieci, zawsze zgodnie z warunkami wilgotności i temperatury.