743 Shares 9893 views

Analog "Linex" tanie. Analogiem leku „linex”: Opinie lekarzy

Dysbakterioza – zaburzenia równowagi mikrobiologicznej w jelicie, gdy ilość bifidobakterii i bakterii mlekowych staje się pomijalne, podczas gdy liczba patogennych – niebezpiecznie wysokiego. W rezultacie, człowiek zaczyna czuć się źle, ma bóle brzucha, start wymioty, biegunka, reakcje skórne występują nawet. Że w tym przypadku wziąć? Przyjść z pomocą znanego leku „linex”, który jest w stanie normalizować jelit. Jednak oprócz tego powszechnego leku i ma inne, równie skuteczne środki. Dlatego będziemy rozważać dzisiaj, w jakie formy wydany lek „linex”, instrukcję obsługi, analogi tego leku. Aby określić, jakie koszty leków, które nie są tak skuteczne jak ich odpowiednik popularnej.


Lek „Linex”: świadectwo

Lek ten został przepisany i małych dzieci i ich rodziców w leczeniu i profilaktyce dysbioza, która objawia się objawy takie jak biegunka, wzdęcia, nudności, wymioty, bóle brzucha. Czasami może to być nawet reakcje alergiczne.

Skład, struktura

Lek „Linex” realizowany jest w postaci białych kapsułek, w środku którego znajduje się biały proszek, bez zapachu.

środki Skład: Substancja podstawowa – lebenin proszkowe. Jego skład: lakto-i Bifidobacterium. Elementy podtrzymujące wystają laktozę, skrobię ziemniaczaną, stearynian magnezu.

Jako środek do podjęcia „linex”?

Lek ten powinien być stosowany wewnątrz po jedzeniu, więc koniecznie spłukiwane wodą, sokiem lub kompotem.

1. niemowląt do 2 lat – 1 kapsułka trzy razy dziennie.

2. dzieci w wieku od 2 do 12 lat, – 1 lub 2 kapsułki 3 razy dziennie.

3. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat – 2 lub 3 kapsułki trzy razy dziennie.

Ostrzeżenie! Ponieważ lek „Linex” jest dostępna tylko w postaci kapsułek, i nie są one małe, kiddies piersi przed użyciem leku wylewa się proszku z kapsułki, aby określić je łyżeczką i miesza z wodą. I tylko w ten sposób należy podawać ten lek dzieci.

koszt

Cena leku „linex” wielu wydają się wysokie. I to jest prawda. Na przykład, za pakiet składający się z 16 kapsułek, średnio trzeba zapłacić 300 rubli. Jeśli opakowania pozostałych – 32 kapsułek, to należy zapłacić około 550 rubli. Biorąc pod uwagę, że oznacza, że trzeba wziąć trzy razy dziennie, to łatwo obliczyć, że jedno opakowanie wystarczy tylko przez 5 dni. Musimy uruchomić z powrotem do apteki, bo lekarz przepisał wziąć ten lek przez co najmniej 1,5 tygodni.

Jakie leki zastąpić?

Analogi „linex” – tańsze leki – można znaleźć w każdej aptece. Jednak nie zawsze są one w widocznym miejscu. Po wszystkich farmaceutów najlepiej sprzedających drogie leki, więc umieścić środek „linex” na widok publiczny.

Jednak trzeba wiedzieć o niedrogich leków, które są tak dobre, jak na skuteczności znanego odpowiednika. Wśród tanich leków, które pomagają radzić sobie z dysbioza można znaleźć narzędzia, takie jak „Bifidumbacterin”, „Laktobakteryn” i „jogurt”.

Tanim substytutem dla maluchów

Oznacza „Bifidumbacterin” – taniej analog „linex” dla dzieci, lek jest popularny wśród ludzi, produkowanych w następujący sposób:

– ampułki;

– proszek;

– kapsułki;

– tabletki;

– świece.

Tablet i świeca zawierać 1 dawkę leku. I wszystkie inne oznakowane opakowanie – 5 dawek. Jaką formę zwolnienia powinny być stosowane w konkretnym przypadku decyduje lekarz.

Preparat zawiera specjalną masą zawierającą bifidobakterii (np zawarte w mikroflorze jelitowej w stan normalny), a także bifidogenne czynnikiem wpływającym na wzrost bifidobakterii. Ponadto, lek ten jest laktoza.

Dawkowania niedrogich leków dla dzieci z dysbioza

Analogowy „Linex” – tani lek „Bifidumbacterin” – mogą być używane nawet niemowlętom. Dla noworodków, lek ten podaje się podczas karmienia. W tym przypadku, środki muszą być rozcieńczone w mleku kobiecym lub preparacie dla niemowląt. Starsze dzieci powinny mieszać leku z czystą wodą lub z jakichkolwiek produktów mlecznych. Po rozcieńczeniu oznacza, że musi natychmiast wypić, nie czekając do całkowitego rozpuszczenia. Leki powinny być spożywane podczas posiłku, ale jeśli istnieje potrzeba, to odpowiednik leku „linex” można korzystać w dowolnym momencie.

Dawkowanie „Bifidumbacterin” w następujący sposób:

 • Niemowlęta do 6 miesięcy – 1 saszetka (5 dawek) trzy razy dziennie (3 dni). Następnie wiele technik należy zwiększyć do 5-6 razy (jak określono przez pediatrę).
 • Okruchy od 6 miesięcy do 3 lat – 1 saszetka 3-4 razy dziennie.
 • Dzieci w wieku od 3 do 7 lat – 1 saszetka 4-5 razy dziennie.
 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 7 lat – 2 torby, co odpowiada 10 dawek 3-4 razy dziennie.

Zazwyczaj przebieg leczenia „Bifidumbacterin” – 1 miesiąc.

Koszt taniego zamiennika

To narzędzie jest tani analog leku „linex”. Cena „Bifidumbacterin” uwalniania leku zależy od kształtu i ilości leku. Koszt lek w postaci suchej (30) torby znajduje się około 250 rubli. Cena świec też jest mniej więcej w tej samej kategorii cenowej. Ponad 10 zawiesiny pochwy należy 85 rubli. Ampułki z tego środka dla niemowląt kosztować około 100 $, to za 10 sztuk. Tabletki „Bifidumbacterin” w ilości 30 sztuk kosztuje też około 90 rubli.

Tani lek dla dzieci i dorosłych

Oznacza „Laktobakteryn” – doskonały analog „linex”: tani, skuteczny lek, który może unormować stan układu pokarmowego, poprawia przemianę materii. On przyczynia się do przywrócenia naturalnej odporności. Powołany tego leku zbyt dysbacteriosis.

Leki dostępne w dwóch formach:

 1. W postaci czopków dopochwowych.
 2. W postaci tabletek.

Główny składnik aktywny według narzędzia – Lactobacillus acidophilus.

Lek „Laktobakteryn”: Zasady wstępu

Tabletki można podawać dzieciom i dorosłym.

 • Niemowlęta do 24 miesięcy – 2 tabletki dwa razy dziennie.
 • Dzieci w wieku od 2 do 6 lat – 3 tabletki trzy razy dziennie.
 • Dzieci starsze niż 6 lat i dorośli – 5 pigułek trzy razy dziennie.

Czas trwania leczenia wynosi zwykle 1 tydzień.

Czopki dopochwowe są stosowane wyłącznie w odniesieniu do osób dorosłych.

Tyle wart?

Analogowy „Linex” – tani lek „Laktobakteryn” – nie tak skuteczny, ale jego cena mile zadowolony. Tak więc, na opakowaniu tabletek (20 sztuk) należy zapłacić 120 rubli. Do świec (10 sztuk) trzeba zapłacić tylko 80 rubli.

Opinie lekarzy o leku „Laktobakteryn”

Fakt, że analog „Linex” tani, nie ma wpływu na jego jakość. Internistów i pediatrów w jednym głosem mówią, że jest to dobre lekarstwo przeciwko dysbioza. Ten domowy lek pomaga pacjentom sobie z zespołem jelita drażliwego, zapalenie jelita grubego. pozostawił również opinie pozytywne pediatrów, którzy piszą, że lek „Laktobakteryn” radzi sobie z kolką u noworodka. Pomimo faktu, że lek ten zasługuje tylko pochwały od lekarzy, ale eksperci ostrzegają rodziców o tym: dać środki do jego synów i córki potrzebują tylko po wizycie w szpitalu. Jak u dorosłych pacjentów, lekarze mogą swobodnie wziąć pojazd bez recepty, zwłaszcza jeśli mężczyzna lub kobieta pili wcześniej.

Eksperci mówią o przygotowaniu „Laktobakteryn” za bezpieczny lek, który nie powoduje skutków ubocznych.

Oznacza „jogurt” – dobry analog „linex” lek

Jest on inny lek, w których substancja czynna akt Lactobacillus acidophilus. środek ten normalizuje mikroflorę jelit. Dostępny lek w postaci kapsułek. Używać ich podczas posiłków spłukiwane wodą lub kompot.

Dawkowania narzędzia:

 • Okruchy z 3 lata – 1 kapsułka 2-3 razy dziennie.
 • Dorośli – 2-3 kapsułki trzy razy dziennie.

Trzeba wziąć lek tak długo, jak pacjent jest leczony antybiotykami, i dłużej, aż do ustąpienia objawów. Następnie trzeba przejść do stosowania profilaktycznego.

Koszt leków „Jogurt”

Kapsułki te są sprzedawane w aptekach średnio 80 rubli w opakowaniu, które jest 30 kapsułek.

Opinie lekarzy o leku „Jogurt”

Według lekarzy na temat tego leku jednoznaczna – eksperci zalecają jako sposobu leczenia i zapobiegania dysbioza. Chociaż analogi „Linex” tańsze, a mimo to nie wszystko do niego przyznać. Efektywność oznacza „Jogurt” Świadczy o tym fakt, że szpital jest lek podawany pacjentom. Lekarze mówią bardzo dobrze z nim, ponieważ lek ma skutki uboczne i przeciwwskazania. Kapsuły „Jogurt” są całkowicie bezpieczne, a zatem zasługują tylko pozytywne opinie od terapeutów i pediatrów. Jednak, aby dać mu środki, aby dzieci mogą być tylko 3 roku życia.

Teraz, gdy wiesz, co jest konieczne lek „Linex”. Cena, analogi narkotyków zostały również uznane przez nas. Okazało się, że są tańsze od dysbioza fundusze, które są równie skuteczne jak kosztownych prototypów.