93 Shares 6903 views

przerost prostaty: Przyczyny i leczenie

powiększenie prostaty często występuje, gdy badanie lekarz podczas przejścia komisji lekarskiej. Zmiana rozmiaru występuje najczęściej w wyniku przepływu procesu zapalnego. W wyniku tego zjawiska, pacjent może rozwinąć się zapalenie gruczołu krokowego. Określić przyczynę wzrostu wielkości tkanki nie może być sam. W związku z tym, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem po wykryciu objawów chorobowych.

Czym jest prostata

Prostaty jest dławik, posiadające małe wymiary. W kształcie przypomina kasztan. Żelazo znajduje się poniżej i przed pęcherza odbytnicy: górnej części cewki. Prostaty jest jednym z głównych składników męskiego układu rozrodczego. Żelazo spełnia wiele funkcji, z których jeden jest stworzenie spermy.

W niektórych chorobach prostaty może zmienić jego rozmiar. Jeśli wystąpią takie objawy należy zdecydowanie do lekarza. Powiększenie prostaty wymaga natychmiastowego leczenia.

Aby rozpocząć powinni przejść szczegółowe badanie w celu ustalenia przyczyny i rozwoju choroby. Tylko wykwalifikowana osoba jest w stanie prawidłowo zdiagnozować i zalecić odpowiednie leczenie.

Co trzeba wiedzieć o powiększonej prostaty

przerost prostaty wskazuje na obecność w organizmie pewnych patologiach. Gdy pojawi się chłopiec tylko w świetle jego gruczołu krokowego ma mały rozmiar. W okresie dojrzewania u młodych ludzi zwiększa poziom testosteronu. Wynikiem jest powiększenie prostaty. żelazko zacznie w pełni funkcjonować w wieku 17 lat.

W kolejnym okresie 20 lat, wzrost prostaty znacznie spowalnia. Żelazo nie powoduje problemów. Należy zauważyć, że powiększenie prostaty występuje tylko w 10% mężczyzn, których wiek wynosi 30 lat.

W tym wzrostu prostaty nie zatrzyma. Drugi skok następuje w wieku 40 lat. Ponad 50% mężczyzn do 60 lat cierpi na przerost prostaty wielkości i wieku 80 – 90%.

Kodeks wymaga leczenia

W okresie dojrzewania, wzrostu prostaty jest normalne i odbywa się ten proces sprawnie i bez objawów. Jednakże, prostaty, zwiększa się po 40 latach, potrzebuje terapii. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska, pierwszy cierpi cewkę moczową. On mocno skompresowany, co powoduje pewne trudności z opróżnieniem pęcherza. Podobny stan lekarze nadany tytuł „łagodnego rozrostu gruczołu krokowego”. Druga nazwa tej choroby – gruczolaka prostaty.

W większości przypadków, przerost zaczyna się rozwijać. W rezultacie, człowiek przestaje całkowicie opróżnić pęcherz, jak cewka moczowa zaciśnięty silniejsza. Na problemy się nie kończą. Warto zauważyć, że rozwój tej choroby często prowadzi do pogrubienia ścian pęcherza moczowego. Terminowe diagnoza i leczenie może pozbyć rozrostu we wczesnych stadiach.

objawy chorobowe

Prostaty, powiększenie rozmiarów, może znacznie zakłócić człowieka. Głównym objawem choroby – trudności w oddawaniu moczu. Ten znak łamania występują w prawie wszystkich pacjentów, w obliczu takiego problemu.

Objawy choroby mogą być łagodne. Po tym wszystkim, ciśnienie rozszerzonej prostaty można do pewnego stopnia korekcji przez mięśni pęcherza. Powiększenie prostaty jest zwykle kładzie nacisk na cewkę moczową. Może to oznaczać, przerywany przepływ moczu lub uduszono. Oprócz tych objawów pacjent może wystąpić:

 • dyskomfort wynikający z niekompletnym opróżnianiem pęcherza;
 • mocz w niektórych przypadkach nadal kapie nawet po oddaniu moczu;
 • trudności w oddawaniu moczu.

Nasilenie tych objawów zależy od tego, czy powiększenie prostaty są zainteresowane. Leczenie zależy również od tych parametrów.

inne objawy

Jeżeli prostaty powiększa się 2 razy, ciecz zgromadzona w pęcherzu mogą powodować podrażnienie. Objawy w tym przypadku są różne:

 • ból powstający podczas oddawania moczu;
 • nietrzymanie moczu – utrata kontroli nad trzymaniem moczu;
 • częste oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy;
 • poczucie pilności, której towarzyszy chęć oddania moczu.

Powiększone Przyczyny prostaty

Leczenie tej choroby zaczyna się od identyfikacji przyczyn jej rozwoju. Więc należy poddać gruntownej analizy. Wśród głównych przyczyn chorób przeznaczyć:

 • wzrost prostaty stymuluje zwiększoną produkcję estrogenów i zmniejszenie powstawania testosteronu.
 • Prostata produkuje substancję – dihydrotestosteron, testosteron neutralizujących. Wraz z wiekiem, synteza DHT w organizmie nie zmniejsza się. Ale testosteronu zmniejsza się. W rezultacie, nie jest stymulacja komórek gruczołu krokowego.
 • Predyspozycje genetyczne. Wzrost komórek prostaty może być zaprogramowany do dorosłości.
 • rak prostaty.
 • Różne choroby zakaźne towarzyszy stan zapalny.

Główne sposoby leczenia

Co zrobić, jeśli powiększenie prostaty? Jak leczyć tę patologię? I te pytania można odpowiedzieć tylko przez specjalistę wąskim profilu. Obecnie istnieje kilka kluczowych obszarach: chirurgiczne, leczenie i obserwacja. Wybierz metodę terapii zależy od tego, jakie czynniki przyczyniły się do stymulacji wzrostu komórek nowotworowych, a także na ile tkanka wzrosła w rozmiarze.

Wybierz odpowiedni sposób na własną rękę jest niemożliwe. Uczynić to może być tylko lekarz. Nie starają się zidentyfikować przyczynę własnej patologii. Samoleczenia w tym przypadku może być przyczyną poważnych powikłań.

metoda nadzorcza

Ta metoda leczenia przerostu prostaty są wybierane, jeśli:

 • Pacjent ma łagodne objawy choroby, które nie powodują poważnego dyskomfortu.
 • Jeżeli pacjent nie chce długo, aby zidentyfikować przyczynę choroby i brać lekarstwa i martwić się o ich skutki uboczne.
 • Jeżeli liczba objawów znacznie spadła po korekcie życia.

Co czeka

W przypadku wybrania metody obserwacji, pacjent powinien ograniczyć ilość spożywanych płynów w ciągu dnia. Na dwie godziny przed pójściem do łóżka nie mogą pić niczego.

Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować użycie alkoholu. Podczas wizyty w toalecie trzeba całkowicie opróżnić pęcherz. Przed zastosowaniem każdego leku moczopędnego, należy dokładnie zbadać jego skutki uboczne. Nie należy przyjmować leków bez konsultacji z ekspertami. Niekontrolowane leczenie objawów choroby może pogorszyć sytuację.

lek

Jeśli powiększenie prostaty u mężczyzn i metody obserwacji nie przynieść odpowiednie rezultaty, to jest przypisany do terapii medycznej. Metoda ta jest uzasadniona, jeżeli:

 • obserwacja pacjenta nie pomogło;
 • istnieje ryzyko wystąpienia poważnych powikłań;
 • gdy zmiana stylu życia nie zdarzają się żadnych zmian.

Zwłaszcza farmakoterapia

Jeśli metoda obserwacji nie zbliżył się w pacjenta i nie ma poprawy, lekarz może przepisać leki. Powinny one podjąć tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy przekraczać dawki, zgody lekarza. Wymagana ilość leku jest ustalana po ustanowieniu powoduje powiększenie gruczołu krokowego i kontroli. Po wyznaczeniu biegłego również uwzględnia symptomy opisane przez pacjenta. Do terapii można przypisać:

 • hormony;
 • alfa-adrenergiczne;
 • środki ziołowe;
 • środki przeciwdrobnoustrojowe;
 • leki homeopatyczne;
 • antybiotyki polienowe;
 • przeciwnowotworowy i lek przeciw chorobie Parkinsona.

leczenie fitopreparatami

Nawet w czasach starożytnych, aby przezwyciężyć wzrost w prostacie próbowałem różnych ziół. W tej chwili ten rodzaj terapii oferuje szereg zarzutów o roślinach leczniczych, z których część składa się głównie z ekstraktów.

Skuteczność tych środków zależy od tego, ile zawierają fitosterole. Takie formulacje umożliwiają zmniejszenie produkcji prostaglandyn w prostacie, aby usunąć procesu zapalnego, lub całkowite zatrzymanie powolne aktywnego wzrostu komórek tkanki. Zrobione takich leków wydawanych wyłącznie na receptę.

biorąc hormony

leczenie hormonalne umożliwić proces normalizacji aktywnego wzrostu tkanek prostaty. Wraz z rozwojem patologii szczególności estrogenów i androgenów znaczenie. Ostatni blok syntezy testosteronu. Mogą również wpływać na efekty androgeniczne w prostacie został upuszczony lub podwzgórza-przysadka.

leczenie hormonalne nie tylko normalizuje oddawanie moczu, ale także zmniejszyć wielkość tkanki prostaty. Jednakże stosowanie takich leków jest ograniczone w ostatnich latach, ponieważ takie preparaty mają wiele skutków ubocznych. Szczególnie wyróżnia się takich naruszeń jak zmniejszenie popędu płciowego i impotencji. Wszelkie hormon stosowany w monoterapii nie jest zalecane.

interwencja chirurgiczna

Lekarz może zalecić operację jeśli pacjent ma powiększoną prostatę. Przyczyny tej choroby, mogą być ukryte w powstawaniu guzów. Warto zauważyć, że nie tak dawno temu, taka metoda jest najbardziej skuteczna terapia. Ale są nowe leki, a chirurgia dla rozszerzonej prostaty ośrodka jest niezwykle rzadkie. Najczęściej operacja jest wykonywana w przypadkach, w których istnieją czynniki, które pogarszają stan pacjenta lub leczenia farmakologicznego nie pomogło. Przeprowadzono operację, jeżeli:

 • Zaczęło się krwawienie z cewki moczowej;
 • istniały poważne problemy z oddawaniem moczu;
 • są kamienie pęcherza moczowego;
 • pojawiły się ostre zatrzymanie moczu;
 • niekompletny opróżnianie pęcherza;
 • Leczenie lekiem nie był skuteczny;
 • były powikłania – naruszenie nerek, zapalenie i tak dalej.

Cechy chirurgii

Operacja ta, którą przeprowadza się w powiększonej prostaty – jest skuteczny sposób leczenia i rodnik ale dość niebezpieczne. Jest w rozwoju niepożądanych po operacji. Pacjent może mieć problemy z siłą, a także niekontrolowanego wycieku płynu z pęcherza i zwężenia cewki moczowej. Nie zaleca się do zabiegu, jeśli pacjent:

 • cukrzyca;
 • ciężka choroba nerek, płuc, serca;
 • zaburzenia psychiczne;
 • marskość wątroby.

Najczęstszym sposobem leczenia powiększenie gruczołu krokowego przez interwencję chirurgiczną – przezcewkowej chirurgii i prostatektomii. W pierwszym przypadku usunięcie gruczołu wykonywana w cewce moczowej, w drugiej – przez nacięcie brzucha.

Nieleczony

Co zrobić, jeśli powiększenie prostaty? Co zrobić, jeśli mam chorobę? Jeśli czas nie identyfikuje przyczynę choroby, mogą wystąpić powikłania. W pierwszej kolejności jest całkowicie pusty pęcherz. Będzie on stopniowo gromadzić się płyn, który ostatecznie doprowadzi do wzrostu mikroorganizmów i rozwoju choroby zakaźnej. Często w tych warunkach tworzą kamienie.

W tym przypadku, zbiorniki znajdują się na wewnętrznej powierzchni, będzie podlegał regularnej uszkodzenia. To może prowadzić do pojawienia się moczu krwi. Takie objawy mogą występować ze względu na tkankę pęcherza rozciągania. Jeśli na tym etapie człowiek nie udać się do lekarza, choroba będzie się rozwijać. W rezultacie, mocz będzie płynąć z powrotem do nerek, co z kolei będzie prowadzić do ich awarii.

To z tego powodu, że należy zwrócić uwagę na nawet niewielkich objawów. Jeśli powiększony gruczolak prostaty i przeprowadza terapię choroby, można rozpocząć nieodwracalne konsekwencje.

Na koniec

Jeśli powiększonej prostaty, należy natychmiast udać się do lekarza. W przypadku braku odpowiedniego leczenia patologii będą dalej rozwinięte, które ostatecznie prowadzą do nieodwracalnego konsekwencje. Nie należy odkładać wizyty w klinice. Wczesne rozpoznanie i leczenie zapobiega rozwojowi raka prostaty.