859 Shares 4007 views

Nikofleks: recenzje. "Nikofleks" to maść do użytku zewnętrznego. Instrukcje użycia, analogi, cena

Jakie składniki zawierają lek "Nikofleks"? Kompozycja tego leku i jego postać zostaną przedstawione później. Ponadto, dowiesz się, jakie wskazania do stosowania wspomnianego leku mają, jeśli ma analogi i przeciwwskazania, jakie są jego ceny, co mówią pacjenci, itp.


Skład, opakowanie i kształt

W jakiej formie produkują Nikofleksa? Eksperci twierdzą, że ten lek ma tylko jedyną formę – maść. Czasem nazywany jest żelem lub kremem.

Aktywnymi składnikami tego leku są kapsaicyna, etynylototynat i salicylan glikolu etylenowego. Maść trafia do sprzedaży w 50 gw rurach wykonanych z aluminium, które są zawarte w opakowaniach kartonowych.

Właściwości farmakologiczne czynnika zewnętrznego

Jakie są właściwości leku "Nikofleks"? Zastosowanie tego leku powoduje znieczulenie, wchłanianie i miejscowe działania drażniące.

Zgodnie z załączonymi instrukcjami, maść ma substancje, które sprzyjają rozszerzaniu naczyń w miejscu stosowania, a także powodują wzrost temperatury obszaru skóry i uczucie ciepła.

Skuteczność terapeutyczna tego leku wynika z jego kompozycji. Zdaniem ekspertów, kapsaicyna ma właściwości rozpraszające i drażniące, nikotynian etylu – efekt resorpcji i salicylan glikolu etylenowego – działanie przeciwzapalne.

Po jakim czasie leki "Nikoflex", których cena jest wskazana poniżej, zaczynają działać? Jak pokazuje praktyka, efekt korzystania z tego narzędzia trwa około kilku minut i trwa przez godzinę.

Należy zauważyć w szczególności, że efekt rozgrzewania leku, jak również jego zdolność do poprawy przepływu krwi, ma pozytywny wpływ na leczenie różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, które mają charakter zapalny.

Zasada działania

Jak działa lek "Nikofleks"? Żel pobudza receptory skóry i powoduje reakcje odruchowe. W wyniku tej ekspozycji występuje hipertermia i przekrwienie skóry.

Mechanizm działania maści jest spowodowany aktywacją i uwalnianiem enkefalin i endorfin w centralnym układzie nerwowym, a także osłabienie lub zahamowanie bólu w obszarach zapalnych. Dzieje się tak poprzez współdziałanie stymulujących i stymulujących impulsów w układzie nerwowym.

Wskazania dotyczące użycia

Co pacjent może przepisać lek jak Nikofleks? Komentarze ekspertów wskazują następujące oznaki tego leku:

  • Ból w stawach i mięśniach;
  • Rozciąganie więzadeł i mięśni.

Należy również zauważyć, że ten krem jest często stosowany do rozgrzewania tkanki mięśniowej przed i po silnym wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania do stosowania

Jakie warunki i choroby pacjenta zabraniają stosowania żelu "Nikofleks"? Uwagi lekarzy wskazują na następujące przeciwwskazania:

  • Okres karmienia piersią;
  • Zwiększona wrażliwość pacjenta na składniki leku;
  • Ostre zapalenie stawów;
  • Dzieci w wieku do sześciu lat;
  • Naruszenie integralności skóry przy stosowaniu maści;
  • Okres ciąży.

Należy również zauważyć, że ze szczególną ostrożnością leki stosowane są w wieku szkolnym (6-12 lat), a także w astmie (oskrzelowa, aspiryna).

Jak należy stosować maść "Nikofleks"?

Tabletki do złagodzenia bólu są równie dobre, jak maść. Niestety, ta forma leku "Nikofleks" nie istnieje. Przeznaczony jest do użytku zewnętrznego.

Zgodnie z załączonymi instrukcjami przed bezpośrednim użyciem żelu skóra pokrywa uszkodzenie należy dokładnie umyć ciepłą wodą i mydłem dla niemowląt. Następnie czyste powierzchnie należy wytrzeć suchym, a następnie nanieść cienką warstwą leku.

W celu uzyskania największego efektu terapeutycznego, żel należy intensywnie przetrzeć do skóry. Częstotliwość stosowania tego leku jest 2-3 razy na dobę.

W celu ogrzania tkanki mięśniowej do wysiłku fizycznego leki należy nakładać na pasek o długości 4 cm.

Jeśli obawiasz się bólu stawów, zaleca się użycie maść "Nikoflex" raz dziennie przez pierwsze trzy dni, a następnie dwa razy dziennie (wieczorem i rano).

Zdarzenia niepożądane

Jakie niepożądane reakcje mogą powodować żel "Nikofleks"? Opinie o tym leku mówią, że tylko w jednym przypadku powoduje alergię lub obrzęk naczynioruchowy. Z reguły jest to spowodowane nietolerancją substancji czynnych leku.

Nie martw się, jeśli po nałożeniu żelu obserwujesz zaczerwienienie skóry, a także mrowienie i pieczenie w miejscu aplikacji. Jest to dość normalna reakcja, która ukazuje się na samym początku terapeutycznego działania leku.

Należy zauważyć, że do tej pory nie ma dowodów przedawkowania leku "Nikofleks", co prowadziłoby do negatywnych konsekwencji. Jednak fakt ten nie oznacza, że omawiane leki mogą być stosowane bez nadzoru i bez zalecenia lekarza.

Interakcje z lekami

Zgodnie z instrukcjami, lek "Nikofleks" jest w stanie wzmocnić wchłanianie innych leków przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Dlatego ich jednoczesne stosowanie jest niepożądane. Odstęp między stosowaniem maści i innych środków powinien wynosić co najmniej dwie godziny.

Specjalne zalecenia

Aby uniknąć podania maści w oczach i innych błonach śluzowych po użyciu, należy umyć ręce mydłem i wodą.

W celu osiągnięcia maksymalnego efektu terapeutycznego żel należy pocierać w skórę przez 3-4 minuty. W takim przypadku miejsce pacjenta powinno być lekko zaczerwienione (czasami obserwuje się niewielkie uczucie pieczenia).

Okres trwałości, sposoby przechowywania i uwalniania

Ten lek jest wydalany w aptece bez recepty lekarza. Okres przechowywania wynosi 5 lat. Po upływie tego czasu lek należy usunąć. Użyj zepsutego maści jest zabronione.

Jak należy przechowywać żel Nikoflex? Uwagi lekarzy mówią, że ten lek najlepiej zachować w ciemnym miejscu, gdzie temperatura powietrza nie przekracza 25 stopni.

Koszty i analogi środków zewnętrznych

Co może zastąpić taki zewnętrzny preparat jak Nikofleks? Analogi tego leku znajdują się u prawie wszystkich aptek. Najbardziej popularne i skuteczne są następujące produkty: "Espol" i tynk pieprzowy "Doctor Peretz". Należy zauważyć, że oba leki są wytwarzane w Rosji. Zawierają one także kapsaicynę, która pozwala wyeliminować wszelkie zespoły bólowe.

Ile maści "Nikofleks"? Cena tego środka nie jest zbyt wysoka. Kup 50 g leku, który można wykupić za 195-220 rubli. Jedna rura tego leku wystarcza do kilku zabiegów.

Uwagi pacjenta dotyczące lokalnego przygotowania "Nikofleks"

Maść "Nikofleks" jest dość popularnym preparatem do stosowania miejscowego. Zgodnie z opiniami tych, którzy używali tego lekarstwa, całkowicie radzi sobie z tym zadaniem.

Po nałożeniu żelu uczucie bólu w stawach i mięśniach szybko ustępuje. Jednocześnie objawia się bardzo przyjemny efekt rozgrzewający. Przed pójściem spać pacjentom nie ma uczucia dyskomfortu do rana.

Oprócz pozytywnych doniesień o narkotyku "Nikofleks", czasami są negatywne odpowiedzi. U tych pacjentów pacjenci skarżą się, że omawiane leki są uczulone. Jednak eksperci zauważają, że wiele osób myli normalną reakcję organizmu na żel z efektami ubocznymi.

Należy również powiedzieć, że u niektórych pacjentów, gdy maść jest stosowana, ciśnienie czasami maleje i pojawiają się dreszcze. W tym przypadku lek jest lepiej anulować.