326 Shares 2293 views

Evfrosiniya Kolyupanovskaya (w świecie Evdokiya Grigorevna Vyazemskaya): biografia, święty wiosna

W każdych okolicznościach, nie był człowiekiem, dla każdej duszy to stan naturalny – dążeniu do światła, czystości, dobroci. Tylko ktoś to pragnienie głęboko pod nabytej mądrości tego świata, a ktoś, tak jak Euphrosyne Kolyupanovskoy go na powierzchni. Częściej są to jeszcze bardzo młody, a nie cynizm okaleczone dusze.

Życie na dworze

Sam święty ktoś coś o sobie nie mówią, więc wszystko, co wiadomo o jej życiu doczesnym, napisany od słów Najświętszej współczesnych. Urodziła się w 1758 lub 1759 roku w rodzinie księcia Grigorija Iwanowicza Vyazemsky, przedstawiciel młodszej gałęzi rodziny książęcej. Przy urodzeniu, dziewczynka dostaje nazwę Evdokia i wieku sześciu zidentyfikowano w oddziale po prostu otwartym społeczeństwie szlachetnych panien w tym Smolny Convent.

W 1776 roku ukazuje się pierwszy numer Instytut Smolny zaszczycił Księżniczkę Evdokiya Grigorevna Vyazemskaya. Kobieta natychmiast zidentyfikowany na dwór cześć cesarzowej Katarzyny II. Tutaj Evdokia musiał zabawiać królową znudzony. Ale ziemskie życie wypełnione kulkami, fajerwerków, romansach, nie było do gustu przyszłego świętego.

Być może jest to jeden z kulkami pewnego dnia obudził. Nagle wyraźnie zobaczył twarz, zniekształcony obłudny uśmieszek, nienaturalne pozy figur tanecznych, kiści błyszczące kamienie na półnagich ciał. W tym momencie jego otwarcia, co to wszystko prawda cena, i to jest rzeczywiście wartościowe. W historii wielu z tych przypadków, kiedy ludzie świeccy z więzów i zbliżające się błyskotliwa kariera w jednej chwili „obudzić” i nigdy nie wrócił do swojego dawnego życia.

Ludzie, którzy „obudził”

Można zapamiętać Dimitri Aleksandrowicz Brianczaninow, późniejszy święty Ignacy. Młody człowiek jest absolwentem Wojskowej Szkole Inżynierskiej, był wyjątkowo utalentowany pisarz, pięknie recytowane że uczynił go ulubieńcem świeckiego społeczeństwa. Innym uderzającym przykładem – Paweł Iwanowicz Plihankov, pięć minut do generała, który stał się jednym z starszych Optina nazwanych Varsonofy ojciec. Zamach miał miejsce w jedną noc w życiu tego człowieka. Wszystkie z nich, podobnie jak św Evfrosiniya Kolyupanovskaya raz widział świat z jasnymi oczami, a ponad wszystko, aby ponownie obawiać, „uśpienia”. Każdy z nich jest inny walczył z „śnie”. Ktoś wydał cały majątek i udał się do mnichów, a niektóre jak Euphrosyne, chodził boso w śniegu, umieścić pod łańcuchami odzieżowych, celowo pozbawił się najmniejsze atrybutów wygodnego życia. A wszystko to, aby po raz kolejny nie do „uśpienia” ze światem.

lot

Dokładna data tego wydarzenia, nikt nie pamięta, ale kiedyś księżniczką Evdokia po prostu zniknął. Na brzegu stawu znaleźć sukienkę. Najprawdopodobniej była to próba przekonać potencjalnych prześladowców, że utonął. Ale to nie było możliwe, aby ukryć uciekinier. Cesarzowa wydał rozkaz zatrzymania księżniczkę. Na prowadzone przez jedną z rzek policji rozpoznał ją, a następnie Evdokia G. wrócił do stolicy. Katarzyna II wziął zbiega łagodnie. Po śledcza ujawniła przyczynę ucieczki, a co twardość intencji byłego druhna, aby poświęcić się Bogu, cesarzowa obniżono ją do klasztoru, dając monastyczne sukienka z błyszczącego materiału. Być może Katarzyna chciała wyrazić w ten sposób okrutną ironię czai nad nieoczekiwanego wyboru Evdokia.

wędrowny

Ponad dziesięć lat przyszłych Euphrosinia Kolyupanovskaya wędrował do różnych klasztorów. Byli kobiety High Society musiał pracować na prosforne, doić krowy. W 1806 roku, w wieku 48 lat Evdokia udał się do Moskwy, gdzie otrzymał pisemne błogosławieństwo Metropolitan Platon na wyczynu głupoty mając pod nazwą Euphrosyne głupców. Stało się to raj Sierpuchowska Vvedenskii Episkopatu klasztor.

Życie w klasztorze

Być może cześć Katarzyny wiele razy, przechodząc przez zwykłych wiejskich kobiet i mężczyzn, pogardliwie ściągnięty nosy. A jeden z nich śpi na gołej podłodze, obok psów w pełne smrodu chacie obok klasztoru. Ona celowo wybrał go. „To ja, zamiast spirytusu, z którego skorzystał z wielu w sądzie jestem gorzej niż psy.” – odpowiedzieli świętego na pytanie, dlaczego to dzieli się krwią zwierząt i nie chcą się wydostać z domu. Może w ten sposób ukarania siebie za ostatnim pustym pociechy, być może, śmiem kłopotliwych gości. Nawet w klasztorze pełnego kochanków wędrujących wokół kelyam obcy.

Zamiast królewskiej świty codziennych towarzyszy i przyjaciół na Euphrosyne były trzy psy, dwa koty, kury i indyki. Zostały one wyrzucone z domu tylko raz w roku, w Wielki Czwartek, kiedy matka Euphrosyne Komunii Scary tajemnic Chrystusa.

Święty, przez wiele lat badał tajemnice francuskiej elokwencji, a teraz wykładał jego myśli rosyjskie dowcipy. Euphrosinia koniecznie skąpane w chrzcie w Jordanie się w ubrania i Podbijanie ludu: „Idź, chłopaki, gorąca kąpiel Idź umyć!”

W czasie, gdy w Wwiedeński Episkopatu klasztorze mieszkała Euphrosinia Kolyupanovskaya przebywa kilkakrotnie odwiedził metropolita Moskwy i Kołomna Filaret (Drozdov). Święty zawsze spotkałem go na ścianie klasztoru i ucałował dłoń Pana. Metropolitan, który uważany Euphrosyne ascetyczny, z kolei, pocałował ją w rękę.

Wyczyn głupoty, dobrowolnie niosąc święte, nigdy nie pozostaje bez nagrody przez Boga. Podobnie jak wszystkie znane głupi dla Chrystusa, błogosławiony matka mogła ocalić od choroby i przewidywania przyszłych zdarzeń. To przyciąga ludzi do niej w potrzebie leczenia, komfort i dobre rady. Nocą Euphrosyne poszedł wokół klasztoru i śpiewali psalmy. W ciągu dnia zbiera się w trawie leśnej, co dało pacjenci zwrócił się do niej o pomoc. Matka modliła się w kaplicy obok klasztoru i nabożeństwie przyszedł do katedry klasztoru.

Wydalenie z klasztoru

Więc zajęło prawie czterdzieści lat. Historia rosyjskiego prawosławia pokazuje, że wszystkich wielbicieli, aby uzdrowić, pocieszyć i wspomaga Radę w końcu nieuchronnie znalazł się pod atakiem ludzi, którzy nie udało się uzyskać duchowe dary. Nie jest wyjątkiem i Euphrosinia Kolyupanovskaya. W 1845 roku musiała opuścić klasztor anglikański Sierpuchowska Vvedenskii powodu podobnych ataków. Jedna z kobiet wyleczonych przez nią – Natalia Alekseevna Protopopova, whacky zaprosiła do swojej posiadłości, wieś Kolyupanovo w dzielnicy Aleksin regionu Tula, nad brzegiem rzeki Oka. Gdzie święty spędził pozostałe 10 lat swojego życia. Dlatego matka i stał się znany Euphrosyne Kolyupanovskoy (Aleksinskoye).

Święty wiosna

Natalia Alekseevna zbudowany na świętym głupcem osobnym domu, ale Euphrosinia się tam krowy, ale sami wybrać mały pokój, gdzie mieszkała służba. Najprawdopodobniej matka przez całe życie prosił Boga o przebaczenie dla świeckiej okresu jego życia. Błogosławiony modlił się w wąwozie na brzegu rzeki. Tam, w wąwozie, prawie dziewięćdziesiąt lat kobieta z rękami wykopano studnię, z której wodę do picia, o wszystkich, którzy się do niej o uzdrowienie.

Być może dlatego, metaforycznie, święte sugerują, że wyleczenie choroby jakiejkolwiek potrzeby przede wszystkim wiary w Chrystusa. Ci, którzy wierzą, lekarstwo, a najbardziej prosty sposób, nawet zwykła czysta woda źródlana ze źródła. Ewangelia jest bardzo święty wiosna. Ci, którzy „drink” od niego, nie chorują. Po tym wszystkim, choroba – konsekwencją uszkodzenia i wyznacznikiem naszych dusz.

Chata z trumny

Matka Euphrosyne często poszedł odwiedzić kogoś z ich fanów i długo przebywa z nimi. Zwłaszcza jego sympatia cieszył zarządzania Myshegskogo huty Aleksey Tsemsh, którego ona czule nazywa „syn”. On zbudował szałas dla błogosławiony w swoim ogrodzie, gdzie mieszkała w czasie. Kabina mebli była trumna, w której mama odpoczywa.

Śmierć i gloryfikacja błogosławionych

Trzy tygodnie przed śmiercią błogosławionego Euphrosyne że ujrzała dwóch aniołów, którzy stwierdzili, że nadszedł czas dla nich. Stało się to w niedzielę, w tym czasie w kościele tylko był serwis. Dwie niedziele z rzędu po wizji zdarzeń, z jej słowa zostały powtórzone. W trzecią niedzielę, 3 lipca 1855, moja matka, która osiągnęła prawie sto lat życia, otrzymał komunię i spokój, założonymi rękoma krzyż, wyszedł. Ci, którzy byli w pobliżu, ale przypomniał sobie, że w tym momencie, że pokój był pełen niezwykłego zapachu. Podobne zjawisko zostało opisane przez licznych świadków śmierci świętych.

Błogosławiony Euphrosyne został pochowany w szatach mnicha pełnego w miejscowości Kazań kościół Kolyupanovo. Nad grobem świętego następujący napis został wykonany: „Euphrosinia nieznany świat Buyaya fav Boga, tak premudryya hańba” ( «Euphrosinia niewykształcony Nieznany Bóg wybrał naukowców wstyd.»). W tych słowach – całe jej życie.

W 1988 błogosławionych Evfrosiniya Kolyupanovskaya (Aleksin) został uwielbiony pośród świętych ziemi Tula. Na miejscu spalonego kościoła w Kazaniu jest nowy kościół Kazan klasztor. A ci, którzy modlitwą i wiarą przychodzi do świętego źródła matki, należy uzyskać pomoc i uzdrowienie.