595 Shares 1589 views

Orzeszki ziemne są faktycznie rośliny strączkowe

Orzeszki – zielnych roślina jednoroczna w szerokim fasoli. Zwykle rośnie do wysokości 25-40 cm. Liście jego parnoperistoslozhnye lekko rowkowane uchwyt. Kwiaty w kilku Kwitnące krótkim pędzlem. Pięć Ubijak, biały lub żółty, zakrzywione, kubek dwuwargowy. Elementy kwiat po matrycy zapłodnienia i szypułki i jajników zacząć aktywnie rozwijać przykręcanie głąb gleby, gdzie owoce rozwijają się z jajnika postaci kokonoobraznoy. Same ziarna są pokryte owocni gęstej siatki z różnych ilości materiału siewnego: 1 – 2 nasion (5) w jednej lub dwóch wykryć. Zazwyczaj nasiona są podłużne, mięsiste, w zakresie wielkości od 9 do 20 mm, o czerwonawo-brązowym powłoki. Kwitnienie mielone migdały w czerwcu – lipcu i owoce dojrzewają bardzo szybko – we wrześniu – październiku.


Peanuts – historia i skład chemiczny

Zagrał w 16 pierwsze kultury glinianych migdałów. w Brazylii, gdzie przypadkowo spadła w Chinach, a następnie w Europie. Sięgnął w 18 wieku w Rosji. W tej dziedzinie, orzeszki zaczęła być uprawiana tylko w czasach sowieckich.

Ukazuje to jest teraz w niektórych częściach Kaukazie Północnym Kaukazie, na południu europejskiej części Rosji, w Azji Środkowej.

Skład chemiczny. Nasiona arachidowy użyteczne jako naukowców zidentyfikowały zawierać do 52% oleju, który zawiera tłuszczowych glicerydów lignocerynowy, arachidowy, stearynowy, palmitynowy, oleinowy, linolowy, gipogeevoy, laurynowy, mirystynowy, eykozenovoy, tseritinovoy i behenowy. Dodatkowo olej w nasionach mają białek (do 36%), globuliny (18%), glyuteininy (około 16%) "Arachin" konarahin, witaminy E, B1 (który w nasionach odrywania), kwas pantotenowy, biotynę, etc. . Nasiona olej stoi alkaloid Arachin, choliny i betainy.

lądowanie

(Orzeszki ziemne posadzone nasiona) bliżej do końca kwietnia, czasami na początku maja. Lubi bardzo dobrze rozluźniona, ale raczej „szorstki” ground. Oznacza to, że nie powinno być zbyt kruszony, starannie szlifować grudek. Ziemia powinna być bogata w wapń. Jeśli brakuje – należy dodać 100 – 200 g na 12 – 15 metrów ściółce przed sadzeniem i tym samym – przed kwitnieniem pędy rozpocząć. Optymalna zakwaszenie gleby tej rośliny jest poziomie 5,6 do 6,2.

Nasiona posadzone na głębokości 3 cm w odległości 15 cm od siebie. Pozwala to sadzenie orzechowe znacznie łatwiejsze i wygodniejsze do zwalczania chwastów – tak, że nie pozwala im normalnie rosnąć, pochylając się nisko nad ziemią. Iz pielenie zamieszanie dostać mniej. Grunt musi koniecznie być bogate w substancje organiczne. Ustaw wspólną – humus, torf i mieszaninę odchodów.

Jeśli w pobliżu znajduje się las mieszany – pożądane jest, aby przynieść i dodać gruntów leśnych (jako górnej warstwy luźnego, który jest bardzo łatwy do kopania).

pielęgnacja

Po 6 – 8 tygodni. po usiedli, kiełki orzechowe zaczynają kwitnąć, zapylać. Pindar – Self-zapylających rośliny. I gdy wszystkie kwiaty umrze, konieczne jest roślin okuchit jak ziemniaki i wlać na obficie organiczne łóżka mulch (od torf, trociny, humus, piasek), warstwy nie więcej niż 5 cm. Grunt pod ściółkę powinna być luźna i nierówne.

Chociaż orzeszki podczas kwitnienia obficie podlewane być powinno – co 3 – 4 dni. Gdy bud – znacznie ograniczyć podlewanie – raz na 1 – 1,5nedeli. Ale jeśli nagle w tym czasie odbędzie się stały deszcz – wszystko sadzenie orzechowego byłoby lepiej ukryć.

żniwa

Żniwa, licząc od chwili wyładunku 110 – 120 dni. Jest to dość mało wymagająca roślina. Zauważalne żółknięcie liści – sygnał do awaryjnego zbiorów; lepiej osłabić krzakach widłami. Pamiętaj, aby ułożyć połamane ziarna suszenia w cieniu. Fasola cockleboat łamliwe, uwalniając się bardzo przydatny, pożywne i smaczne orzechy.

Z właściwego sadzenia i dobrej opieki, orzeszki ziemne zachwyci Cię swoim bogatym zbiorze.