142 Shares 6326 views

Oriental mak – popularna bylina

Oriental mak – wieloletnie, które mogą być uprawiane w ogrodzie z celów dekoracyjnych. Kwitnie bardzo długo. Ale zieleni, który jest widoczny na powierzchni przed kwitnieniem, bardzo dekoracyjne. Każdy kwiat nie więcej niż dwa dni życia. Jednak pojawienie się kwiatów jest warte wysiłku, który chcesz dołączyć je do stawienia się na kwietnik.

Jak uprawiać mak wschodni? Sadzenie i uprawa

Najpierw należy wybrać lokalizację dla zakładu. Oriental maku wymaga intensywnego słońca. W skrajnym przypadku odpowiedniego półcieniu. Cóż, jeśli strona jest chroniona przed wiatrem. Nawozić glebę w próchnicę pożądany postęp. Jak widać na zdjęciu, mak wschodni – piękny kwiat. On propagowane przez nasiona i podziału buszu. Niektóre rodzaje mogą być odtwarzane na własną rękę, z powodu mimowolnych wysypka nasion strąków. Ale te okolicznościowe sadzonki często nie tolerują zimę i może być krucha.

Orientalne maki najlepiej hodowane z nasion, locha powinna być w lipcu lub sierpniu. To miejsce powinno być trwałe, ponieważ roślina ta nie może być przeszczepione. Podział krzewów powinny być realizowane w lecie, po orientalne mak zakończyły kwitnienie.

Troska o jasny kwiat

Podlewania maku trzeba umiar. Jeśli nie było suszy, podlewanie może być zwiększona, ale nie nadmiernie. Nawożenie nawozami organicznymi w taki sam sposób, jak w przypadku wszystkich innych roślin wieloletnich. Po kwitnieniu pędy najlepiej usuwać. Obok maku powinny przejść zasadzić inne kwiaty, które wyglądają ozdobny po kwitnieniu maki. Ale nie powinniśmy umieścić je zbyt blisko. Lepiej jest, aby zaznaczyć miejsce, gdzie mak przypadkowo wprowadzone do innego zakładu. Rod głęboki korzeń pozwala mu bezpiecznie spędzić zimowy i przetrwać suszę. Owłosione liście również pomóc Maca wyodrębnić wilgoci z atmosfery. Ale regularne podlewanie jest nadal robi bujny Bush i estetyczne, a kwiaty są większe. Jeśli nie wykopać mak, może pozostać w jednym miejscu przez dziesięć lat lub więcej. Mroźne zimy nie są zagrożeniem dla niego. Ale wiosennych powodzi może wywołać gnicie korzeni. Z biegiem czasu, krzewy stają się większe. To musi być dostarczone bezpośrednio na maku sadzenia: pozostawić przestrzeń pomiędzy przypadkach od pięćdziesięciu centymetrów do jednego metra. Duże i wysokie łodygi kwiatowe można związać z nośnikiem, że nie szkodzi silny wiatr. Transplantacji, jak już wspomniano, jest niepożądana. Ale w kropce można spróbować, starając się zachować korzenie wokół wschodniej maku dużej grudki ziemi. Roślina ta jest bardzo odporna na choroby. Od czasu do czasu dotknięte przez mączniaka i plamienia.

Niebezpieczeństwo podczas lądowania mak

W niektórych krajach, roślina ta jest nielegalna. Lądowanie ponad dziesięciu egzemplarzy wschodniej maku na działce może pociągać za sobą odpowiedzialność karną. Dlatego w dążeniu dekoracyjnych klombów nie powinna przekroczyć prawo. Niestety, mak do otrzymania leków. Prowadzi to do zwiększonej uwagi do tego zakładu.