884 Shares 4342 views

Bobrov Sergey – biografia i twórczość

W tym artykule zostaną uznane za krótka biografia Sergeya Bobrova. Mówimy o poety rosyjskiego, krytyk literacki, tłumacz, muzyki, matematyki, stihovede. Był jednym z założycieli rosyjskiego futuryzmu i popularyzator nauki. Nasz bohater urodził się w 1889 roku, w dniu 9 listopada w Moskwie.


biografia

Bobrov poeta Siergiej Pawłowicz udało się zdobyć wykształcenie sztuki. Od 1904 do 1909 roku studiował w Moskiewska Szkoła Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Od 1911 roku był wolontariuszem kapitału Instytutu Archeologicznego. Pracował w czasopiśmie pod tytułem „Russian archiwum”. Bobrov Sergey studiowała twórczego Yazikova i Puszkina. „Teksty” postsimvolistskoy został szefem grupy w 1913 roku. Od 1914 roku prowadził przez futurystów Zjednoczonych „wirówce”. Jego najbliżsi towarzysze literackie stał Ivan Aksyonov, Mikołaj Asiejew i Borys Pasternak.

tworzenie

Teraz porozmawiajmy o niektórych twórczej pomysłowości które pokazały Sergei Bobrov. Jego wiersze zostały zajęte około jednej trzeciej który ukazał się w 1916 roku pracy „Drugi zbiór wirówek”. Jednak, gdy ich pisania użył dziewięć różnych aliasów. W ciągu trzech lat od przedrewolucyjnej wydawniczej „wirówki” w reżyserii Bobrov Sergey, opublikował kilkanaście książek. Wśród nich należy wymienić oddzielnie pracę Pasternaka „Nad Barier”, jak również licznych kolekcjach Aseeva. Nasz bohater jest aktywnie działał jako teoretyka swoich grupach, a także krytyka-polemista. W latach dwudziestych on opublikowany w czasopiśmie „Print i rewolucji”, używając różnych aliasów. Jego występy charakteryzują się niezwykle ostry ton.

dzikie domysły

Wokół postaci naszego bohatera w latach dwudziestych w kręgach literackich istnieje wiele mitów. Wędrują wzdłuż publikacji pamiętnikarskich. Dzięki tych przypuszczeń stają notorycznie postać poety. Wyraża ideę, że, jak mówią, przed rewolucją była czarna sotnia, a po imprezie był oficerem bezpieczeństwa. Sugeruje się również, że w pisarza mowy Alexander Blok nazwał go trupem, a poeta naprawdę wkrótce zmarł. Nowoczesne naukowców wykazały różnicę pomiędzy opisanej historii i rzeczywistości. Dlatego to wszystko jest po prostu oszustwem.

dalsze działania

Bobrov Sergey wiersze publikowane na łamach kilku przedrewolucyjnych zbiorów, które wyszły w okresie od 1913 do 1917 roku. W szczególności, mówimy o „Lira” Książki „Diamond Forest” i „Ogrodnika na winorośli.” W tych pracach łączył imitację klasycznej poezji rosyjskiej i futurystycznych technik. Dodano do tego jest efektem eksperymentów, przeprowadzonych Andriej Bieły. Dla naszego bohatera charakteryzuje przerw w klasycznym rozmiarze i przechodzą stres w trohslozhnikah. Podobne zjawisko scharakteryzowano przez określony okres i przenosi Pasternak Axyonova.

Wiersze pisał nasz bohater do ostatnich dni życia. Ponownie latach sześćdziesiątych zaczął aktywnie opublikowany. Jego prace pojawiły się na łamach antologii, wśród których wyróżnienie „Dzień Poezji”. Autor opublikował również 3 społeczno-utopijnej powieści „znalazca skarbu”, „specyfikacja iditol” i „mizantropów Rebellion”.

Poeta pracował w GUS. Jego stłumione i zesłany do Kokshetau. Po powrocie do domu i służąc Sergey Hog opublikowany dwa popularne prace naukowe dla studentów. Mówimy o książkach, które są napisane w fantastyczny sposób. działanie matematyczne zwane „Magia rogaty” i „Archimedesa lato”. Te książki były bardzo popularne. „Rogata” został przedrukowany kilka razy, ostatni raz został opublikowany w 2006 roku.

należy zauważyć, autobiograficzną powieść „The Boy” wśród prozy naszego bohatera. Jednym z zainteresowania poety był także wierszem. Należał do opisania dol'nik pierwszy, nazywając go „pauznik”. Bobry opublikowany również dziełem zatytułowanym „Nowa wersyfikacji Puszkina”. Rozmawiałem z wieloma publikacjami. Później wrócił do nowej generacji stihovedcheskim Study Kołmogorowa i młodych Gasparov. Nasz bohater należący do szeregu ważnych badań dotyczących zaburzeń rytmu serca, a także okazjach. Był jednym z założycieli tego tematu.

Gasparov opuścił poeta ciekawe wspomnienia, a także książki dedykowanej pamięci Siergiej Pawłowicz tytułem „Nowoczesny wers rosyjskiej.” Bobrov jest autorem prac nadal mistyfikować „Kiedy biskup asyryjski” Aleksandra Puszkina. Została ona opublikowana w 1918 Pushkinist Lerner nazywa oszustwo autentycznego tekstu Puszkina, poeta po Bobrov wykonane specjalną ekspozycję siebie i otworzył tę technikę tworzenia fałszywy.

Eseje – Chronologia

  • W 1913 Bobrov Sergey opublikował tom wierszy „Ogrodnicy na winorośli.”
  • W 1976 roku zespół wydał pracę "The Boy".
  • W 1993 roku zespół wydał pracę „Dla Bubera [z]. Krytyka doczesnej filozofii. "