806 Shares 5603 views

„Trzynasty pracy Herkulesa”. FA Iskander

Jest to „trzynasty pracy Herkulesa” Iskander i kilka innych opowieści o dzieciństwie były początkiem jego prozy. Wszystkie te prace są małe i wzruszające. Ale tutaj one podniesione kwestie etyczne jest daleka od dzieci. Historie są uważane przebiegły pojęcia honoru i hańby, tchórzostwa i zdrady godności. Apel do wieku dzieci nie stały się mniej ważne, ale przynosi tylko dla czytelnika.


pouczająca historia

I w tym trochę pracy autor pozostaje wierny sobie. Od początku do samego końca jego linii przebiega przez humoru. Ale mimo pogodnym nastroju, historia „Trzynasty pracy Herkulesa” Iskander bardzo pouczające. On sprawia, że czytelnik myśleć o wielu poważnych i ważnych kwestii. Każdy musi decydować za siebie , co to wyczyn , i jak jedna osoba może łączyć odwagę i tchórzostwo. Zawarcie historię „Trzynasty pracą Herkulesa”, Iskander prowadzi czytelnika, aby sądzić, że odwaga może być inna. Okazuje się, że nie zawsze w tej samej osobie odwagę moralną i fizyczną. Tak więc, z siłą ciała, to może okazać się tchórzem w rozwiązywaniu życiowych problemów.

„Trzynasty pracy Herkulesa”. Iskander. Podsumowanie: Nowy nauczyciel

narodowość grecki Harlampi Diogenovich pojawił się w szkole 1 września. Przed, że nikt o tym nie słyszał. Uczył arytmetyki, i był, w przeciwieństwie do tradycyjnego pojęcia matematyków, człowiek ostrożny i gromadzone. Na lekcji Kharlampy Diogenovicha zawsze wzorowa cisza, nigdy nie podniósł głosu, nigdy nie groził, a tym samym udało się utrzymać całą klasę w rękach.

„Trzynasty pracy Herkulesa”. Iskander. Podsumowanie: Przypadek głównego bohatera

Nikt nie miał żadnych przywilejów przed Harlampo Diogenovichem. Nie uniknąć losu być w śmiesznej sytuacji, a głównego bohatera. Jeden dzień nie spełniają zadania w domu. Rozwiązanie nie zbiegają się z odpowiedzią. Chłopak studiuje w drugą zmianę i przyjść na godzinę przed rozpoczęciem lekcji. Kiedy stało się jasne, że kolega nie rozwiązuje problemu, w końcu uspokoił. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły i udał się do gry w piłkę nożną na stadionie. Już w doskonałej klasy Sacharow powiedział, że problem został rozwiązany, a odpowiedź, którą zaprzyjaźnił. Drzwi pojawiła Harlampi Diogenovich i przystąpił do jego siedziby. Bohaterem zauważył, że nawet partia swego sąsiada, spokojny Adolf Komarow (Alik nazywa się, aby nikt w porównaniu z Hitlerem jako wojna trwała) rozwiązuje ten problem.

Fazil Iskander: „Trzynasty pracy Herkulesa”. Podsumowanie: „oszczędność” szczepienie

Klasa wyglądał pielęgniarkę, szukała 5 „A” i dostał 5 „B”. Bohaterem zaproponował, aby pokazać, gdzie są dzieci, które muszą być szczepione przeciwko durowi brzusznemu. Po drodze powiedział lekarzowi, że po tej lekcji klasy jest organizowany na zwiedzanie muzeum. Wracają do 5 „B”. Istnieje deska Avdeenko Shura napisał już trzy cele działania, ale aby wyjaśnić decyzja nie mogła. Pielęgniarka wykonane szczepienia dla wszystkich uczniów, a nauka nie kończy. Harlampi Diogenovich powiedział, że w tej klasie był tam człowiek, który zdecydował się prześcignąć Hercules i dokonać innego trzynastego feat. Po tych słowach wezwał do płyty głównej bohaterki i poprosił o wyjaśnienie rozwiązania problemu. Ale chłopak nawet z faktu, że to było na pokładzie, nie mógł dowiedzieć się, od czego zacząć. Oczywiście dostał zły znak, ale od tego momentu zaczął traktować bardziej poważnie domową. I zrozumiał metodę nauczyciela: hartować dzieci dusza śmiać, uczyć je leczyć się z dawką humoru.