438 Shares 5147 views

Księżniczka z Burundi: zasady dotyczące treści i zdjęć

Po raz pierwszy spektakularny akwarium ryb z romantycznym nazwy Księżniczki z Burundi (Neolamprologus brichardi) został opisany w 1952 ichtiolog Polly. Byliśmy w tym pięknym kraju został wprowadzony w 1972 roku, ta ryba należy do rodziny cichlidae, oderwania Perciformes. Jest domem dla ciepłym afrykańskiego jeziora Tanganika.


Opis ryb

Popularność wśród akwarystów Burundi Księżniczka zasłużyli nie tylko na wytrzymałość i trwałość, ale również atrakcyjny wygląd. Ciało tej ryby jest pomalowany w przyjemnej różowo-beżowym kolorze. W każdej skali, a także żeberka są melenkie plamy cegły odcień. Od ryb oka do jego skrzela przechodzi zostaje przerwany w jednym miejscu dość szeroki czarny pas. Nad nim znajduje się duża jasna plamka żółta. Podczas tarła, głowa i ogon samca są pomalowane na niebiesko.

Wiele innych pielęgnic Burundi Księżniczka jest inny i dość nietypowe płetwy. Ich krawędzie są obszyte białym, a końcówki skutecznie wydłużyć z powodu tego, co mają liroobrazny wygląd. W dobrych warunkach, długość ciała ryb może osiągnąć 9-14 cm.

Jak utrzymać

Woda w domu księżnej Burundi, w Tanganiki, twardy, ma lekko alkalicznej reakcji. Aby czuć się komfortowo ryby w akwarium trzeba spróbować stworzyć takie warunki. Najbardziej odpowiednim do tego cichlid temperatura wody wynosi od + 22 … + 25 °. Aby stymulować tarła, liczba ta wzrosła do około 28 stopni. Sztywność (DH) wody w zbiorniku powinna być 8-20 i kwasowości (pH) – 7.1-8.6.

Brak tlenu w wodzie Goldfish Księżniczka Burundi ruchów nie są zbyt dobre. W związku z tym należy koniecznie akwarium wyposażony w potężny aeratora. Określić, co księżniczka nie jest na tyle powietrza, możliwe jest jej zachowanie. Kiedy głód tlenu ryby te zaczynają się unosić, z ogonem, jak i innych mieszkańców akwarium, rosnąć bliżej powierzchni wody.

Poza aeratora, w tym tsihlidki należy zainstalować filtr (korzystnie wypełniacza marmuru wiórów). Zachować kilka z tych ryb jest dozwolone w zbiorniku do 50 litrów. Ta księżniczka wystarczy. Jednak od tego pielęgnic nauki, lepiej dostać jednego samca i kilku kobiety i umieścić je w akwarium więcej – 150-200 litrów. W takich okolicznościach, to jest możliwe, właściciel będzie mógł zobaczyć ryby i ich grupy tarła.

W akwarium, to najlepiej stworzyć skalisty teren dla Księżniczki z Burundi. Należy także pamiętać, aby posadzić roślinę. Może to być, na przykład, Vallisneria, kamboba etc. Pod rośliny jest konieczne stosowanie specjalnych garnków. Faktem jest, że czasami to pielęgnice zieleni próbując odkopać. Zastępstwo dla wody w akwarium ryby powinien ten jeden raz w tygodniu przez 10-25% objętościowych.

Księżniczka z Burundi: kompatybilność z innymi rybami

Docenione to piękne ryby w akwarium w tym dla jego spokoju, pokojowego charakteru. Z innych dużych ryb nie są zbyt agresywne, że dogaduje się dobrze. Bardzo często jest trzymane razem, na przykład, z Donaciinae i udźca. Dopuszczalne jest, aby uruchomić ją w jednym z akwarium i spokojnych gatunków cichlidae. Czasami te ryby trzymane nawet z Guppy i Molly preferują również dysk alkalicznego, wodę. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy akwarium jest bardzo duża i ryby dorastał razem.

Staje się agresywny tsihlidka zwykle podczas tarła. Podczas tego okresu, ryby akwariowe od sumy zdeponowany w specjalnym pożądane wyprowadzania frytownicy.

Funkcje prowadzenia

Stad te pielęgnice są zawsze oparte na pokrewieństwie. Jednocześnie istnieją najsurowsze hierarchia. Trzon pakietu jest para producentów. Drugim krokiem w hierarchii zajmuje im pomóc w opiece nad narybkiem dorastających żeńskie słonki. Kolejna grupa normalnych młodych osobników. I najbardziej bezsilnych członków paczki są ryby osiągnęły już 3-4 miesiąca życia. Te mieszkańców akwarium nawet nie posiada własnego terytorium. W naturze pływają w górnych warstwach wody i często są poddawane atakom drapieżników.

Co do karmienia

W naturze Księżniczka Burundi, którego treść – procedura jest stosunkowo prosta, zjada małe mięczaki, zooplankton i owadów wodnych. W środowisku akwarium jest zwykle podawana ywo. Ponadto, ryba ta może być karmione i suche. Jednak robi to nie jest zbyt chętny. Niektórzy akwaryści dać Księżniczka z Burundi i posiekaną ryb morskich. Cichlid feed rzeka to oczywiście niemożliwe. Jest to mięso może zawierać wirusy i bakterie, które może być spowodowane przez pasażera akwarium choroby niebezpieczne.

Cechy hodowlane

Dojrzewanie w ryby Księżniczka Burundi przychodzi w wieku 8-10 miesięcy. W prespawning brodawki narządów płciowych kobiet jest znacznie dłuższa. Tarło tej ryby dość często. Jest zdolny do tarła około raz na 20 dni. W tym przypadku ryb, często tworzą się pary, ale czasami wystąpić grupa ikry.

Przemieszczenie zbiornika tarło dla księżnej Burundi powinna być nie mniejsza niż 50 litrów. Tarło ryby te leżały na płaskim kamieniu lub wewnątrz schronu. Dbają o nią bardzo ostrożnie, nie dopuszczając nikogo do przyszłego potomka w promieniu 25 cm. Płodność jest na wysokim poziomie księżniczki Burundi. Para w danej chwili może być odroczone do 200 jaj. Samica rzuca im partii przez około 30-80 sztuk.

Jak jest ryba

Larwy wylęgają się z jaj na trzeci dzień. W ciągu 8-9 dni, zwracają się do smażenia. Karmić tych młodych tsihlidok powinien żyć z kurzu. Bardzo często zdarza się, że producenci zaczynają dbać nie tylko o ich potomstwa, ale również zagranicznym z tych samych gatunków. Pierwsze dwa dni narybek są ściśle o swojej matce. Wtedy zaczynają płynąć w jasnych obszarach w poszukiwaniu pożywienia. Po około 7 dni po wykluciu, ich oczy są niebieskie, a 14 – nie jest białe obrzeża na płetwach.

Rodzice dbając o smażyć przez dwa tygodnie. Po tym czasie młode ryby rozpocząć samodzielne życie.

ciekawostki

Po raz pierwszy w ZSRR przyniósł 14 smażyć tej interesującej pielęgnice. Niestety, pierwsze radzieckie akwarystów wziął je do nowego gatunku Apistogramma. W efekcie ryby stworzony nieodpowiednich warunków przetrzymywania, dlatego prawie wszystkie smażyć zmarł. W przetrwały tylko trzy osoby.

Niektórzy akwaryści podjąć pierwszą cichlid w bardzo nieśmiała. Fakt, że Księżniczka Burundi przy najmniejszym hałasem lub nagłe ruchy gospodarzem natychmiast ukrywa. Jednak w rzeczywistości jest to tylko normalna reakcja na ewentualne zagrożenia. Po kilku sekundach, ryby zaczynają wyglądać zza osłony i pływać w wolnej przestrzeni.

Jak już wspomniano, Księżniczka Burundi (zdjęcie powyżej wyraźnie to potwierdza), w przeciwieństwie do wszystkich innych lamprologusov, kształcenie ryby. Jednocześnie w każdej grupie Dupin ma swoje własne zasady i regulacje, które nie mogą naruszać jakiekolwiek osoby. Wszystkie zaległe niezdyscyplinowanych członków wydalony z opakowania. W tym przypadku, ryba mocno pobity sprawcy. Bardzo często wyrzucony z paczki, ponieważ kobiety nie były w stanie chronić swoje potomstwo.

O narybku ryb akwariowych Księżniczka Burundi ogół dbają bardzo ostrożnie. W naturze, chroniąc smażyć, te małe pielęgnice mogą atakować nawet dużych ryb drapieżnych, zagryzając ją swymi ostrymi zębami.