614 Shares 6172 views

Co ona podoba, to uzda dla konia? Czy to możliwe, aby tworzyć własne ręce?

Nie jest tajemnicą, że uzdę dla konia jest uważany za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia koni. W większości przypadków takie drobne gospodarze zwierzęce umożliwiają ten sam błąd. Na przykład, całkowicie zapomnieć o cechach konia i kierują bezpośrednio do osobistych preferencji.


Tak więc, w procesie wyboru takiej odzieży jako uzdę dla koni, eksperci zalecają zwrócić uwagę na rasy konia i należy podążać za konieczne rozmiar.

Odmiany do wędzideł końskich

Istnieją dwa rodzaje uprzęży dla koni – snaffle i bitless. Z kolei wędzidła i dzieli się bezpośrednio buchać i końcówka. Różnica jest podzielona Udilov, w którym w pierwszym przypadku są one pojedynczo i w drugim – dwóch, przy czym niektóre z nich są w postaci pełnego pręta.

Często krawężnika-okiełznać tylko doświadczeni jeźdźcy są wykorzystywane do wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Natomiast wędzidła zalecany dla wszystkich, nawet dla niedoświadczonych zawodników, ponieważ są one znacznie łagodniejsze.

Istnieje również kilka rodzajów wędzideł bitless. Na przykład, z boku-pull, które Rada używany do napędu nowego. Po tym wszystkim, koń „z charakterem” uzda rozdarcia.

Kolejna odmiana – hakamora – to taki uzda dla koni, które w swoim składzie nie ma czapkę. A zatem stosowane do tych koni, którzy mają problemy z jamy ustnej. W tym przypadku cała moc trafia do nosa. Jest zatem konieczne, aby dobrze trzymać się w siodle i koń umiejętnie zarządzać, aby nie złamać jej kości w nosie.

Jakie składniki uzdę dla konia

Tak więc, główna część uzdę dla konia – to potylicznej pasek, pas naschechny ustnik naschechny pas kapsułka, naschechny pas snaffle, snaffle, pasek podborodny, pasek reflektorów nadhrapny czapka, ustnik wędzidła wodze bridle i ustnik.

Oczywiście, średnia opaska nie może mieć czapkę, ale większość z nich jest obecny. Rzeczywiście, dzięki obecności staje się możliwe lepszą kontrolę rumaku, ograniczając rozejście się brzegów w rejonie jamy ustnej zwierzęcia.

Ustnik służy do organizacji o silnym oddziaływaniu na ustach pretekstem konia. Dla prostego ćwiczenia nie jest używany. Ale w trakcie wykonywania zadań złożonych ustnik jest używany, biorąc pod uwagę wszystkie subtelności i wytyczne ruchu.

W większości przypadków, uzda jest na szczycie kapsułki i pasy mocujące pokrywkę, delikatnie pociągnął za czoło i policzek ramiączkami i przymocowany do pierścieni bitu. W związku z dołączeniem klamry wykonywane paski policzkowe do okazji.

Czy to możliwe, aby za uzdę konia

Rzeczywiście, uzda dla konia z własnymi rękami – to proste pytanie. Oczywiście, zawodowy kierowca nie zrobi. Ale prosty fanem jazdy nie zobowiązany wydać swoje pieniądze na to, co można zrobić z rękami na złom.

Trzeba będzie zrobić tylko kilka elementów, takich jak niepotrzebne, paski, płótno, stare pałąk w montażu, zwykłej nici i kilka pierścieni stalowych o małych wymiarach. I będzie w stanie uszyć wodze się, jeśli jest to pożądane.

Jaki materiał jest lepszy na wodzy

Naturalnie, struktura uzdę dla konia – ważne pytanie. Ale warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany pałąk do zamontowania. Najczęściej można usłyszeć pozytywne opinie od zawodników z wysokiej jakości skóry uzdę. Choć zagraniczni profesjonaliści i amatorzy jazdy konnej i znaleźć inne opcje dobre wodze.

Więc, skóra wymaga stałej codziennej pielęgnacji. Po końskiego potu może korodować materiału. Dlatego taka uzda oczyszcza i traktowane ze szczególną pomocą zniszczenia włókien balsam skóry. Często pas skórzany jest sucha a więc mogą pojawić się koń z jego rany tarcia. Aby uniknąć takich problemów, konieczne jest użycie specjalnego miękkiego podłoża.

Obecnie istnieje ogłowie wykonane na podstawie sztucznego zamszu z nylonowej taśmy z dołu, że będzie znacznie lepiej niż ich odpowiedniki ze skóry. Niektóre potylicznych i paski policzkowe produkowane przy użyciu wkładki z włókniny. W ten sposób, eliminując potrzebę skrupulatnego i codziennej pracy, aby utrzymać naturalną skórę w stanie czystym.