439 Shares 9080 views

Pomorskie: Konserwacja i pielęgnacja. Psy domowe małych ras

Pomorskie – najmniejsza z dużej rodziny Spitz. Ktoś porównuje go z cute misia, ale ktoś z puszystym piłki. Niezwykłe włosy – cechy, które odróżniają pomorskiego. Konserwacja i pielęgnacja dla tych uroczych maluchów wymagać od właściciela pewnego wysiłku.


Historia rasy

Pierwsze okazy tego gatunku pojawiły się w pruskiej prowincji Pomorze. Ten obszar na północy Morza Bałtyckiego, a więc jego nazwa i nazwa rasy te słodkie psy związane ze słowem «pommore», co oznacza „morze”. Stopniowo, główne prace hodowlane na kształtowanie rasy przeniósł się do Anglii. Brytyjscy hodowcy koncentrują się na rozwoju form karłowatych, a także w celu poprawy sierść zwierząt.

Wkrótce pomorskim, konserwacja i pielęgnacja, że nawet w bardzo małym mieszkaniu nie powoduje problemów, stał się popularny w Ameryce. To właśnie w tym kraju, zwłaszcza nazwa tej rasy. W innych krajach, które obejmują m.in. Rosja, te psy często zwane tsvergshpits lub niemiecki szpic miniaturowy. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że w Ameryce, rasa zaczęła się rozwijać na własną rękę – wygląd amerykańskiego „Miś” jest trochę inny od niemieckiego odpowiednika.

cechy zewnętrzne

Zgodnie z normą pomorskie – maleńkim lapdog. Jego wysokość nie przekracza 23 cm w kłębie, mocna budowa ciała, objętości klatki piersiowej, krótki „Foxy” pysk i małe, trójkątne uszy. Dorosły pomorskim waży mniej niż 3 kg. Mężczyzna znacznie masywniejsza, mniej elegancki niż suki.

Płaszcz i kolor

Szpic posiada podwójny płaszcz, który składa się z prostego długo- i grubości warstwy wierzchniej oraz puszystej podkładu. Na głowie, uszach, przedni bok włosy łapy jest gruby i krótki, aksamitna w dotyku. Reszta ciała jest pokryta długimi włosami. Na szyi i ramionach to luksusowy ciasny kołnierzyk. Tylne nogi w bujnej, „spodnie”. Taki płaszcz jest zarówno standardowa i karłowatych pomorskiego. Kolory mogą być różne – biały, czarny, brązowy, pomarańczowy, kremowy, etc …

Wełna powinna regularnie (co najmniej dwa razy w tygodniu), aby rozczesać ze specjalną szczotką. Ponadto, podobnie jak wszystkich długowłosych ras Spitz wymaga pielęgnacji.

miniaturowy Spitz

Taki karzeł Spitz, jak widzimy je dzisiaj, pojawiły się w Niemczech na początku XX wieku. Było niemieccy hodowcy, powinniśmy być wdzięczni za pojawienie się tych maleńkich, energicznych i lojalnych psów. W 1900 roku pojawił się pierwszy klub amatorów tej rasy.

W Rosji, pierwsza wystawa, w której 138 karzeł Spitz zostały przedstawione, miała miejsce w 1911 roku. Należy zauważyć, że te dzieci były ogromnym sukcesem. Po roku 1917 prawie całkowicie zniszczony psy w naszym kraju jako bezużyteczny relikt przeszłości burżuazyjnego.

Drugi walnięcie Pomeranian Spitz krasnoluda odebrany w czasie wojny (1941-1945 g). W Niemczech te zwierzęta niemal całkowicie zniknęły, ale sprowadzono do Rosji jako trofea. Od tego czasu kolejny kamień milowy w rozwoju rasy. Pomeranian Spitz karzeł staje się bardzo popularne w naszym kraju, a także w ZSRR pojawiają przedszkole Dwarf Spitz.

Jeśli w swoim pierwszym występie w kraju, ten uroczy mały jeden o nazwie „zwykli Dog”, dziś jest wyznacznikiem statusu ich właścicieli. Są one bardzo lubi osobistości i osobowości twórczej.

Niestety, dziś może sobie pozwolić na zakup takiego psa nie jest jeden. Miniaturowy Pomeranian, którego cena może być więcej niż dwa tysiące dolarów, dostępny tylko dla osób o dochodach powyżej średniej.

Pomeranian Spitz karzeł – cechy charakteru

Jest to bardzo zabawny i wesoły chłopak. Miniaturowy Pomeranian zawsze cieszę się komunikować i gry, takie jak psa i człowieka. Te psy są bardzo energiczny i aktywny. Właściciele często nazywają ich „małe motorchikami”.

Te dzieci są bardzo przywiązany do swego pana i bardzo posłuszny. edukacja i szkolenia dają się łatwo.

Z nieznajomymi ostrożny, ale nie agresywnie pomorskich. Zawartość i pielęgnacja nie jest zbyt trudne, choć trochę wysiłku będzie wymagało od właściciela. Pielęgnacja nie różni się zbytnio od normy – zgodność z kalendarzem szczepień, poprawne i wysokiej jakości żywności, regularne spacery, obcinacz do paznokci.

Są Przystojny stać szybkich przyjaciół i osób dorosłych i dzieci. Te zwierzęta nie ominie nikogo.

Spitz typu niedźwiedź

Pomeranian Spitz niedźwiedzi różni się od swojej „rodziny” zabawa wygląd. On naprawdę wygląda misia. Kufa go okrągłe i spłaszczone. W ten różni się od zwykłej karłowatej iglicą.

Miniaturowy Pomeranian – konserwacja i pielęgnacja

Więc zdecydowaliśmy się kupić pomorskie domowych. Szczenięta tej rasy potrzebie kształcenia nie jest niższa niż psy innych ras. Od pierwszych dni dziecka w domu powinien mieć miejsce do spania, odpoczynku i posiłków.

Mówiliśmy już o tym, że jest łatwe do pociągu pomorskiego. Szczenięta szybko zapamiętać, gdzie jego „śpiącego” miejsce, gdzie można dostać jedzenie.

Jest to konieczne do pierwszych dni szczeniaka w domu zapoznanie go z zasadami zachowania w domu. Pies nie musi skakać na gości – może drażnić ludzi.

szczenięta

Najpierw musimy zdefiniować podłogę przyszłego zwierzaka. Mężczyźni Spitz zewnątrz bardziej spektakularne, są silniejsze, mają więcej włosów puszyste. Ale pies jest trudniej wychować.

Teraz musisz zdecydować, czy chcesz psa do hodowli i uczestnictwo w wystawach, czy wystarczy pogodny i czuły zwierzaka. Na to zależy od charakterystyki szczeniaka i jego kosztów. Wielu czytelników są zainteresowani, „Ile jest Pomorska?”. Cena szczeniaka standardowej wielkości (Moskwa) – 18 do 40 tysięcy rubli, karzeł Spitz znacznie droższe – od 40 do 100 tysięcy rubli.

ważne szczegóły

Elitarne szczenięta należy zakupić w specjalistycznych szkółkach. Szczeniak powinien być czysty, dość aktywne, mobilne. Sierść zdrowego dziecka puszyste, prosto, mieć grubą podkładu.

Puppy łapy prostej, bez skrzyżowań. Ogon wysoko osadzony, ściśle przylegała do tyłu. Uszy stać, mały rozmiar, sadzone są blisko siebie, o trójkątnym kształcie. Oczy są ciemne, jasne i czyste.

Dental Care

Dla większości psów małych ras zęby mogą powodować problemy. Opieka stomatologiczna swojego zwierzaka powinna być dokładnie i regularnie, aby zapobiec rozwojowi choroby przyzębia. Aby to zrobić, trzeba specjalnej szczoteczki i pasty.

żywność

Najlepiej jest karmić dziecko tej jakości suchej karmy. Są wyważone, bogate w niezbędnych witamin i minerałów niezbędnych dla rozwoju zwierzęcia. Jeśli zdecydujesz się karmić psa naturalną dietę należy pamiętać, że nie można dać jedzenie dla dziecka do stolika. „Pomerantz” jest najbardziej odpowiedni mono-dieta, ale trzeba przestrzegać równowagi składników odżywczych.

żłobki

W naszym kraju, First National fani klubu rasy pojawiły się w 1996 roku. Od tego momentu rozpoczął oficjalną historię aktywny hodowli tych zwierząt w Rosji. Obecnie klub prowadzi Dane Dog show, krajowy Spitz coraz wygranej w międzynarodowych konkursach i wystawach.

Dziś w Rosji istnieje kilka dobrze sprawdzony żłobki pomorskim. Są one zlokalizowane w największych miastach w całym kraju (St. Petersburg, Jekaterynburg, Rostów nad Donem, Moskwie i t.)

Psy domowe małych ras

Obecnie istnieje ponad 40 ras małych psów, które są powszechnie określane jako dekoracyjne. Tradycyjnie, ponieważ wielu właścicieli nie wie, że ten pies nie może być tylko ozdobą w domu, wiele z tych dzieci – wspaniała dozorca, myśliwych, a nawet żołnierze. Ale dziś są one bardziej zdolna osoba nie jest używany, a więc zakłada się, że dekoracyjny pies – zwierzę o niewielkich rozmiarach, który mieszka w domu, ale nie wykonuje żadnych funkcji.

Dekoracyjny pies może być wspaniałym przyjacielem dla jednej osoby. Niektórzy przedstawiciele tych dzieci są dziś wyznacznikiem statusu społecznego. Ale często przynoszą wiele problemów. pokój do opieki pies kłopotliwe i czasochłonne wystarczy.

Yorkshire Terrier

Malutki pies, obdarzony kompleksu Napoleona. „Terrible bestia” w małym ciele. Yorki są niezależne i kłótliwy, inteligentny i pracowity. Jest to jeden z najmniejszych gatunków, ale złośliwy charakter jego przedstawicieli, „poczucie humoru” i odwadze psa kompensuje jego wielkości i nie pozwala wątpić, że przed tobą „prawdziwego” psa.

maltański

Druga nazwa rasy – maltański. Od dawna wybór elity. Jest to jedna z najstarszych ras zabawek w Europie. Te psy są czczone przez starożytnych Greków. Arystoteles opisał maltańskim, jak chmura pływające w niebie. Drobna piękno pochodzi z Malty. Jest to jeden z najlepszych towarzyszy. Wyglądają one tak delikatne i miękkie, że chce się dotykać, pieścić, aby grać.

Rosyjski toy terrier

Jest to najmniejsza z wszystkich terierów. Jest to mały piesek, który jest obecnie na popularności pchnął takiego jak rasy York, Chihuahua. Ze względu na ich charakter, te psy są odpowiednie nawet dla początkujących hodowców psów. Są zwinne i hardy, wierny i bardzo aktywna. Toy teriery są doskonałymi towarzyszami. Wyraźnie nie należą tylko do jednego właściciela, ale również do wszystkich członków rodziny. Z dzieci toy terrier frajdy, staje się kochający i czuły przyjaciel dla osoby starszej. Ten dzieciak jest bardzo przywiązany do swoich właścicieli.