783 Shares 5082 views

Odręczne Pełnomocnictwo nie jest już potrzebne!

Pełnomocnictwo nazywa się dokument, który upoważnia niektóre osoby do reprezentowania interesów innej osoby lub podmiotu do kogoś innego. Pełnomocnictwo o prawo do prowadzenia samochodu jest oficjalna zgoda właściciela samochodu na wszystkich etapach pełnomocnictwa: prowadzenie samochodu, MOT pass, ubezpieczenie ją jako własność, aż do sprzedaży. Zgodnie z prawem, transakcja wymagająca notarialnego, mogą być dokonywane wyłącznie przez notarialnego pełnomocnictwa. Ewentualny kontrakt z maszyny (sprzedaż, rejestrację i ubezpieczenie t. N.) nie należą do tej kategorii. Dlatego za przeniesienie praw właściciela innej osobie do niedawna był powszechnie stosowany konwencjonalny odręcznie pełnomocnictwa.


Czym dokładnie jest to popularny przyrząd w Rosji? Odręczne nakaz dla samochodów może być wydane na specjalnym formularzu, podając nazwę i paszport szczegóły głównej i powiernika, a także markę i numer samochodu, rok produkcji, kolor seryjny numer silnika, ciała i podwozia, numerów TCP lub po prostu napisane ręcznie na regularnym kawałek papieru. Oczywiście, żaden taki dokument zawiera uszczelki nie mógł, był on ograniczony do podpisami stron.

Pomimo faktu, że, ściśle rzecz biorąc, dokument ten był wątpliwy ważności (przy wyjeździe przekształcony w bezsensownej kartce papieru) i może być łatwo manipulować, był niezwykle popularny wśród ludzi. Odręczne nakaz obowiązuje nawet w przypadku sprzedaży samochodu – zamiast samochodu ponownej rejestracji do nowego właściciela i rejestracji transakcji do rozładowania pełnomocnictwa (czasami nazywany ogóle, ale istota nie zmienia). Problemy zaczęły później – jeśli nowy właściciel dostał w wypadku z uszkodzeniem na rzecz osoby trzeciej, albo znalazł się udział w sprawach karnych. Najczęściej musiał zapłacić odszkodowanie do oficjalnego „jeszcze” właściciela.

W listopadzie 2012 roku rząd rosyjski Rozdzielczość № 1156 dokonano pewnych poprawek i zmian w SDA. Odręczne pełnomocnictwo do prowadzenia samochodu został odwołany. Teraz, oprócz certyfikatu licencji i rejestracji pojazdu kierowcy, kierowca pojazdu musi dysponować jedynie politykę OC. Ponadto może on być umieszczony w tym polityki, czy polityka nie może być ograniczony do kręgu osób uprawnionych do kontroli samochód.

Ponadto, istnieją również pewne zmiany dotyczące pełnomocnictw. Aby odebrać samochód z bezpłatnego parkingu, teraz trzeba przyjść do właściciela (lub zrobić to na notarialnie pełnomocnictwa). To samo odnosi się do transakcji z samochodów – sprzedaży, rejestracji lub usunięcia. Odręczne pełnomocnictwo jest nieważne w tych przypadkach jedynie notarialnie. Ponadto, tylko przez notariusza pełnomocnictwa , można wyjechać za granicę w obcym samochodzie.

Nie jest do końca jasne, z nowym dokumentem, inspektorzy będą identyfikować porywaczy, jeśli, na przykład, nazwisko kierowcy samochodu nie jest obecny nawet w polityce OC? A kto jest karane za wypadek? Oczywiście, mechanizm do czynienia z jeszcze takich zagadnień, które zostaną opracowane.

Jeżeli samochód jest zaangażowany w ruchu towarowym, kierowca, między innymi, musimy mieć także pełnomocnictwa do wysyłki. Dokument ten jest często pomijany. W przypadku jej braku, kierowca okaże się bardzo trudne do zatrzymania go inspektora, że towary nie zostały skradzione. Najczęściej samochód z ładunkiem opóźnione do czasu wyjaśnienia okoliczności. Aby potwierdzić ważność sytuacji na miejscu, trzeba zadzwonić do właściciela ładunku, co prowadzi do utraty straty czasu i materiałów, zwłaszcza jeżeli towary są łatwo psujących się.

Tak więc, w przypadku braku dokumentów potwierdzających posiadanie obciążenia, wymagane zezwolenia na jego transport. Organizacje biorące udział w transporcie ładunków, takie pełnomocnictwo jest zazwyczaj tworzone na formularzu M-2a z rejestracją w księdze pełnomocnictw. W tym pełnomocnictwa muszą być wypełnione całkowicie i zawiera przykładowy podpis osoby, która odprowadzane. Pełnomocnictwo może być odwołane w każdym czasie. W przypadku awarii należy natychmiast powrócił do zleceniodawcy.