590 Shares 1347 views

Istotną rolę osobowości w historii

Politycy, filozofowie, historycy, socjologowie, w każdym czasie i na całym cywilizowanym świecie zainteresowanych problemem, „Rola osobowości w historii.” W niedawnym sowieckiej przeszłości panowała marksizmu-leninizmu podejście: główną siłą napędową firmy są ludzie, masy pracujące. Tworzą klas społeczeństwa. Ludzie tworzy historię i podnosi spośród swoich bohaterów.


Z nich trudno się spierać, ale może w inny sposób akcenty. Społeczeństwo zrealizować Ważnym celem w jego rozwoju, są niezbędne z napędem (więcej o tym później), przywódcy, wodzowie, zdolne wcześniej, głębsze i pełniejsze inni przewidzieć przebieg rozwoju społecznego, zrozumieć cel, zidentyfikować punkty orientacyjne i pozyskać zwolenników.

Jednym z pierwszej rosyjskiej marksistowskiej GV Plechanow twierdził, że wielki wódz „że posiada cechy, które czynią go najbardziej w stanie obsłużyć wielkich potrzeb społecznych swego czasu, wynikająca pod wpływem ogólnych i szczególnych przyczyn.”

Czym zatem kierować się kryteriami określenia roli osobowości w historii? Filozofia sądząc po drodze

a) jak ważne pomysły dla społeczności powoduje, że osoba,

b) Jakie umiejętności organizacyjne ma i ile jest w stanie zmobilizować masy w roztworze projektów krajowych

c) co wynik do osiągnięcia społeczeństwa pod przewodnictwem lidera.

Najbardziej przekonujące ocenić rolę osobowości w historii rosyjskiej. Lenin doprowadził państwo nie jest więcej niż 7 lat, ale pozostawił znaczący ślad. Obecnie szacuje się, ze znakiem plus i znak minus. Ale nikt nie może zaprzeczyć, że ta osoba weszła w historii Rosji i świata, wpływając na życie kilku pokoleń. aktywność ocena IV Stalin przeszedł wszystkie etapy – od uwielbienia, a następnie wieloletnie milczenie – silnego potępienia i negacji wszystkich swoich działaniach i ponownie szukać racjonalnego działania „lidera wszechczasów. " W ostatnich latach życia LI Breżniew wszyscy wyśmiewali się z „lider”, a na przestrzeni lat stało się jasne, że jego panowanie zwrócił złoty środek dla Związku Radzieckiego, tylko następujące pseudo-reformatorzy nie tylko udało się pomnożyć osiągnięcia, ale również roztrwonił stworzony w potencjalnych powojennych dziesięcioleci. A dzisiaj, ocena jego działalności po raz kolejny zmienia. Wydaje się, że to samo stanie się znaczącą postacią w jednym czasie i tożsamość MS Gorbaczow. Byłby już stał się bohaterem narodowym i uznanym autorytetem jeśli świat wymyślony przez niego i jego zespołu „restrukturyzacji 1985-1991 g” nie okazał się tak katastrofalne. Pamiętamy, jak wiele „Yeltsinites” był w tym kraju w latach dziewięćdziesiątych, aż stało się oczywiste, że ten „demokratyczny przywódca” z jego zespół traci Rosja, będąc pod maską amerykańskiej administracji. Być może nawet życie zmiany, dużo jest ukryty przed oczami współczesnych, ale także opublikowane dużo. Kto ma uszy, niechaj słucha.

Ale dziś, że byłoby dobrze, aby włączyć do teorii napędu Lva Nikolaevicha Gumileva. W teorii Etnogeneza pasjonatów takich jak nadwyżki energii – tych obywateli, którzy mają wrodzoną zdolność do odbierania od środowiska zewnętrznego więcej energii niż jest wymagany tylko dla konkretnych i osobistych samozachowawczego. Mogą one dać tę energię jako celowego działania, których celem jest modyfikacja ich otoczeniu. Wskazując zwiększoną charakterystykę passionarity o ludzkim zachowaniu i psychice.

Rola osobowości w historii, w pewnych warunkach staje się ich silników , Z powodu takich jak określenia jakości. W tych przypadkach passionaries starać się zmienić otoczenie zgodnie z wartościami etycznymi przyjętymi przez nich. Wszystkie akty i działania takiej osoby współmierne do norm moralnych, które są oparte na wartościach etycznych.

Rola osobowości w historii tych ludzi jest to, że ludzie z nowego myślenia w populacji. Oni nie boją się zerwać starą drogę życia. Są one w stanie stać, i stać się dominującym elementem nowych grup etnicznych. Passionaries podniesione, rozwoju i innowacji.

Prawdopodobnie istnieje wiele spośród jego współczesnych trybunów, too. Ze względów etycznych, nie będziemy się nazywać dzienny. Ale oto on stoi przed portretem oczach lidera Wenezueli Ugo Chavesa, o którym pisał w trakcie jego trwania, czyli nadzieja progresywnego ludzkości. Rosyjscy kosmonauci, wybitni sportowcy, naukowcy, badacze – bo oni są bohaterami, które nie potrzebują wywyższenia, ale po prostu robić interesy. Historia będzie określić ich rolę. I to jest – pani uczciwa, z odroczone tylko do przyszłych pokoleń wyników.