90 Shares 4779 views

Wiedeński krzesło – Meble Królewski

Niemiecki stolarz Michael Thonet urodził się w 1796 roku w miejscowości Boppard. Od dzieciństwa uczył się sztuki meblarskiej w młodości stał się rzemieślnik, a na 23, otworzył własny warsztat do produkcji mebli do pokoju dziennego. Młodzi ludzie tendencję do mebli cienka, zgrabna, chciał stworzyć coś niezwykłego, wzniosłe. I w końcu udało mu się. Stopniowo, w warsztacie Thonet pojawiła się wcześniej niewidoczne technologii gięcia drewna pod wpływem pary. Metoda ta prowadzi znaczny potencjał do produkcji zupełnie nowych krzeseł i foteli. Więc nie był wiedeński krzesło, choć obecną nazwę otrzymał znacznie później.

Michael przeprowadzili serię eksperymentów, w których był w stanie określić parametry końcowe gorąco pracy drewnianych przedmiotów do późniejszego zginanie. Dwa sposoby zostały uzyskane, pierwszy – pod wpływem pary wodnej, drugi – zaginanie półwyrobu we wrzącej wodzie. Obie metody były skuteczne na tyle, i przystąpił do produkcji mebli giętych Thonet. Za pierwszym razem musiał walczyć z pragnieniem drewna prostowania. Zakrzywiony kształt obrabianego przedmiotu jest stopniowo utracone. Ale po kreator wymyślił specjalny formularz dla prędkości i całkowitego skurczu gotowych części, wszystko poszło gładko.

W 1842 roku, ze Michael Thonet się kłopoty, jego studio został aresztowany i musiał przestać działać. Ale na szczęście w tym czasie odbyło się popularne targi mebli, które Thonet pokazał swoją pracę. To zajmie znaną austriacką Metternicha, który zaproponował, aby potencjalnych producentów mebli, aby przejść do Wiednia, aby pracować dla niego, dzięki czemu meble jako ozdoba pałacu. Propozycja była po prostu to, czego potrzebowaliśmy, Michael Thonet otworzył warsztat w Wiedniu i natychmiast rozpoczęła produkcję mebli do Pałacu Liechtenstein.

Jego niezwykłe krzesła wrażeniem linie doskonałość i siłę, starali się kupić najbardziej reprezentacyjnego austriackiej rodziny. Moda dla produktów Thonet. Jego meble nazwano „Krzesła gięte.” Mistrz zdołał wytrzymać pewien styl w dość wąskim kontekście określenie „wiedeńskim krześle” było bardzo autentyczne. I słusznie, jak czystość stylu opiera się na kanonach derogable.

Thonet gięte krzesła kilka różnych możliwości w porównaniu z krzesłami innych firm, z tyłu na krześle przeszedł w tylnych nogach dwie części niepodzielne, a przednie nogi miał klasyczną formę wiedeńskie, jakiego nie było od innych. I wszystkie szczegóły zostały rozmieszczone tak, że krzesło było w posiadaniu ich wzajemnego wsparcia. Był to ważny czynnik, ponieważ wzajemne połączenie poszczególnych elementów produktów zgłaszane niespotykaną trwałość. Po wiedeński warsztat krzesło „Bracia Thonet” żart rzucony od Wieży Eiffla, aby zobaczyć, jak wiele kawałków rozbitego eleganckim produktem. Krzesło nie jest uszkodzona, to jest jak sprężyna wskoczył kilkakrotnie z ziemi i pozostały nienaruszone. To była świetna promocja dla marki mebli Thonet.

A potem, na World Furniture Fair w 1878 roku, firma „Bracia Thonet” otrzymali złote medale. Po zwolnieniu z tej chcąc kupić wiedeńskie meble nie był w ciągu najbliższych 20 lat. Wiedeński fotel stał się klasykiem. Michael Thonet już nie żyje, ale jego sprawa została pomyślnie kontynuował synów i wnuków. Russian Imperial Court był jednym z stałych klientów doskonałą meble wiedeński Thonet. Dziś wiedeński krzesło można również kupić kilka fabryk mebli na całym świecie produkują eleganckie, trwałe i niedrogie produkty.