747 Shares 4838 views

Garderoba: układ z wymiarami, pomysłów i zaleceń

Wyposażyć pełną garderobę w pomieszczeniach zamkniętych typowych mieszkań, wiele domów uważają za niedopuszczalny luksus. Jednak ogromne szafy, gdzie rzeczy są przechowywane, buty, stworzyć efekt pokoju bałagan, bałagan. Wielu nie zdaje sobie sprawy, że decyzja, aby utworzyć oddzielną garderobę lub kącik pozwoli prawidłowo przeznaczyć niewielką przestrzeń, dodając do niego świeżość i przestronność.


Jeżeli dom charakteryzuje się dużym salonem, a następnie przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania wszystkich rzeczy, aby być najlepszą decyzją. Dressing układ pokoju o wymiarach, które rozwinęły się wielu dzisiejszych projektantów wnętrz, daje dodatkowy komfort w domu. Racjonalny podział rzeczy, buty w swoim domu – to nie jest tak dużo jak luksusowy logicznej konieczności.

Korzyści garderoba

Jeśli właściciele nieruchomości są nadal ma wątpliwości co do konieczności przydzielenia oddzielne pomieszczenie do przechowywania, należy rozważyć korzyści wynikające z tej decyzji. Dressing układ pokoju z wielkości, które zostaną przedstawione poniżej, pozwala na organizowanie przestrzeni jak najwięcej w harmonii. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość przechowywania ubrania, buty w jednym miejscu, pozbywając się z innymi szafami masywna szafa.

Również podział oddzielnym pomieszczeniu pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakup wielu szafach. Jest to o wiele łatwiejsze do przymierzyć ubrania przed dużym lustrem w oddzielnym pomieszczeniu, gdzie wszystkie niezbędne rzeczy w zasięgu ręki. Nie trzeba biegać po mieszkaniu poszukuje odpowiedniej sukni, parę butów, które pasują, przechowywanej w innym szafie.

Gdy garderoba warto to robić?

Gdybyśmy rozliczania garderobę, układ, projekt powinien podkreślać naszą indywidualność. Nie powinno być wygodne właściciele mieszkania lub domu. Należy zauważyć, że w niektórych przypadkach lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do szaf wnękowych.

Jeżeli przestrzeń nie pozwala utworzyć wiele dział w kształcie litery L, szafa 1,5 m, a w kształcie litery U, 1,9 m, to jest lepiej bez niego. Szafa wnękowa będzie wyglądać lepiej niż długi i wąski pokój dla odzieży (na przykład 1×2 m).

Ale jeśli salon ma duży hol (15-20 m²), przestronna sypialnia (zwłaszcza wydłużone), ze swoim terenie będzie łatwo zidentyfikować 3-4 m² do tworzenia szatni. Do tych celów nadaje się również do przechowywania lub gości (drugiego) WC.

gdzie umieścić

Ubierając swoje ręce (rozmiar, rozmieszczenie zostaną zaprezentowane później) mogą być łatwo umieszczone w płaskiej powierzchni 30 m². Najważniejsze – należy przestrzegać kluczowych zaleceń, które są prowadzone przez ekspertów w projektowaniu wnętrz w tej sprawie.

Minimal room reprezentacja powinna zajmować powierzchnię 1h1,5 m. Jest to dość nadające stojaki schowki, sztanga pod ubraniem i kilka szuflad. Należy również mieć tu miejsce dla opatrunku i duże lustro na ścianie.

Należy wyposażyć dobrą wentylację. W pokoju nie należy umieszczać przedmiotów gospodarstwa domowego dla urządzeń czyszczących. W przeciwnym razie będzie tylko zaśmiecają przestrzeń. Należy również dokładnie przemyśleć stylu wnętrza. Wystarczająca ilość światła muszą być obecne w tej przestrzeni.

rodzaje rozmieszczenia

Kilka opcji dla postaci przestrzeni wewnętrznej posiada garderobę. Formy i tajemnice leżał każdy z nich należy rozważyć przed uaktualnieniem obudowę.

Pierwszy typ jest znany jako układ liniowy. On wygląda jak długi, dużą szafę. Ściany nie mają okien. Przestrzeń jest odgrodzony od głównego pokoju z płyty gipsowo-kartonowej o układ drzwi przesuwnych. Konieczne jest, aby dokładnie przemyśleć temat swobodnego dostępu do dowolnej półki. z takiego systemu, drzwi mogą być na ścianie. Inny przykład wykonania pozwala przestrzeń izolacyjne być nieprzezroczyste zasłony. Niektóre wnętrza nie wymagają wyraźnej Ogrodzenia garderobę.

Jeśli nie ma miejsca w wolnej przestrzeni pod kątem, można z niego korzystać. Ta szafa narożna. Równoległe planowanie na długi, szeroki korytarz lub pokoi przechodni. Szafki, półki, są naprzeciwko siebie.

Jeśli pomieszczenie jest bardzo długi, prostokątny, może dać pierwszeństwo w kształcie litery U układzie.

Dyspozycja przestrzeni wewnątrz

Jako fundacja przedstawiła przesłanki, trzeba dowiedzieć się, jak zaplanować garderobę. Podstawowe zasady wskazują na potrzebę logicznego rozdzielenia przestrzeni. Do tego są 4 oddzielne strefy. Pierwszym z nich będzie długo odzieży wierzchniej. Rod dla powinien być przymocowany do podłogi w odległości 1,5 m. Głębokość szafki, w tym przypadku jest nie mniejsza niż 0,5 m.

Na krótkie ubrania wymagana wysokość około 1 m. W dolnej kondygnacji półek powinny zostać zamieszczone w butach. Mogą one być otwarte lub zamknięte. Poziom górny przeznaczony jest do nakrycia głowy, sezonowe rzeczy.

Oprawa być wykonywane łatwo, oprócz dużego lustra wyposażyć małą banquette. Oświetlenie w takim pomieszczeniu musi być wystarczające. Konieczne jest również zapewnienie oświetlenia wszystkie głębokie szafki.

Plan schemat opatrunku w sypialni

Poprzez stworzenie takiego miejsca jak garderoby, rękoma, rysunków i schematów istniejących projektów powinny być traktowane jako przykład. Jedną z opcji podanych poniżej. Kilka pomysłów, które pomogą stworzyć najbardziej komfortowe planu opcji.

I – garderoba z 1.5×3 wymiarach.

II – sypialnia z pokojem wbudowanym na ubrania.

Główną zasadą w tym przypadku działa jako rozsądne wykorzystanie każdy metr przestrzeni. Jeżeli łączna opatrunek kwadratury nie przekracza 3,5 m², lepiej jest nie do oddzielenia go od głównej sali. W przeciwnym razie, jest to o wiele trudniejsze proces opatrunku. Dlatego, aby rozdzielić dwa obszary mogą po prostu zaprojektować wykończenie. Także całkiem racjonalnym rozwiązaniem jest, aby wybrać zwykłą szafę, jeśli rozmiar pokój jest mały.

Jeśli jest to możliwe, aby oddzielić dość przestronny pokój pokój dla tworzenia prezentacji, można wybrać niemal każdy rodzaj układu okolicy.

Szafa

Początkowo planuje domu może stanowić zasadami planowania, które charakteryzują garderoby. Projekty konstrukcyjne tworzone przez czołowych ekspertów w tej dziedzinie, oferują innego rodzaju planu. Ta garderoba.

Na przykład, bardzo harmonijny wygląd jak wzorów w budynku, w którym sypialnia graniczy z łazienką. W tym przypadku, wśród nich całkiem skutecznie pomieścić taką schowek. Trzeba będzie rozważyć rozmieszczenie półek. Drzwi nie powinny utrudniać swobodny do nich dostęp.

Korzystnym jeśli dwa sąsiadujące miejsca nie są umieszczone po przekątnej, na tej samej osi, w stosunku do siebie (na przykład przyczepy). Szafy nie będzie kolidować z upływem ich lokalizacja będzie wyglądać harmonijny po obu stronach korytarza.

poddasze

Jeśli garderoby małych wymiarach niewygodnych dla posiadaczy własnego domu, to jest możliwe, aby dać pokój na poddaszu pokój dla schowków. Nachylenie dachu jest wysoki lub niski. Jeżeli przestrzeń od podłogi do najwyższego punktu jest mniejsza niż 2 m, to nie ma sensu robić tu opatrunek.

Jeśli poddasze nie jest wysoka, ale jest wystarczająco dużo miejsca, aby wstać prosto dorosły nie czuć dyskomfortu, jest to odpowiednia opcja dla dekorowanie pokoju na ubrania i buty. Najważniejsze – prawidłowo zaplanować przestrzeń. W większości nisko położone obszary w pobliżu stoków dachowych można zrobić półki na buty. W przypadku, gdy strop osiągnie dostateczną wysokość, aby przedziały na ubrania.

Jeśli połaci dachowych są wysokie, można powiesić ubrania wieszaki z kilku poziomach, w zależności od jego długości.

Szerokość pomieszczenia

Wiele domów wybrać tego typu plan jest zbudowany szafę. Zalety tego rozwiązania są oczywiste. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych rzeczy będą zawsze pod ręką. Nie będzie musiał wstać na strychu lub przejść przez cały apartament zmienić ubranie.

Jednak podczas tworzenia wbudowany obszary schowki powinny uwzględniać szerokość pomieszczenia. Nawet jeśli w pomieszczeniu osiąga szerokość 2 m, pełne wykorzystanie obu stron nie będą działać. Przestrzeń między nimi jest zbyt wąski. Dlatego z jednej strony konieczne jest umieszczenie szafki, az drugiej – do powieszenia niewielką półkę.

Jeśli to możliwe, to lepiej zrobić trochę obszar na ubrania jest bardziej przestronny. Nawet wtedy, gdy szerokość pokoju więcej niż 2,5 m jest całkiem możliwe, aby umieścić szafki po obu stronach. Miejsce w tym samym czasie będzie wystarczająco, aby zmienić ubranie.

Zasada organizująca ubierania dla kobiet i mężczyzn

Biorąc pod uwagę ideę projektu garderoba, należy wziąć pod uwagę, kto będzie właścicielem. Dla kobiet ważne jest proces selekcji odzieży. Dziewczyny może w nieskończoność próbować nowe ubrania, patrząc na siebie w lustrze. Mężczyźni nie są tak ważne, aby szybko znaleźć określoną pozycję na półce lub drążek na wieszaki. W związku z tym organizacja przestrzeni musi uwzględniać cechy bohaterów.

Jeśli pokój jest przeznaczony zarówno dla męża i żony należy do jednej strony na ubrania damskie, a drugi – pod samca. Musi być wystarczająco dużo miejsca tak, że małżonkowie nie kolidują ze sobą, jeśli masz się ubrać w tym samym czasie.

Projektowanie wnętrz ubieranie dla mężczyzn różni zwięzłość, jasność linii, a nawet pewną brutalność. Tutaj wszystko jest na swoim własnym, wyraźnie oznakowane miejsca, nie ma nic zbędne. Kobiety potrzebują także stworzyć twórczą atmosferę, proces wyboru odzieży przyniósł prawdziwą przyjemność. Można wymyślić niestandardowym pudełka, skrzynie. Skrzynki mogą być obecne na akcesoria i ozdoby.

Błędy w planowaniu

Istnieje kilka typowych błędów, które nie powinny być powtarzane w wygenerowanym zmiany strefy. Na przykład, mała garderoba, układ o wymiarach, które znajduje się poniżej, zakłada się, że oba boki małych półek.

I – szerokość przestrzeni (równy 1,5 m).

II – długość pokoju (równe 2 m).

III – szerokość pokoje z wbudowanym gardirobnoy (m oznacza 4).

W tym przypadku, wszystkie rzeczy w miejscu nie będzie działać sprawnie. Pomieszczenie musi być minimalna szerokość przestrzeni 1,2 m. W przeciwnym razie, tutaj trudno będzie nawet przyjść, nie tylko do zmiany ubrania.

Również nie powinny być zbyt długie, ale wąskie szafy. Wyglądają śmiesznie. Rzeczy, które również nie będzie w stanie skutecznie umieścić. Dlatego lepiej jest rozważyć inne opcje plan.

Umeblowane nasz strych do powierzchni magazynowej na ubrania, trzeba wziąć pod uwagę wysokość rampy dachowych. Jeżeli jest ona niższa niż 1,5 m, nie ma sensu, żeby zrobić garderobę.

projekt pokoju

Dressing układ pokoju z wielkości, które zostało omówione powyżej, wymaga właściwego wyboru wykończeń. Najczęściej jest to mały pokój, gdzie nie ma okien. W związku z tym jasne kolory ścian, sufit pozwoli jej optycznie powiększyć. Meble mogą być również biały lub jasny kolor drewna. Jeśli właściciel lubi ciemne kolory fasad szafek i półek, można wybrać kolor i mebli. Jednak tle ścian i sufitów powinny być lekkie.

Ponadto, należy rozważyć pełne pokrycie. To może być wielopoziomowy. Na przykład w centrum żyrandol powiesić małe, a krawędzie półek do oświetlania przestrzeni wewnątrz pudełka z zastosowaniem diody taśmy. Spot małe światła również udekorować pokój. Lustro może być również podświetlane. Najważniejsze – kolor lampy i diody był naturalny.

trendy w modzie

Niedawno zidentyfikowano kilka trendy mody w projektowaniu garderobą. Jeśli umieścić w nim trochę, to będzie bardzo dobrze wyspę jako mały kredens. Dressing układ pokoju o wymiarach, które pozwalają na stworzenie w środku pokoju duża wyspa, wygląda elegancko z szklanej gablocie na akcesoria i biżuterię.

Zamiast drzwi do szafy mogą być również wykorzystywane tafli szklanych. W połączeniu z dobrze przemyślanej oświetlenia, wyglądają szczególnie dobre. Na podłodze można położyć gruby dywan. To również udekorować pokój.

Idee projektowania i układ szatni dużo. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje smakowe z właścicieli, jak również możliwość mieszkania.